Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Qlaira

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Justyce
Sob 07 Gru, 2013 15:03
Qlaira
Autor Wiadomość
justy
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Lip, 2009 09:51 

chyba większość spotkała się z określeniem nowotwór estrogenozależny... wszystkie estrogeny mogą tak działać (np. estrogeny endogenne i egzogenne stymulują proliferację komórek błony śluzowej macicy, a proliferacja komórek poprzedza karcenogenezę; podawanie gestagenu powinno redukować zwiększone ryzyko raka endometrium związane ze stosowaniem estrogenów)- żadna nowość- to kwestia dawki, czasu ekspozycji, itd. każda poważna ingerencja w działanie organizmu jest obarczona ryzykiem; powtarzamy na forum, że pigułki to nie cukierki i nie jest to puste hasło.
jednak zwykle korzyści przewyższaja ryzyko. pigułki zwiększają ryzyko jednych nowotworów, a obniżają ryzyko innych- szczegóły znajdziesz w dowolnej ulotce.

co do HTZ- zanim zorientowano sie, że HTZ nie jest taka super, w USA często podawano kobietom same estrogeny- taka opcja jest bardziej niebezpieczna niż łączenie estrogenów z gestagenami- to też wpłynęło na alarmujące wyniki badań dot. bezpieczeństwa HTZ.
i jeszcze co do zachwalania "naturalności" estrogenu przez firmę farmaceutyczną- wycofano już większośc preparatów (do HTZ) na bazie naturalnych skoniugowanych estrogenów,np. premella, oestrofeminal (uzyskiwanych z moczu ciężarnych klaczy...)- w nowej pigułce jest obecny inny rodzaj estrogenu, ale mam tu na myśli, fakt że użycie hasła "naturalny" w znaczeniu "bezpieczny" to nadużycie/reklama.

nie umiem Ci odpowiedzieć precyzyjnie, czy te pigułki są bardziej/podobnie ryzykowne pod względem raka, jak HTZ. nie trafiłam na badania porównawcze (moze ich nie prowadzono?). myślę, że nie ma prostej odpowiedzi na tak postawione pytanie. w każdym razie wszystkie pigułki są obciążone jakimś ryzykiem.

osobiście nie lubię się "rzucać" na nowości lekowe; wolę preparaty obecne na rynku od pewnego (dłuższego) czasu- są bardziej przewidywalne, są badania porównawcze itd

Zoe 

Wysłany: Pią 24 Lip, 2009 11:35 

dzieki :)

znam ryzyko i korzysci dotychczas dostepnych pigułek, ale właśnie zastanawiała mnie ta nowośc.

alma
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Lip, 2009 18:26 

tak czytam i czytam wasze opinie i zaczełam zastanawiać nad ta naturalnością, az usiadłam i postanowiłam przeczytac w końcu dokładnie ulotke którą dostałam od gina;)

otóż wyczytałam, że: " Qlaira zawiera walerianian estradiolu. Podczas wchłaniania uwalnia on estradiol identyczny jak ten produkowany w organizmie kobiety." i zrozumiałam to tak, że on nie jest naturalny ale jest; tzn. że efekt końcowy jest taki jak naturalny no i całe szczęscie nie jest to nic z moczu klaczy ufff! :mrgreen: Mam nadzieje, że o to w tym chodzi:)

A tak poza tym, zgadzam się z Toba justy, że wszystkie pigułki są obciążone jakimś ryzykiem, ale nie wydaje mi sie żeby w dzisiejszych czasach firmy pozwalalyby sobie na wypuszczanie czegoś co jest wycofywane z powodu niebezpieczeństwa!!!

Zoe 

Wysłany: Pią 24 Lip, 2009 19:09 

alma napisał/a:
A tak poza tym, zgadzam się z Toba justy, że wszystkie pigułki są obciążone jakimś ryzykiem, ale nie wydaje mi sie żeby w dzisiejszych czasach firmy pozwalalyby sobie na wypuszczanie czegoś co jest wycofywane z powodu niebezpieczeństwa!!!

ja bym w ich czyste intencje aż tak nie wierzyła :)
liczy się zysk i kasa.
musza dbać o dobre imię, ale bez przesady wiele afer można zatuszowac ;)

justy
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Lip, 2009 22:02 

co do intencji...firmy farmaceutyczne istnieją po to żeby zarobić.. nasuwa mi się pytanie:
walernian estradiolu nie jest żadną nowością- od lat używają go rózne firmy, ale dotychczas nie do antykoncepcji. dlaczego? i czemu od dziesiecioleci wszyscy, łacznie z bayerem/scheringiem, stosowali uparcie etinylestradiol, mimo że mieli do dyspozycji ten świetny walernian?
jakoś krótko zachwycaliśmy się scheringowym yasmin, jasminelle, yaz (no, logestem już wyraźnie dłuzej)... takie nowoczesne, bez działań nieporządanych, promowane w prasie, internecie, gabinetach i już wymyślono coś lepszego.. ależ błyskotliwi i szybcy wynalazcy pracują w niektórych firmach

może poje posty brzmią sceptycznie. jestem przekonana, że na pewno będą kobiety, dla których jest to idealna pigułka.
znajdą sie też niezadowolone. oby za jakiś czas nie wypłynęły jakieś niepokojące fakty- ja to było np. z plastrami Evra i rzeczywistą dawką estrogenów wchłoniętych do krwi

wrzosowata 

Wysłany: Pią 24 Lip, 2009 22:27 

justy, a co było z plastrami Evra?

