Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Przeziębienie a opóźnienie okresu

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeziębienie a opóźnienie okresu
Autor Wiadomość
Lilith 

Wysłany: Sro 24 Lut, 2016 10:02 Przeziębienie a opóźnienie okresu

Nie do końca jestem pewna, czy mój temat nadaje się do tego działu, dlatego z góry przepraszam, gdyby jednak nie było to odpowiednie miejsce. Mam pewien problem... Tydzień temu, 18 lub 19 lutego powinnam dostać okres. Cykle mam bardzo regularne, zwykle co 28 lub 29 dni. No, góra 30. Dziś jest 35 dzień, a tu dalej nic. Mam jedno wytłumaczenie, a mianowicie na przełomie środy i czwartku tydzień temu akurat wychodziłam z dość paskudnego przeziębienia. No ale w ciąży też mogę być, bo raz zaszaleliśmy i nie założyliśmy gumki w okolicach dni, kiedy mogłam mieć owulację. Co prawda wytrysk był poza mną, ale wiadomo, że to żadna metoda antykoncepcyjna. Jak myślicie, czy przeziębienie mogło doprowadzić do opóźnienia miesiączki aż o 6 dni (póki co)?

Guzik 

Wysłany: Sro 24 Lut, 2016 10:16 

Lilith napisał/a:
Jak myślicie, czy przeziębienie mogło doprowadzić do opóźnienia miesiączki aż o 6 dni (póki co)?

tak.
powinnaś też zrobić test.

Lilith 

Wysłany: Pią 26 Lut, 2016 13:10 

Zaczyna się robić coraz mniej kolorowo, bo nadal nie mam okresu. Pierwszy raz od dawna zdarza mi się coś takiego. Ostatni raz miałam tak długi cykl kilka lat temu (z 4 czy nawet 5) na wakacjach za granicą przy nieziemskim upale. Właściwie to po powrocie z tych wakacji. Oczywiście mam zamiar wykonać test ciążowy, ale postanowiłam poczekać jeszcze trochę do końca tygodnia. Jak nie dostanę okresu do poniedziałku, to w poniedziałek pójdę zrobić test z krwi, bo chyba nie ma co wydawać kasy na ten z moczu. Jeśli jestem w ciąży to chyba nie uwierzę... Akurat kiedy zdecydowałam się, po wielu latach stosowania prezerwatyw i globulek na przyjmowanie tabletek. Tydzień temu miałam rozpocząć pierwsze opakowanie. :(

Guzik 

Wysłany: Pią 26 Lut, 2016 13:13 

Lilith, ja bym zrobiła jak najszybciej test z moczu, ale jak wolisz :) tak, czy siak zrób jakiś.

Lilith 

Wysłany: Pią 26 Lut, 2016 13:16 

Tylko że mnie aktualnie zjada stres. To nie jest łatwe, muszę się najpierw oswoić z myślą o zrobieniu testu. :(

emileczka 

Wysłany: Pią 26 Lut, 2016 13:19 

A co to za filozofia iść do apteki, kupić test i zrobić? Jakoś nigdy tego nie rozumiałam - po co chodzić i się denerwować, jak termin spodziewanego okresu już minął i test jest wiarygodny? Po co się zadręczać? Negatywny test nie raz potrafi na tyle uspokoić, że okres pojawia się w ciągu kilku godzin.

Guzik 

Wysłany: Pią 26 Lut, 2016 13:23 

Lilith, okej, ale to nic nie zmieni, zrobisz test i bedziesz wiedziała o co kaman.

Lilith 

Wysłany: Pią 26 Lut, 2016 13:58 

Niby macie rację. Oczywiście, że to nic nie zmieni. A jednak osoby będące pod wpływem silnego stresu działają często irracjonalnie i ja właśnie tak mam. Co do ewentualnej ciąży to mam 26 lat i jestem gotowa na to emocjonalnie, ale za to totalnie niegotowa materialnie i stąd stres. Z testem czekam bo chcę przeżyć chociaż ten jeden weekend w błogiej nieświadomości.

Szczęściara 

Wysłany: Pią 26 Lut, 2016 14:57 

Lilith, a co to za "błoga nieświadomość", skoro się stresujesz? ;)

Finka 

Wysłany: Pią 26 Lut, 2016 16:54 

Podejście, którego nigdy nie rozumiałam :) Jak miałam jakikolwiek cień wątpliwości to od razu gnałam po test, nie wiem jak można sobie fundować taki stres :)

SFR
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Lut, 2016 01:35 

Lilith, a może będziesz miała bliźniaki i dostaniesz 500zł :lol:

Wybaczcie, ale nie mogłam się powstrzymać :P

Odnośnie do tematu, to teraz może działac stres. Gdybyś zrobiła test od razu to może dzisiaj miałabyś juz okres.

Lilith 

Wysłany: Pon 29 Lut, 2016 12:10 

Zrobiłam w niedzielę rano test z moczu. Wynik negatywny. Okresu nadal brak. :( Wychodzi na to że tak czy inaczej muszę zrobić test z krwi.

SFR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Lut, 2016 12:11 

Lilith, a to pierwszy raz kiedy masz takie opóźnienie?

Lilith 

Wysłany: Pon 29 Lut, 2016 12:18 

Pierwszy raz. No dobra, nie licząc razu, kiedy wróciłam po wakacjach spędzonych w bardzo ciepłym klimacie - wtedy na okres czekałam chyba ponad 40 dni. Było to 4 lata temu.

SFR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Lut, 2016 12:25 

Ja bym się jeszcze nie martwiła. Masz dopiero 10 dni opóźnienia.

Odpowiedz do tematu