Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Qlaira

Poprzedni temat «» Następny temat
Qlaira
Autor Wiadomość
Justyce 

Wysłany: Sob 07 Gru, 2013 15:04 Qlaira

Poprzedni wątek:
http://www.antyforum.pl/qlaira-vt5301.htm

-----------------------------------------

Kanela 

Wysłany: Nie 23 Mar, 2014 09:28 

Wracam do Qlairy po prawie trzech latach. Ostatnio było nieźle, mam nadzieję, że i tym razem tak będzie, choć lekarz uprzedzał, że po przerwie reakcje mogą być różne. Zdziwiła mnie tylko cena, bo jak kupowałam ją wtedy to płaciłam niecałe 40 zł (chyba 38,50), a teraz w każdej aptece, w której pytam cena dochodzi do 50 zł. Zdziwiło mnie to, bo zazwyczaj bayerowe wynalazki po kilku latach od wprowadzenia taniały, a tutaj zdaje się być w drugą stronę.
Ile płacicie za opakowanie? Szukać innych aptek, czy ta dochodząca do 50 zł to już standard?

Botica 

Wysłany: Nie 23 Mar, 2014 09:37 

Kanela, 50 ziko za miesiac to jest bardzo duzo... A Ty nie stosowalas w miedzyczasie npr? Moge zapytac dlaczego wracasz (jesli nie jest to zbyt intymne pytanie)
No niech sie dobrze lyka!

Kanela 

Wysłany: Nie 23 Mar, 2014 10:04 

Stosowałam NPR, ale zwykłe lenistwo wygrało. Wykresy wychodziły mi dobre, nie miałam problemów z interpretacją, ale po prostu mi się nie chciało. Później zaczął mi trochę ten cykl świrować, miałam sporo stresów i się wszystko porozjeżdżało, termometr też świrował, pewnie już za stary był no i sobie odpuściłam. Więc wygrała zwykła wygoda. Niby to wszystko nie jest problematyczne, ale jednak wstawanie rano, mierzenie... no nie chciało mi się. Później długo jechałam na samym ogumieniu, ale to wiadomo jak jest... ryzyk fizyk. Teraz zaplanowałam sobie kilka startów w różnych biegach no i nie chciałam się stresować okresem dodatkowo, a dla mnie to taki czas, że przez dwa pierwsze dni jestem praktycznie wyłączona z życia. Poszłam do gina prosić o radę i zasugerował powrót do hormonów, chciał dać mi trzy opakowania jakichś standardowych tabletek, które brałabym bez przerw tylko na czas tych biegów, a później powrót do natury. Stwierdziłam jednak, że te moje krwawienia na hormonach są takie słabe i niezauważalne, że spokojnie mogę robić przerwy między opakowaniami. No i doszliśmy do wniosku, że może spróbuje z tabsami od nowa, a żeby zminimalizować te krwawienia to Qlaira, bo ostatnio jak ją brałam to w zasadzie nie krwawiłam w ogóle. Dla mojej poprzedniej lekarki to było powodem do natychmiastowej zmiany pigułek, ten mówi, że to tylko na plus i mam na to patrzeć jako na zaletę. bo w zasadzie to tych krwawień wcale nie muszę mieć. Kto ma rację - nie wiem. Ostatnio wybrałam chyba tylko trzy opakowania i raz miałam plamienie, a dwa razy nic. Dla mnie to było spoko, nie mam schizów ciążowych, ale moja lekarka uznała, że koniecznie trzeba zmieniać, że krew musi się polać. ;) Ale ona to w ogóle poza tym, że miła to chyba średnio kompetentna, bo na brak krwawień na Yazie przepisała mi Qlaire, które słynie z tego, że minimalizuje krwawienia. No ale to już poza tematem. :)

Justyce 

Wysłany: Nie 23 Mar, 2014 15:53 

Kanela, ja płacę w doz.pl (nie mam czasu szukać tanich aptek, poza tym i tak musiałabym wydać na bilet, żeby do takowej dojechać, więc się nie kalkuluje) ok. 48 zł.
Nie pamiętam, żebym płaciła mniej niż 45 zł kiedykolwiek.

Kanela 

Wysłany: Wto 06 Maj, 2014 22:55 

Jestem po pierwszym opakowaniu i jest super :) Gdyby tak już zostało to byłabym bardzo zadowolona. Nie chodzę wkurzona, wyzerowały mi się wszystkie męczące mnie objawy pmsu. Przy innych tabletkach czułam się jakbym miała wieczny PMS, tutaj psychicznie jestem ciągle na plus :) Tylko krwawienia w ogóle nie dostałam, czyli to samo co poprzednio... Niby lekarz mówi, że tak może być, że w ogóle przestane mieć jakiekolwiek krwawienia, ale trochę schizujące to to jednak jest...

No i cena nie zachwyca - 42,50 czyści kieszeń...

mirabelka 

Wysłany: Pią 23 Maj, 2014 12:53 

No ja chyba bede musiala zmienic Qlaire.... zaczelam krwawic w polowie opakowania, do tego dochodza plamienia.Mam wrazenie ze nie trzyma mi cyklu.myslalam o powrocie do krazka ale z ginem trzeba to skonsultowac. Bede ok. 20 czerwca w pl to zobaczymy co mi powie.
Teraz w polowie cyklu mam krawienie takie ze masakra....ciekawe kiedy sie skonczy :roll:

Kanela 

Wysłany: Pią 23 Maj, 2014 13:35 

O, mirabelka, u mnie właśnie dokładnie to samo, dwa dni temu dostałam krwawienia w połowie opakowania. Ale u mnie dopiero drugie, więc liczę, że się unormuje...

Justyce 

Wysłany: Pią 23 Maj, 2014 19:26 

No co wy?
U mnie na razie spokój, nic się nie dzieje. A jak długo bierzecie Q?

mirabelka 

Wysłany: Pią 23 Maj, 2014 20:20 

Ja ok. 2 lata.

Kanela 

Wysłany: Pią 23 Maj, 2014 23:19 

U mnie dopiero drugie opakowanie, niejasno napisałam w poprzednim poście, dlatego póki co nie panikuję :) Chociaż nigdy wcześniej na żadnych tabsach nie zdarzały mi się plamienia w okresie adaptacyjnym, ale wiadomo jak jest.

orchids999 

Wysłany: Czw 09 Lip, 2015 16:45 1 tabletka Qlairy

Cześć dziewczyny, wczoraj miałam jakiś kosmiczny....
Byłam u ginekologa i wypisał mi Qlaire, wczesniej juz brałam te tabletki. Wczoraj zaczął mi się 1 dzień okresu. Wykupiłam tabletki, przyszłam do domu, uprawiałam seks i zaraz po tym wzięłam 1 tabletkę. Wiem, ze zabezpieczonym jest się od 1 tabletki, czy wszystko w porządku?
Wiem, że nierozważnie ze nie zabralam jej wcześniej ale w tym chaosie po prostu nie zauwazyłam tego :( Poradźcie czy wszystko ok i ochrona zachowana?
Bede wdzieczna, pozdrawiam.

Guzik 

Wysłany: Czw 09 Lip, 2015 18:31 

jeśli zmieściłaś się w pierwszym dniu okresu, to wszystko okej tylko musisz brać pigułki prawidłowo przez kolejne dni.

orchids999 

Wysłany: Czw 09 Lip, 2015 18:48 

Dziękuję za odpowiedź Guzik :)

Guzik 

Wysłany: Czw 09 Lip, 2015 19:31 

proszę :)
Wieczorem przeniosę Twój temat i w przyszłości staraj się dopisać do istniejącego :)

Odpowiedz do tematu