Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Ssanie oleju

Poprzedni temat «» Następny temat
Ssanie oleju
Autor Wiadomość
anek 

Wysłany: Pon 07 Gru, 2015 10:22 Ssanie oleju

Słyszałyście o ajurwedyjskiej metodzie ssanie oleju? Polega ona na 15-20 minutowym ssaniu oleju-różnych artykułach najczęściej wymieniane są słonecznikowy, kokosowy i sezamowy ze względu na neutralny smak, choć w kilku miejscach przeczytałam, że płukać można obojętne jakim olejem, nawet oliwą z oliwek, jeśli ktoś lubi smak, byle by był nierafinowany, a najlepiej bio. W innym źródle jednak przeczytałam, że to nie ma żadnego znaczenia, bo w końcu i tak ten olej się wypluwa, a nie połyka ;)

Cytat:
Podstawową zasadą kuracji olejem słonecznikowym jest jego ssanie i płukanie nim jamy ustnej. Właściwe oczyszczenie i proces uzdrawiania następuje samoczynnie. Stosując się do tej metody leczeniu poddawane są jednocześnie komórki, włókna oraz organy wewnętrzne. Proces ten zapobiega niszczeniu naturalnej mikroflory, powodującego niszczenie organizmu. Ssanie oleju pozwala na przywrócenie naturalnej równowagi biologicznej, która znacznie wydłuża czas życia człowieka.

Kuracja olejem słonecznikowym jest w stanie poradzić sobie z takimi chorobami czy przypadłościami jak:

Bóle głowy
Zapalenie zatok
Zapalenie oskrzeli
Bóle gardła
Katar
Bóle zębów
Krwawienie dziąseł
Próchnica
Zapalenie migdałków
Tromboza – zakrzepica żył głębokich
Przewlekłe choroby krwi
Artroza
Egzema
Trądzik
Choroby grzybicze
Łuszczyca
Choroby żołądkowe
Choroby jelit
Dolegliwości serca
Problemy nerkowe
Choroby kobiece
Choroby płuc
Dolegliwości wątrobowe
Choroby układu nerwowego

Kuracja olejem słonecznikowym nie tylko leczy istniejące już stany chorobowe ale również działa zapobiegawczo i profilaktycznie, chroniąc np. przed stanami zawałowymi czy groźnymi naroślami.

Źródło: http://www.apetyt-na-zdro...ecznikowym.html

Ja przeczytałam o tym na blogu urodowym, blogerka pisała, że po tygodniu ssania oleju jest dużo bardziej wyspana, budzi się przed budzikiem i nie potrzebuje drzemki w ciągu dnia. Dla mnie i mojego chorego systemu zmian byłoby to zbawieniem ;)

Wczoraj wieczorem rozpoczęłam kurację, spodziewałam się, że albo zwymiotuję, albo nie dam rady płukać aż 20 minut, ale nie było tak źle. Olej słonecznikowy jest neutralny w smaku, prawie go nie czułam, 20 minut szybko mi zleciało na przeglądaniu internetu. Jestem ciekawa efektów, szkoda tylko, że żadne źródło nie podaje, że od ssania oleju się chudnie :P

liska 

Wysłany: Pon 07 Gru, 2015 10:32 

Weź anek przeczytaj sobie wish-listę dolegliwości na które to ma działać, alt-medem jedzie na kilometr.

Leczenie próchnicy olejem? szkoda że nie wad zgryzu ;) Zapewne olej nie zaszkodzi, ale wiesz pisanie że coś wyleczy trombozę ... no troszkę niepoważne.

www.shapshaptravel.com

anek 

Wysłany: Pon 07 Gru, 2015 10:46 

liska, nie sądzę, żeby ktoś, kto choruje na trombozę opierał swoje leczenie wyłącznie na ssaniu oleju, ale, cholera, czemu nie spróbować? Skoro stosuje się zioła, robi wywary z ostrych papryczek żeby wyleczyć raka, itp, a metoda jest znana od 2000 lat. Na podstawie tego, co przeczytałam jestem w stanie uwierzyć, że ta metoda może leczyć np. schorzenia skóry i poprawiać kondycję jamy ustnej, nie widzę też sensu, dlaczego ludzie mieliby kłamać, że mają więcej energii, są lepiej wyspani czy ustąpiła im egzema, skoro tutaj nie ma czego reklamować-każdy ma olej w domu-więc nie można też czerpać korzyści majątkowych dzięki polecaniu tej metody.

No i może zamiast od razu ją skreślać to warto pierwsze o niej poczytać? :)

liska 

Wysłany: Pon 07 Gru, 2015 10:55 

anek napisał/a:
wywary z ostrych papryczek żeby wyleczyć raka itp, a metoda jest znana od 2000 lat.

