Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

sok z grejpfruta

Poprzedni temat «» Następny temat
sok z grejpfruta
Autor Wiadomość
Rosemary 

Wysłany: Wto 31 Sty, 2006 13:29 sok z grejpfruta

Villemcia napisał/a:

5.Uwazaj na sok z grejpfruta-moze na nie zle wplywac

Nurtuje mnie to pytanie już od jakiegoś czasu. Ze względu na to, że sok z grejpfruta osłabia działanie pigułek od 4 miesięcy w ogóle go nie piję. A strasznie lubię ten sok i ostatnio zauważyłam, że mi go brakuje ;] Jak to jest - w ogóle nie pić? czy np. dwie szklanki dziennie nic nie zrobią?

- - - - - - - /post scalony/ - - - - - - - - - - -

Justyce napisał/a:
dwie szklanki dziennie to za duzo..... bo tu chodzi o regularne picie soku z grejpfruta. owoc ten zawiera substancje, ktora moze wplywac na dzialanie roznych lekow. raz na tydzien na pewno nie zaszkodzi. ale czesto - tutaj trzeba sie wstrzymac.

A szkoda. Właśnie mi chodziło o regularne picie, ech. Dzięki za odpowiedź. Dalej będę patrzeć z utęsknieniem na półkę z sokiem grejpfrutowym ;]

Blog Jak Malowany

Didoczek 

Wysłany: Wto 31 Sty, 2006 14:09 

ewentualnie mozesz sie napic troche w przerwie-wtedy nie ma co oslabiac bo nie bierzesz tabletek :)

amisu 

Wysłany: Wto 31 Sty, 2006 14:50 

hm, a jak to jest z 4-godzinnym odstepem miedzy braniem pigulki a piciem soku g? nie ma znaczenia? tzn. w ogole nie mozna go pic?

Villemcia 

Wysłany: Wto 31 Sty, 2006 15:26 

Paulina napisał/a:
hm, a jak to jest z 4-godzinnym odstepem miedzy braniem pigulki a piciem soku g? nie ma znaczenia? tzn. w ogole nie mozna go pic?

mozna przeciez Justyce juz napisala ze z jedna szklanka na tydzien nie powinna zaszkodzi..
byle by pis sok min.4h po wzieciu tabletki lub ze 4h przed wzieciem jej...

Rosemary 

Wysłany: Wto 31 Sty, 2006 18:59 

Didoczek napisał/a:
ewentualnie mozesz sie napic troche w przerwie-wtedy nie ma co oslabiac bo nie bierzesz tabletek

To jest wyjście ;] bo na szklankę na tydzień to szkoda kupować, a i tylko rozbudzanie smaku. Bardzo lubię sok grejpfrutowy ;]

Blog Jak Malowany

promyczek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Sty, 2006 19:31 

A ja pijąc dzisiaj kolejną herbate z cytryną zastanawiałam sie ile witaminy c jest w cytrynie :) i czy herbata z cytryna 3 razy dziennie moze miec wplyw?? Nie ma jak to bycie przezornym i zeschizowanym :D

Juliette 

Wysłany: Wto 31 Sty, 2006 19:43 

promyczek napisał/a:
A ja pijąc dzisiaj kolejną herbate z cytryną zastanawiałam sie ile witaminy c jest w cytrynie

jak byłam ostatnio u mojej lekarki rodzinnej, i powiedzialam ze przy przeziebieniu pije duzo herbaty z cytryna zeby sie wzmocni powiedziala mi ze cytryna pozornie nie ma wcale az tak duzo witaminy c i jesli chce zaopatrzyc moj organizm w jakas porządna dawke to lepiej ,żebym jadła kiwi niż sama cytryna i cytryna....
Wiec wszystko wskazuje na to ze obaw ze strony cytryny w dawkach do herbaty byc nie powinno.
" Niech żyją szaleńcy. Nieprzystosowani. Buntownicy. Możecie ich cytować, nie zgadzać się z nimi, gloryfikować ich lub oczerniać. Nie możecie tylko jednego: ignorować ich. Ponieważ to oni są motorem zmian. Oni popyjachą naprzód ludzkość. I choć wielu uzna ich za wariatów, my dostrzeżemy w nich geniuszy. Ponieważ tylko ludzie wystarczająco szaleni, by przypuszczać, że mogą zmieniać świat, naprawdę go zmieniają".

Villemcia 

Wysłany: Wto 31 Sty, 2006 19:45 

bardziej bogate w wit. C jest kiwi czy porzeczki niz -pomarancze czy cytryny...
wiec spokojnie nie panikowac przy nich :)

eklerka 

Wysłany: Wto 31 Sty, 2006 19:49 

Villemcia napisał/a:
bardziej bogate w wit. C jest kiwi czy porzeczki niz -pomarancze czy cytryny.

tia,i teraz sie zaczna posty "czy mozna jesc kiwi przy tabletkach?" ;)

asiek 

Wysłany: Wto 31 Sty, 2006 20:51 

to juz sie boje lata > porzeczki, kiwi, inne owoce ... :P

Rosemary 

Wysłany: Wto 31 Sty, 2006 21:19 

A tam, bez paniki, justy chyba gdzies pisała, że tej wit. C musi być bardzo dużo. 1000 mg za jednym razem to spora dawka.
A ja za chwilę ide do sklepu po sok grejpfr. bo mam przerwe i zamierzam z tego skorzystac :>

Blog Jak Malowany

Justyce 

Wysłany: Wto 31 Sty, 2006 22:22 

promyczek napisał/a:
pijąc dzisiaj kolejną herbate z cytryną

abstrahujac juz zupelnie od witaminy C, chcialabym zaznaczyc, ze picie herbaty czarnej z cytryna jest bardzo niezdrowe, poniewaz wytraca sie wtedy jakis zwiazek aluminium, co jest bardzo szkodliwe dla organizmu. nie wyssalam sobie tego z palca, nie sciemniam, a sposobem na to, zeby nie rezygnowac z dodawania cytrynki do herbaty jest dodawanie cytryny pozniej, gdy herbata nieco juz przestygnie (bedzie miala temp. ponizej 70*C)...

-----------------------------------------

Justyce 

Wysłany: Sro 01 Lut, 2006 01:26 

kurka, wlasnie nie pamietam gdzie, mozliwe, ze to od kogos uslyszalam, jak wyszlo tak przy okazji w rozmowie, w kazdym razie wiadomosc jest na pewno niezmyslona.

-----------------------------------------

promyczek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Lut, 2006 19:27 

A tak wracajac do tematu. Ja w sumie nie ubostwiam soku grejpfrutowego, ale myslalam ze tylko popijac tabletki nim nie mozna a nie pic w ogole.

sweet_girl
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Lut, 2006 00:58 

a ja tam sie nie przejmuje i jem co popadnie...:)ale soku z grejpfruta nie pije akurat bo zabardzo wcale nie przepadam no i tez słyszałam ze osłabia działanie tableteczek....

Odpowiedz do tematu