Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Qlaira

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Justyce
Sob 07 Gru, 2013 15:03
Qlaira
Autor Wiadomość
Shape 

Wysłany: Sro 09 Cze, 2010 09:32 

Zastanawia mnie jeden fakt... Na rynek amerykański właśnie wprowadzono nową pigułkę - Natazia. Jest to odpowiednik Qlairy. W artykule napisane było, że:

Cytat:
Badania nad preparatem Natazia były przeprowadzane na pacjentkach w wieku 18-35 lat i z BMI =<30.
Jedno badanie prowadzone było w USA. Przeanalizowano 3969 cykli stosowania preparatu. Zaobserwowano 5 ciąż co daje wskaźnik Pearla = 1,64
Drugie badanie było prowadzone w Europie. Przeanalizowano 11 275 cykli stosowania preparatu. Zanotowano 9 ciąż co daje wskaźnik Pearla = 1,04

I mam wątpliwości co do tego wskaźnika Pearla. Ulotka dołączona do Qlairy twierdzi, że wskaźnik Pearla dla tej tabletki wynosi 0,42. W takim razie jak to możliwe, że ta sama tabletka tylko, że pod inną nazwą ma inny wskaźnik niepowodzeń? Którym badaniom wierzyć? Bo szczerze mówiąc różnica między 1,04(czy też 1,64) a 0,42 jest znacząca.

Kanela 

Wysłany: Sro 09 Cze, 2010 10:01 

Przy tym wskaźniku zawsze podaje się dwie liczby, jedną (niższą) przy skrupulatnym stosowaniu metody, drugą (wyższą) w wypadku pomyłek, itd. Może w ulotce podali ten wskaźnik niższy a tutaj wyższy?

Shape 

Wysłany: Sro 09 Cze, 2010 10:06 

Tyle, że znalazłam informację na portalu www.female.pl, że:
Cytat:
W trakcie badań klinicznych, wskaźnik Pearla dla preparatu Qlaira wynosił 0,79 w przypadku stosowania typowego oraz 0,42 przy stosowaniu idealnym.

Więc zgadza się to z tym co jest napisane w ulotce. Czemu więc takie rozrzut pomiędzy tymi badaniami nad tą amerykańską Natazią a europejską Qlairą skoro to ta sama pigułka?

Rosemary 

Wysłany: Sro 09 Cze, 2010 10:24 

Dobre pytanie, mnie też to zastanowiło :) Ale może to wynika z dużo większej grupy badanych?

Blog Jak Malowany

Shape 

Wysłany: Sro 09 Cze, 2010 13:35 

Możliwe. Spróbuję się czegoś dowiedzieć na ten temat. Może nawet napisze do Bayer Schering, żeby to wyjaśnić. Co prawda mój niemiecki nie jest super, ale jak napiszę po angielsku też mnie powinni zrozumieć :D

A abstrahując od tego... Przeczytałam na portalu "wysokie obcasy", że pigułki wielofazowe(czyli też Qlaira) są dla kobiet, które rodziły i w okresie okołomenopauzalnym, nie dla nastolatek.

Cytat:
Lepiej czują się przy nich panie, które już rodziły. Nie jest to preparat dla nastolatki.

Czy więc skoro jestem na Qlairze, czuję się świetnie, stosuję je już prawie 10 miesięcy to mam sądzić, że nie są to pigułki dla mnie i zmienić je na coś innego? Czy skuteczność pigułek jest taka sama dla kobiet dojrzałych i dla nastolatek? Bo jeżeli jest ona obniżona z powodu tego, że nie jestem wystarczająco "stara" to lecę je zmienić :wink:

Kanela 

Wysłany: Sro 09 Cze, 2010 14:50 

Skuteczność jest taka sama dla kobiet w każdym wieku :) Wyznacznikiem tego czy pigułka jest dla Ciebie odpowiednia czy też nie powinno być to jak się czujesz stosując ją, a nie czy masz 18 a może 40 lat ;) Jeśli nie masz do Qlairy zastrzeżeń to nie ma najmniejszego powodu do zmiany :)

eviria
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Cze, 2010 10:06 

Hey =)

Hmm mam takie pytanie . Od jakiegos czasu biore pigulki Qlaira i wczoraj kochalam sie z moim chlopakiem i no niestety wytrysnal we mnie =X Nie wiem za bardzo czy Qlaira jest dobra i sie boje ze moge zajsc w ciaze ... to mozliwe ? :?

dina 

Wysłany: Sob 19 Cze, 2010 10:15 

Tak, Qlaira jest dobra...Po co bierzesz tabletki , skoro im nie ufasz? Ja bym się wykończyła :wink:

eviria
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Cze, 2010 10:17 

To dobrze =D Dzieki wielkie =) :wink:

dina 

Wysłany: Sob 19 Cze, 2010 10:19 

Założyłam oczywiście, że tabletki przyjmujesz prawidłowo.

eviria
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Cze, 2010 10:20 

tak =D codziennie przed pojsciem spac i jeszcze ani razu nie zapomnialam :mrgreen:

roisin 

Wysłany: Sob 19 Cze, 2010 14:00 

eviria, prawidlowe przyjmowanie tabletek to nie tylko stała pora.

eviria
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Cze, 2010 14:26 

a co jeszcze ? =/ prosze o pomoc bo z moja mama nie zabardzo mam jak sie dogadac i porozmawiac o tym =s

dina 

Wysłany: Sob 19 Cze, 2010 14:29 

:roll: a lekarz nie wytłumaczył?

eviria
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Cze, 2010 14:34 

to facet xD nie mialam jakos ochoty go sluchac :P

[ Dodano: Sob 19 Cze, 2010 15:34 ]
i tak sie glupio czulam :oops:

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi