Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Realna skuteczność prezerwatyw

Poprzedni temat «» Następny temat
Realna skuteczność prezerwatyw
Autor Wiadomość
aaa234 

Wysłany: Nie 04 Sty, 2015 19:43 Realna skuteczność prezerwatyw

Witam.
Po spędzeniu wielu godzin w internecie i przekopaniu chyba wszystkich możliwych informacji na temat antykoncepcji zdecydowałem zadać się tu pytanie ponieważ to forum wydaje mi się naprawdę profesjonalne i wiele przydatnych informacji się na nim znajduje.
Ze swoją partnerką jestem już 2 lata, seks zaczęliśmy uprawiać już dość dawno temu z użyciem jedynie prezerwatyw, nigdy nam nie pękła, ani nic się nie stało, lecz nasza, a głownie moja "ciążowa schiza" spowodowała, że partnerka wykonała test ciążowy, który wyszedł pozytywny. Oczywiście od razu do ginekologa, badania itd. i okazało się, że był to wynik fałszywy. Spowodowany był on prawdopodobnie tym, że dziewczyna miała całkowicie rozregulowaną gospodarkę hormonalną i akurat wtedy przechodziła leczenie pigułkami antykoncepcyjnymi. Wtedy potrafiła nie mieć okresu np. 3 miesiące, albo mieć 2 razy w miesiącu i tego typu historie. Już wtedy lekarz powiedział jej, że w przyszłości może mieć spore problemy z zajściem w ciążę. Teraz miesiączki ma już w miarę regularne. Jednak od tego czasu zrezygnowaliśmy z klasycznych stosunków zastępując je pieszczotami, stosunkami oralnymi. Chcemy praktycznie po roku powrócić do klasycznego seksu, lecz lepiej dobierając zabezpieczenie. Partnerka nie chce przyjmować żadnych środków hormonalnych, gdyż w przyszłości chce mieć dzieci, a już przy jej problemach tym bardziej lekarz powiedział, że nie są wskazane, gdyż może mieć poważny problem z zajściem w ciążę.
Dlatego też zostajemy przy prezerwatywach dodając do tego stosunek przerywany i naturalne metody czyli brak seksu w okresie płodnym. Zamówiliśmy mikroskop owulacyjny "Afrodyta" lecz dopóki nie dotrze zakupiliśmy i chcemy korzystać przed seksem z jednorazowych testerów owulacyjnych z apteki.
Wiedzę teoretyczną na temat skuteczności prezerwatyw i innych metod posiadam dużą, lecz chciałbym dowiedzieć się obiektywnie z forum od osób, które "znają się" na tym bardziej czy jest duże prawdopodobieństwo przy takich metodach na zajście w ciążę ? Wiem, że zajść w ciążę niby nie jest tak prosto jakby się mogło wydawać, że wystarczy dotknięcie penisem narządów rodnych kobiety jednak ta niepewność trochę pozostaje i nie wiem czy rzeczywiście w wypadku, który opisałem jest czym się przejmować czy jest to tylko wymysł wyobraźni i psychiki.
Z góry bardzo dziękuję za poważną odpowiedź, a nie robienie żartów i pozdrawiam :)

Zoe 

Wysłany: Nie 04 Sty, 2015 20:11 

Cześć,
z powodu fałszywie pozytywnego testu zaprzestaliście współżycia na rok, to dość konkretna trauma. Fajnie, ze podchodzicie do tematu z rozwagą i skoro teraz nie planujecie potomstwa to faktycznie warto rozsądnie dobrać metodę antykoncepcyjną, ale też kierować się rozsądkiem i nie popadać w skrajności.
ogólnie skutecznie stosowane prezerwatywy są bardzo skuteczne, w przypadku peknięcia (ktore zdarzają się bardzo rzadko) zsunięcia itp można mieć awaryjne opakowanie tabletek "po".
natomiast prezerwatywa połączona z metodą wieloobjawową (obserwacja + temperatura) to już pełnia bezpieczeństwa, ale żeby wyznaczyć kalendarz "do przodu potzreba wielu miesięcy obserwacji.
nie wiem jak działa ten mikroskop i jaka jest jego skuecznosc, pewnie pomaga w obserwacji śluzu. sam śluz to chyba za mało, potrzeba tez mierzyć temperature.

