Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

przeziębieniowo-grypowo - gardlo, kaszel itp itd

Poprzedni temat «» Następny temat
przeziębieniowo-grypowo - gardlo, kaszel itp itd
Autor Wiadomość
destiny 

Wysłany: Czw 14 Gru, 2006 11:42 przeziębieniowo-grypowo - gardlo, kaszel itp itd

dziewczyny w zeszlym tygodtniu bylam przeziebiona.. niby wszystko bylo ok.. ale w pon dostalam strasznego kaszlu :( dzis w nocy to budzilam sie co kwadrans bo kaszel byl tak uporczywy, ze nie moglam spac :( od tego odruchu kaszlowego boli mnie juz cale cialo :( a w gardle ciagle czuje drapanie i swedzenie - to taki suchy kaszel, jakbym miala podrazione gardlo/kratn..

znacie moze jakies domowe sposoby na to? :( help, bo sie wykoncze.. dzisiaj po 3 h snu jestem wrakiem czlowieka :(
Ostatnio zmieniony przez Verena Sro 12 Gru, 2007 14:40, w całości zmieniany 1 raz  

Eirean 

Wysłany: Czw 14 Gru, 2006 13:11 

Na suchy kaszelek to najlepiej jakieś tablety Thiocodin, Tussal, Acodin) kupić, albo syropek, bo z domowych sposobów to nie znam żadnego... Szybko zadziałają i po problemie :)

destiny 

Wysłany: Czw 14 Gru, 2006 13:12 

thiocodin biore ale nie pomaga w ogole :( (

amisu 

Wysłany: Pią 15 Gru, 2006 17:26 

hmm.. ja bym poszla do lekarza.. tez tak ostatnio mialam i mialam zapalenie osrzeli.. Nie lekcewazylabym takiego kaszlu ..

Hanca 

Wysłany: Pią 15 Gru, 2006 20:09 

destiny i jak??

u mnie się tak zaczęło i byłam o krok od śmierci, więc nie lekceważyłabym tego.

destiny 

Wysłany: Pią 15 Gru, 2006 20:48 

byla u lekarza rodzinnego:)
a potem u laryngologa. stwierdzil znaczne podraznienie i stan zapalny kratni. kaszel wynika z przesuszenia sluzowki i w gardle i w nosie.dostalam lekki domiejscowe - takie psikadelka do nosa i gardla, no i thiocodin.

od tego kaszlu mam zakwasy na brzuchu :| rano zapomnialam o tym i myslalam ze umre kaszlac w pozycji wyprostowanej lezacej :|
jak sie skonczy to chyba bede miala kaloryfer :mrgreen:
do lekarza w ogole wyslali mnie rodzice, bo spimy na jednym pietrze i moja nieprzespana noc = ich nieprzespana noc :mrgreen:

Hanca napisał/a:
u mnie się tak zaczęło i byłam o krok od śmierci, więc nie lekceważyłabym tego.

a co sie dokladnie stalo w twoim przypadku hanca?

Hanca 

Wysłany: Pią 15 Gru, 2006 22:13 

Zaczęło się od kaszlu, brałam jeden antybiotyk, drugi, piłam syropy, kaszel nie ustępował ale nie czułam się jakoś bardzo źle, gorączki nie miałam. I pewnego dnia rano zaczęłam się dusić - doszło do jakiegoś skurczu krtanii. Już traciłam przytomność gdy coś mi się odblokowało i zaczęłam oddychać ale jakby taką małą dziurką. Tata zadzwonił na pogotowie to się babka o wszystko wypytywała czy ubezpieczona jestem, czy się leczę i karetki przysłać nie chciała, w końcu przyjechali po 25 minutach (mieszkam 3 km od szpitala), zabrali mnie, potem im samochód nie chciał zapalić (zimą to było) i pchali karetkę :evil: :roll:

2 tyg. w szpitalu spędziłam na sterydach i antybiotykach dożylnych. Nie wiem do końca co to było czy taka zwykła infekcja czy krztusiec - suchy i męczacy kaszel właśnie jest charakterystyczny, ale jak prosiłam o skierowanie na badanie to mi nie chcieli dac ani w szpitalu ani u lekarza I kontaktu, prywatny lekarz kazał zrobić ale nie zrobiłam bo to koszt 50 zeta.

Najgorszy był ból pleców - utrzymywał się przez 3 tyg chyba, normalnie myślałam, że mam zapalenie płuc, nic mnie tak nie biolało w życiu, ruszyć się nie mogłam.

destiny życzę zdrówka.

destiny 

Wysłany: Pią 15 Gru, 2006 23:39 

dzieki hanca :)

mnie plecy nie bola, w sumie czuje sie dobrze tyle, ze mam katar juz teraz i ten kaszel.. czasami jest suchy, a czasami odkrztuszam.. mysle, ze to nawrot infekcji :(

Hanca 

Wysłany: Sob 16 Gru, 2006 09:33 

Napewno. Przeziębienie często przechodzi w coś paskudnego.

kate86
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Paź, 2007 23:01 

ja na przeziebienie polecam szybka reakcje jak tylko cos cie zacznie brac tabcin ciepla herbatke cieple lozko i duuuzo snu :D

destiny 

Wysłany: Czw 18 Paź, 2007 18:39 

ale ten temat byl rok temu! :-/

kate86
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Paź, 2007 16:32 

przepraszam destiny pozno bylo i niezauwazylam daty :oops: ale mysle ze temat i tak jest aktualny bo wystarczy spojrzec za okno zeby jednak poszukac porad w temacie chorobska :D :D trzymaj sie cieplutko

destiny 

Wysłany: Pon 22 Paź, 2007 16:44 

no ok, w sumie masz racje, pewnie i ja go wkrotce odgrzebie ;-)

kate86
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Paź, 2007 19:49 

dzieki :D ale nie zycze ci odgrzebywania tego tematu sobie tez ;) ale mysle ze pomoc innym zawsze mozna a nawet trzeba 8)

Hanca 

Wysłany: Pią 26 Paź, 2007 21:07 

Dziewczyny znacie jakieś domowe specyfiki do płukania gardła? Chodzi mi o taki przeklekły stan zapalny czy jak to nazwać - powiększony jeden midgał. Krwawi mi trochę i rozpulchniony jest.

Odpowiedz do tematu