Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Regulon / Marvelon

Poprzedni temat «» Następny temat
Regulon / Marvelon
Autor Wiadomość
hope88 

Wysłany: Sro 04 Cze, 2008 19:12 

lisa nikt nie zagwarantuje czy cera będzie się cały czas poprawiać to sprawa indywidualna jak również to jaka cera będzie po odstawieniu. nikt nie napisze ci niczego na 100%. u każdej z nas może być inaczej

Pati 

Wysłany: Czw 05 Cze, 2008 09:24 

Lisa, zazwyczaj jest tak, że na pigułkach z cerą jest OK (jeśli oczywiście podłożem trądziku są problemy z hormonami), ale po odstawieniu wszystko wraca, a czasami nawet się pogarsza. Ale czasami również jest tak, że w czasie gdy bierze się pigułki organizm dorasta i po odstawieniu hormony same się regulują (bez pigułek też by to nastąpiło) i po odstawieniu cera nadal jest ładna, a czasami nawet lepsza niż na pigułkach.

Lisa
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Cze, 2008 17:28 

Z tego co wiem to wcale nie musi być tak, że jak odstawie tabletki to trądzik powróci. I znam takie kobiety u których ładna cera się utrzymała po odsatwieniu. Więc jestem dobrej myśli.

hope88 

Wysłany: Czw 19 Cze, 2008 18:17 

o takich rzeczach można dowiedzieć sie jedynie gdy odstawimy tabletki....tak to tylko gdybanie

katarina1988
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Lip, 2008 21:53 

witam
mam pytanie lekarz przepisał mi Regulon i wzięłam tabletkę w drugim dniu cyklu bo zapomniałam wziąć 1dnia czy tabletki będą działać tak jak powinny???

amisu 

Wysłany: Nie 06 Lip, 2008 22:22 

Nie. Musisz sie dodatkowo zabezpieczac przez 7 dni. BYLO!

mcmer
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Sie, 2008 19:04 

Biorę pierwszy raz Regulon jak chodzi o opakowanie dokładnie to żarzyłam dziś 14 tabletkę i mam pytanie trzy przez branie tabletek może mi się kręcić w głowie bo tak mam od kilku dni i chyba mi się woda wczymuje na brzuszku ( w ciąży nie jestem bo przed zaczęciem brania miałam okres no plamienia i zrobiłam test winnik negatywny wiwat)!!> Jakie są uboczne skutki branie ten rodzaj tabletki bo mi gin wciska kit ze niema aha!!

Mała Mi 

Wysłany: Sob 02 Sie, 2008 19:09 

mcmer napisał/a:
w ciąży nie jestem bo przed zaczęciem brania miałam okres no plamienia i zrobiłam test winnik negatywny wiwat

A po co ten test, skoro dopiero rozważasz możliwość rozpoczęcia współżycia ???

hope88 

Wysłany: Sob 02 Sie, 2008 19:09 

mcmer napisał/a:
trzy przez branie tabletek może mi się kręcić w głowie

możliwe , dla mnie jednak mało prawdopodobne ale może to przez tą pogodę i ciśnienie?? nie warto zwalać wszystkiego na tabletki :wink:

mcmer napisał/a:
Jakie są uboczne skutki branie ten rodzaj tabletki

musisz poczytać ten cały temat :wink:

Verena 

Wysłany: Sob 02 Sie, 2008 21:44 

hope88 napisał/a:
mcmer napisał/a:
Jakie są uboczne skutki branie ten rodzaj tabletki

musisz poczytać ten cały temat

albo tego całemu temata, jak już piszemy w polska języka

Wietrzenie szafy ;)

Sklepik wika.net.pl - dzieciowe różności

kokotek-o
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Wrz, 2008 10:12 

Hej dziewczyny:) ponieważ Regulon ma ten sam skład co Marvelon, piszę tutaj. Po 3,5 miesiącach oczekiwania na okres, w koncu zaczęłam moje pierwsze opakowanie Marvelonu. Szperając po forum, różnych stronach i po dokładniejszym zapoznaniu sie z ulotką, dowiedziałam się, ze " Preparat nie może być stosowany u młodych dziewcząt, które mają nieregularne cykle miesiączkowe.". I tu własnie rodzi sie moje zaniepokojenie, bo m.in. to było powodem mojej wizyty u gina. Co Wy na to?

Linka 

Wysłany: Wto 23 Wrz, 2008 11:05 

kokotek-o, raczej chodzi o 14 latki które z racji tego, ze zaczęły miesiączkować rok wczesniej mają nieregularne cykle.
U dojżałych(płciowo) kobiet w wieku np takim jak Ty - 19 lat często stosuje się tabletki antykoncepcyjne, zeby choć troszkę "uregulować" miesiączki.
Myślę, że nie musisz się martwić tym zdaniem z ulotki, ginekolog napewno wiedział co robi gdy przepisywał ci tabletki.

kokotek-o
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Wrz, 2008 20:52 

hehe, racja :P :oops: dzieki:)

Pati 

Wysłany: Wto 23 Wrz, 2008 21:25 

Jest tak napieane z powodow wspomnianych przez linke ale rowniez dlatego bo pigulki nie reguluja cyklu (tylko go maskuja) I przed zastosowaniem pigulek powinno sie ustalic przyczyne tych nieregularnosci

Linka 

Wysłany: Wto 23 Wrz, 2008 21:30 

Wła ściwie to jest tak jak piszesz Pati, bo gdy odstawia się tabletki to ten sztucznie regulowany cykl przestaje działać i zwykle wszystko wraca do stanu sprzed momentu ich zażywania.
Wypadałoby dowiedzieć się dlaczego nasze okresy są nieregularne kokotek-o.....tymbardziej jeśli w wieku 19 lat na okres czeka się prawie 4 miesiące....to już nie jest małe opóźnienie ale jakieś zaburzenia hormonalne....tak mi się wydaje, ale ginekologiem nie jestem........

Odpowiedz do tematu