Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Recepta z datą do realizacji od...

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Guzik
Czw 06 Cze, 2013 19:50
Recepta z datą do realizacji od...
Autor Wiadomość
Shape 

Wysłany: Czw 06 Cze, 2013 12:27 Recepta z datą do realizacji od...

Hej hej, skorzystałam z wyszukiwarki tematów, temat znalazłam, ale nie rozwiązał mojego dylematu a niestety był zamknięty więc stworzyłam nowy. No więc ostatnio trochę gorzej u mnie z kasą i wpadłam na genialny pomysł poproszenia mojej ginekolog o to, żeby zamiast wypisywać mi receptę na 6 opakowań mojej Qlairy to wypisała mi jedną na 3 opakowania a drugą z realizacją od powiedzmy przyszłego miesiąca. W ten sposób mogłabym sobie rozłożyć wydatki na 2 miesiące. Problem jest w tym, że niestety lekarz się nie zgodziła... Powiedziała, że nie może tak zrobić, musi wypisać wszystkie 6 opakowań na jednej recepcie. Pomyślałam trudno, są jeszcze odpisy(do końca nie wiedząc jednak na jakiej zasadzie one działają). Myślałam, że jak dostanę odpis na 3 opakowania to termin na jego zrealizowanie będzie biegł od dnia wystawienia go przez farmaceutkę. Jakże się zdziwiłam gdy poszłam do apteki i usłyszałam, że odpis owszem mogę wziąć, ale i tak wykupić dalsze 3 opakowania będę musiała w 30-dniowym terminie ważności samej recepty... Wydaje mi się, że coś tu jest nie tak, ktoś mnie tu oszukał ponieważ moi rodzice na leki na nadciśnienie dostają recepty do "realizacji od dnia". I z tym odpisem... Co robić? Jak mus to mus, kupię te 6 opakowań aczkolwiek w przypadku Qlairy to jakieś 240zł, nie mało dla studentki, najwyżej pobiegnę z podkulonym ogonem do rodziców po pożyczkę - aczkolwiek wolałabym nie. Poradzicie mi?

Hanca 

Wysłany: Czw 06 Cze, 2013 21:07 

A inna apteka?
Ja ostatnio dostałam receptę z datą realizacji od dnia dokładnie miesiąc po wizycie, miała być na następny miesiąc leczenia. Nie wykupiłam jej, więc nie wiem, czy byłaby zrealizowana. Ale taka praktyka musi być.
Jeśli chodzi o odpisy to mnie farmaceutka ostatnio dała 3 odpisy z kolejnymi datami: 25.04., 25.05, 25.06 (recepta była wypisana 25.03). Nie było problemu z wykupieniem leku. Wcześniej kupowałam jeden lek z recepty a na drugi dostałam odpis i też miał datę miesiąc dłuższą niż pierwotna recepta.
Zapytałabym w innej aptece, ewentualnie kilku.

Kanela 

Wysłany: Czw 06 Cze, 2013 21:36 

A to nie jest tak, że ostatnio zmieniła się procedura co do odpisów? Bo ja zawsze też dostawałam odpis przedłużający receptę o miesiąc, ale z tego co słyszałam to ostatnio się coś zmieniło i odpis jest ważny tyle samo co recepta (ale nie wiem czy to prawda!)

dreamy 

Wysłany: Pią 07 Cze, 2013 09:10 

niestety. odpis nie przedłuża ważności recepty. ale to, że gin nie chciała dać recepty z datą realizacji "od dnia", to już chyba tylko nieprzystępność lekarza. nie wiem na jakiej podstawie niby miałaby się nie zgodzić

Karolina 

Wysłany: Pią 07 Cze, 2013 11:27 

dreamy napisał/a:
ale to, że gin nie chciała dać recepty z datą realizacji "od dnia", to już chyba tylko nieprzystępność lekarza

Niektórzy lekarze tacy są i nic się na to nie poradzi. Mój aktualny ginekolog (mężczyzna) nigdy by czegoś takiego nie zrobił, poprzednia ginekolożka wypisywała recepty in blanco (wpisywała tylko preparat, ilość opakowań i swoje pieczątki) ja miałam do uzupełnienia swoje dane i datę jaka będzie mi odpowiadała.

O ile w przypadku innych leków jest to dla mnie zrozumiałe, o tyle przy antykoncepcji uważam, że to nadgorliwość i stwarzanie problemów. Zwłaszcza, gdy pacjentka przychodzi regularnie na badania i jest zdrowa, bez potrzeby ciągłego monitorowania jej samopoczucia.

A co do odpisów: zależy od apteki, zależy od farmaceuty. W mojej stałej aptece można mieć odpis na 3 opakowania i każde wykupywać miesiąc po miesiącu, na odpisie notują tylko informacje o wykupionych blistrach.
Nic więcej."

Hanca 

Wysłany: Pią 07 Cze, 2013 11:53 

Ja na pewno w tym roku miałam odpisy robione z datą ważności co miesiąc, można je wykupić tylko w jednej aptece, więc nie wiem czy to nie jest jakieś wewnętrzne ustalenie apteki.

Shape 

Wysłany: Pią 07 Cze, 2013 13:40 

To może spróbuje w innej aptece, aczkolwiek nie wiem czy gdzieś w okolicy znajdę moje tabletki za 39,80zł... W doz są aż po 47zł, ale może tam podejdą do tego inaczej. Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi :)

Niniel 

Wysłany: Sob 08 Cze, 2013 14:49 

Ja od swojej ginekolożki się dowiedziałam, że na recepcie z datą realizacjo "od dnia" mogą być tylko dwa opakowania.

In each relationship it's not
About love.
Just another funeral and
Just another girl left in tears.

Kanela 

Wysłany: Czw 20 Mar, 2014 15:48 

Po dwóch latach przerwy wracam do hormonów. Mam więc pytanie: jak sprawa z receptami wygląda teraz? Ginekolog dał mi receptę na 6 opakowań i powiedział, że mam ją zostawić w aptece i co miesiąc kupować jedno opakowanie. Kiedyś tak też robiłam. Jak jest teraz? Czy takie rozwiązanie jest nadal możliwe? Słyszałam o rożnych zmianach w terminach recept, odpisach itd., a jak jest w praktyce?

Justyce 

Wysłany: Czw 20 Mar, 2014 21:37 

Kanela, u mnie nie chcą realizować po upływie miesiąca od daty wystawienia. Więc biorę zwykle na 2 opakowania, najlepiej po 2 recepty takie i bez daty, bo nie chce mi się jeździć na drugi koniec miasta do gina.

-----------------------------------------

Odpowiedz do tematu