Polecam wam jakis fajny nieideologiczny poradnik NPR, w połączeniu z prezerwatywą moim zdaniem nie ma szans na ciążę. ważne jest żeby każdą z metod stosować prawidłowo, lepsza jedna dobrze stosowana niż dwie niedbale.
Powodzenia!

aaa234 

Wysłany: Nie 04 Sty, 2015 20:18 

Mikroskop ten działa na zasadzie wykrywania podwyższonego poziomu estrogenu w ślinie lub śluzie szyjkowym, jego skuteczność jest potwierdzona badaniami klinicznymi i wynosi 98%. Z tego co czytałem na różnych niezależnych forach użytkownicy chwalą go sobie i podobno rzeczywiście bardzo dobrze działa :)
[wstawianie linków i reklam pzez nowych użytkowników wymaga zgody Moderatora. Guzik]

Ogólnie dziękuję za odpowiedź i przy połączeniu tych 3 metod zajście w ciąże jest praktycznie niemożliwe i można spać (i kochać się :D ) spokojnie ?:)
Ostatnio zmieniony przez Guzik Pon 05 Sty, 2015 08:38, w całości zmieniany 1 raz  

Hanca 

Wysłany: Nie 04 Sty, 2015 22:06 

Testów owulacyjnych nie polecam, u mnie się nie sprawdziły - albo miałam jakieś kiepskie.

Korzystania z mikroskopu też musicie się nauczyć.

Ja bym polecała NPR + prezerwatywy, jeśli chcecie z nich korzystać.

Są pewne reguły NPRowe, które trzeba zachowywać i wtedy ryzyka ciąży praktycznie nie ma. I tutaj mikroskop jest niepotrzebny, może być tylko dodatkiem.

W skrócie: po skoku temperatury, jeśli mierzy się ją regularnie, poczęcie jest niemożliwe. Przynajmniej nauka nie zna takich przypadków.

Jeśli wiecie, że partnerka ma dni płodne to zawsze możecie zastosować prezerwatywy - ale czy będziecie chcieli to robić? To tak jak by stosować tylko gumy. Po to się obserwuje czy stosuje mikroskop żeby nie współżyć w dni płodne.

greta 

Wysłany: Pon 05 Sty, 2015 07:06 

A to nie spamik, koleżanki i koledzy?

Zoe 

Wysłany: Pon 05 Sty, 2015 07:23 

Hmmm, greta rzeczywiscie teraz mysle ze moze to btc reklama tego mikroskopu :/

greta 

Wysłany: Pon 05 Sty, 2015 07:28 

Ale jaki wysiłek! Tyle zdań wielokrotnie złożonych :)

Guzik 

Wysłany: Pon 05 Sty, 2015 08:39 

Wymazałam link, bo tez miałam wrażenie reklamy. Co do samych mikroskopów to czytałam, ze to mocno zbędny gadżet.

aaa234 

Wysłany: Pon 05 Sty, 2015 09:08 

Nie wiedzialem, że linków nie wolno wstawiać i nie jest to żadna reklama :)
Faktycznie może to wyglądać jak reklama, kiedy przeczytałem posta jeszcze raz o tym mikroskopie więc sory za wprowadzenie w błąd :)
W każdym razie dziękuję za odpowiedź i pomoc :)

Guzik 

Wysłany: Pon 05 Sty, 2015 12:18 

w porządku :)

Salina 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sro 04 Sty, 2017 13:28 

Nie wiem na co chciałaby się zdecydować, ale może odeślę Cię do strony, która jest temu poświęcona i ma dużo artykułów w jednym miejscu DZIEKUJEMY ZA REKLAMEMoże się przyda na zdecydowanie co i jak, może razem ją przejrzyjcie i omówcie co Was zainteresowało, a co od razu odrzucacie :) powodzenia :)
Ostatnio zmieniony przez Botica Sro 04 Sty, 2017 13:33, w całości zmieniany 1 raz  

liska 

Wysłany: Sro 04 Sty, 2017 13:32 

Międzynarodowy dzień spamera dzisiaj? :)

www.shapshaptravel.com

Odpowiedz do tematu