Ja się z drugiej strony zastanawiam czy taki system róznego poziomu hormonow jest aby na pewno dobry dla organizmu. Czy nie spowoduje raczej totalnego chaosu, kiedy organizm będzie musiał reagować na coraz to różne dawki? Mi się to kojarzy ze stanem ciągłego napiecia, ale pewnie przesadzam :)

missyseppy 

Wysłany: Pią 24 Lip, 2009 22:30 

wrzosowata, ale organizm naturalnie (tzn. nie szprycowany hormonami :P ) też ma ciągle różny poziom hormonów. Gdzieś tu któraś z dziewczyn pisała, że ten różny poziom ma przypominać normalne niehormonalne cykle kobiety. ;)

alma
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Lip, 2009 22:38 

faktycznie justy jesteś sceptycznie nastawiona:)
Ja z kolei uważam, że jak pojawia się coś, co może okazac sie lepsze to dlaczego nie próbować? Tymbardziej, że nie sądze, żeby dopuszczono do sprzedaży coś co jest bardziej niebezpieczne. Co do tego walerianianu - strasznie mnie zaciekawiło na czym polega jego naturalność i czy na pewno mnie jest z jakichś zwierząt :P
W ulotce napisane jest, że wielokrotnie podejmowano próby stworzenia pigułki z takim estrogenem, ale zbyt czesto wystepowały plamienia i dlatego tutaj są różne dawki w różnych dniach cyklu... popytam w najbliższym czasie znajomej która jest położną i może mi to wyjaśni:)

Justyce 

Wysłany: Sob 25 Lip, 2009 10:53 

alma napisał/a:
Tymbardziej, że nie sądze, żeby dopuszczono do sprzedaży coś co jest bardziej niebezpieczne.

Oj, z tym różnie bywa, pigułki III i IV generacji niosą większe ryzyko zakrzepicy. W USA preparaty z niektórymi progestagenami są niedostępne właśnie z tego powodu. No ale tak to już jest - coś za coś. Nie wszystkie kobiety dobrze tolerują progestagen II generacji, nie wszystkie dobrze tolerują pigułki dwuskładnikowe, więc pewnie będzie i w tym przypadku pewna grupa kobiet bardzo zadowolonych z tej pigułki i kobiet, dla których to kompletna pomyłka.
alma napisał/a:
Ja z kolei uważam, że jak pojawia się coś, co może okazac sie lepsze to dlaczego nie próbować?

A ja, że jeśli jest dobrze, to nie ma potrzeby kombinować i zmieniać :) Ja tak zaczęłam kombinować i koniec końców wylądowałam na tych samych pigułkach, z którymi zaczynałam, teraz tylko, po przerwie stosuję inne. Ale ciągle i tak zastanawiam się nad powrotem do tamtych ;)

I w sumie najbardziej ciekawi mnie to, czemu dowalili do tego akurat dienogest?.. ;)
Tak promowali ten niby "nowoczesny" składnik, a przecież Jeanine to były po prostu znane od lat w innych krajach Valette.. O, taka "nowość".

-----------------------------------------

julenka83
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Sie, 2009 21:12 

czesc dziewczyny bardzo sie ciesze ze ten temat zostal poruszony poniewaz bylam wczoraj u mojego gina i wlasnie dal mi jedno opakowanie tych tabletek oraz recepte. Mam problemy z plamieniami w czasie cyklu oraz obnizone libido- zobaczymy moze pomoze (przetestowalam juz chyba z 5 roznych opakowan tabl.) a wiec odezwe sie za jakis czas, a moze ktoras z was miala podobne problemy? pozdrawiam

xruda
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Sie, 2009 22:00 

czesc dziewczyny! nic nie pisałam, bo byłam na wakacjach. Juz dziele sie wrazeniami z Qlairy - jestem baaardzo zadowolona!!! pomimo, ze bylam w cieplych krajach, to nie czulam sie ociezala i napuchnieta jak przy innych tabletkach. Ogolnie czuje sie bardzo dobrze, nie odczuwam zadnych suchosci, na prawde jest OK. Zobaczymy jak bedzie z pierwsza miesiaczka - odezwe sie i dam znac. pozdrawiam!!!

Cesis 

Wysłany: Pią 07 Sie, 2009 07:39 

xruda oby tak dalej :)

"Nigdy nie warto tęsknić za kimś, co do kogo nie mamy pewności, że śpi tej nocy samotnie"...
Lidia Jasińska - "Flirtuchy"

xruda
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Sie, 2009 19:34 

czesc! zgodnie z obietnicą dzielę się kolejnymi spostrzeżeniami - jak na razie to moge smiało powiedzieć, że chyba wreszcie trafiłam na swoje tabletki!! :) wzięłam 26-tą tabletkę i mam już lekkie plamienie, więc jak tak będzie wyglądał mój okres to będzie super - zawsze cierpiałam na bolesne i obfite miesiączki. poza tym czuję się OK i co najważniejsze - libido bez zmian :hej:

Alexa79
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Wrz, 2009 15:20 

Justy, pytałaś o index Pearla. Nie wiem czy pytanie jeszcze aktualne, ale dostałam ulotkę (książeczkę) od gina o qlairze i jest w niej napisane, że wynosi 0,42. Ja na razie próbować nie będę, bo po super tolerowanym yasmin chciałam skusić się na hiper-nowość Yaz i teraz bardzo żałuję...

halcia
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Wrz, 2009 15:55 

Witam!Mam pewien problem,bo lekarz przepisał mi Qlaire,chociaż miałam rok bez okresu(jestem w wieku okołomenopauzalnym),czy to możliwe ze zapisał mi Qlaire jako HTZ?Czy któraś z Was słyszała o takim zastosowaniu tych tabletek?Bo w ulotce nic na ten temat nie pisze.Pozdrawiam.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi