Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Recepta "na zaś"?

Poprzedni temat «» Następny temat
Recepta "na zaś"?
Autor Wiadomość
kika2
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Cze, 2008 23:34 Recepta "na zaś"?

Można iść do gina i poprosić o receptę na Postinor, tak żeby mieć w razie czego?
Czy się wygłupię?

Obawiam się sytuacji, gdy będę potrzebowała tabletek, a tu ani gin nie przyjmuje, ani w aptece nie mają.

magribi 

Wysłany: Wto 24 Cze, 2008 00:54 

można. gdybym stosowała metody mechaniczne na pewno bym tak zrobiła. nie musisz nawet kupować, pilnuj tylko żeby recepta się nie przedawniła.

Hanca 

Wysłany: Wto 24 Cze, 2008 06:06 

Gin powinien raczej z dobrej woli wypisać receptę bez daty, ale też musisz pilnować, bo czasem coś się na receptach zmienia - najlepiej zapytać w aptece,szczególnie pod koniec roku. A jak dostaniesz z datą to musisz ją wykupić - nie wiem czy w czasie miesiąca czy 3, i potem pilnować daty ważności.

Curly 

Wysłany: Wto 24 Cze, 2008 06:27 

dlaczego miałabyś się wygłupić? moim zdaniem to mądre posunięcie jeśli nie chce się mieć bobasa, zawsze może zdarzyć się, że z prezerwatywą coś się stanie i postinor będzie potrzebny. można poprosić lekarza o wypisanie recepty bez daty.

kika2
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Cze, 2008 09:33 

Dzięki :)
No to się wybiorę

Karolina 

Wysłany: Wto 24 Cze, 2008 11:00 

Tylko czasem jest problem, ponieważ nie wszyscy chcą wypisywać recepty bez daty. Jak poprosiłam o to kiedyś mojego nowego gina, to mnie zbeształ (a chodziło o receptę na pigułki). Poza tym mam nawet problem z "wydębieniem" od niego recepty na 3 opakowania. Na 2 daje, ale na 3 to już nie.
Nic więcej."

Eirean 

Wysłany: Sro 25 Cze, 2008 10:53 

postinor jest pelnoplatny, wiec nawet jak sie recepta przedawni to mozesz go dostac o ile trafisz na mila pania w aptece

kukardka
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Mar, 2009 17:52 

Ja myślę że to jest bardzo dobre i mądre. Też nosze taką w portfelu na "jakby co":)

Cesis 

Wysłany: Sro 18 Mar, 2009 18:15 

Też myślę to za dobry pomysł, gdy wrócę do życia erotycznego to też się zaopatrzę :)

"Nigdy nie warto tęsknić za kimś, co do kogo nie mamy pewności, że śpi tej nocy samotnie"...
Lidia Jasińska - "Flirtuchy"

aga
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Mar, 2009 22:04 

jakby ktora byla we francji na wycieczce to do apteki i kupic sobie nor-levo... to jest ichniejszy postinor, bez recepty, bez gadania, koszt jakies 7euro i po sprawie....

Pati 

Wysłany: Czw 19 Mar, 2009 12:40 

kika2 napisał/a:
Czy się wygłupię?

A niby dlaczego miałabyś się wygłupić? ;) To wręcz tylko dowodzi twojej odpowiedzialności...
Hehe, mi kiedyś jak stosowałam tylko gumki ginka dała sama z siebie właśnie taką receptę bez daty "na wszelki wypadek" :D

Aleksandra
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Maj, 2010 14:53 

Odkopuję temat :)

Tabletka "po" nigdy mi nie była potrzebna, toteż nie mam bladego pojęcia, czy ktoś oprócz gina może ją wypisać. Jadę teraz do faceta w paskudnym momencie cyklu i wolałabym mieć przy sobie receptę, jako że nie korzystam z antykoncepcji hormonalnej. Czy lekarz pierwszego kontaktu może mi ją wypisać, czy też przed wyjazdem muszę jeszcze łapać ginekologa?

anek 

Wysłany: Czw 13 Maj, 2010 14:59 

Aleksandra napisał/a:
Czy lekarz pierwszego kontaktu może mi ją wypisać, czy też przed wyjazdem muszę jeszcze łapać ginekologa?
Lekarz pierwszego kontaktu może Ci wypisać receptę, ale to zależy od lekarza, niektórzy w ogóle nie chcą wypisywać recepty na tabletkę 'po'.

Aleksandra
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Maj, 2010 15:04 

Dziękuję :) Mój wydaje się być sensowny - gdy chciałam brać pigułki, to nawet wypisał mi na skierowaniu komplet badań. Po zestawie musiał się domyślić, po co mi to było. Przejdę się jutro.

Szczęściara 

Wysłany: Czw 13 Maj, 2010 15:53 

Nie zdziw się, jak nie wypisze... To nie są cukierki. A skąd taki lekarz ma wiedzieć, że tydzień temu Ci nie wyszedł test pozytywny i teraz chcesz pigułkę (mimo, że to nie jest tabletka wczesnoporonna), żeby zaszkodzić dziecku, a później Ci się jednak odwidzi i pozwiesz tego lekarza do sądu, że okaleczył Twoje dziecko...?

Kiedyś myślałam, że takie tabletki powinien wypisywać każdy lekarz, ale sytuacja hipotetyczna, którą opisałam wyżej (a która się wydarzyła w moim bliskim otoczeniu naprawdę), przekonała mnie, że nie koniecznie. I zaczęłam rozumieć lekarzy, którzy nie są ginekologami i odmawiają.

Odpowiedz do tematu