No, pacz a głupie lekarze robią naświetlania i inne chemioterapie.
Wiesz generalnie medycyna alternatywna która działa nazywa się medycyna.
Nie sądzę, że ludzie kłamią -> efekt placebo.
Zdziwiłabyś się ilu ludzi potrafi sobie odpuścić leczenie, bo się naczytało bzdur w internecie.

www.shapshaptravel.com

anek 

Wysłany: Pon 07 Gru, 2015 11:00 

Wiesz, nikt do niczego nie zmusza ;)
Niewiele to kosztuje, mam zamiar spróbować.

kota 

Wysłany: Pon 07 Gru, 2015 11:45 

Ja to czasem robie ale niczego nie lecze ;) stosuje bo fajnie działa na osad i chyba nawet widziałam jakies publikacje na ten temat.
Generalnie rownież jestem raczej za zachodnia medycyna ale całkiem nie wykluczam alternatywnych rozwiązań takich jak dieta itd.
Nie sadze ze plukanie olejem komuś wyleczy próchnicę ale mysle ze mize hamować jej rozwój.. Tak czy siak na płytkę nazebna działa okej.
Kiedyś czytałam ze niby niesie to zagrożenie, bo mozesz jakues mikrokropelki tłuszczu inhalowac do płuc ale o ile to sie faktycznie moze stać to sie tym nie przejmuje ;)

It always seems impossible... until it's done

Finka 

Wysłany: Pon 07 Gru, 2015 12:08 

chemioterapia też nie leczy raka, tylko wali w cały organizm z nadziei, że rak też się załapie na unicestwienie - to tak w ramach dygresji

SFR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Gru, 2015 17:15 

Finka, popieram :polej:

rosty22 

Wysłany: Wto 08 Gru, 2015 18:32 

I jak ktoś próbował? Jak dla mnie to pachnie ściemą na maksa, ale w sumie poprawna nastroju też jest ważna.

magribi 

Wysłany: Wto 08 Gru, 2015 20:37 

Finka napisał/a:
chemioterapia też nie leczy raka, tylko wali w cały organizm z nadziei, że rak też się załapie na unicestwienie - to tak w ramach dygresji

nie do końca, terapie są coraz bardziej wyspecjalizowane. W dużej mierze masz rację, ale i tak skutek terapeutyczny ma przewyższać skutki uboczne. Poza tym hmmm w większości przypadków nie ma innej metody leczenia.

Co do kapsaicyny (chilli) czy kurkuminy - owszem, mają właściwości antykancerogenne, co nie oznacza, że leczą raka!!! Może działać wspomagająco leczenie (o ile lekarz wie…) czy profilaktycznie. Natomiast jest różnica między profilaktyką, wspomaganiem a leczeniem.

Botica 

Wysłany: Sro 09 Gru, 2015 03:35 

liska napisał/a:
Wiesz generalnie medycyna alternatywna która działa nazywa się medycyna.
Nie sądzę, że ludzie kłamią -> efekt placebo.

No tutaj to chyba troche ostro powiedzane. MEdycyna alternatywna to nie tylko hokus pokus, ale np. zilolecznictwo czy dajmy na to taplanie sie w borowinie. Ja jestem ogormnym fanem leczenia chwastami i nie tylko wierze (bo to nie kwestia wiary), ale i wiem, ze ziola moga byc skuteczne. Zurwaina, czosnek, mieta, melisa, cukierki prawoslazowe i eukaliptusowe - no coz, raka nie wylecza ale czesto beda tez pierwszym wyborem przy schorzeniach. Nie kazdy musi badaniom naukowym, ja np. wierze.

To raz, a dwa.

Finka ma racje odnosnie do skutecznosci chemioterapii. Jak moj tesc umieral na raka trzustki to w kolko czytalismy np. o skutecznosci np. chemioterapii w dalszych stadaich raka. Nie pamietam teraz dokladnych liczb, ale na regresje moglo liczyc 0% pacjentow, a na spowolnienie rozwoju - nie pamietam, ale cos ok. 12% (???) chorych. Przy czym skutki uboczne sa koszmarne, dla ludzi na lozu smierci to w zasadzie gwozik do trumny. Raki sa rozne, np. slyszalam ze w przypadku raka pluc skutecznosc jest bardzo wysoka. Mimo to lekarze namwiaja na chemioterapie nawet w przypadku tych bardziej egzotycznych przypadkow dajac miedzy slowami nadzieje, ze byc moze pomoze. Moj tesc umarl 11 miesiecy od diagnozy, przez co 9 miesiecy spedzil w lozku rzygajac. Regresji nie odnotowano. To jest ofc jednostkowy przypadek, ciesze sie, ze niektorym pomoglo. Majac te sama wiedze dzisiaj, powinnismy z tesciem od dnia zero zaczac palic balanty. Choroba rozwijalaby sie tak smao, a ostatnie miesiace zycia spedzilby szczesliwy.

Zoe 

Wysłany: Sro 09 Gru, 2015 09:57 

Rak trzustki jest jednym z najgorzej rokujacych nowotworow, w dodatkunpotrafi powodowac ogromny bol. Rak trzustki to skurwiel jakich malo.

Szczęściara 

Wysłany: Sro 09 Gru, 2015 14:24 

Tak mnie zaintrygował temat, że rzuciłam się w internet w celu poszukania informacji.
Ludzie piszą, żeby płukać olejem usta RANO przed myciem zębów przez ok. 30 minut. Serio ktoś ma czas rano na takie rzeczy? Jeszcze pół godziny? 5 minut może bym wygospodarowała, ale więcej? Rano to się dla mnie liczy każda sekunda :mrgreen: Nie wiem jak się ludziom udaje zdążyć :P

Finka 

Wysłany: Sro 09 Gru, 2015 14:47 

Botica, jak zwykle podpisuję się pod Twoimi postami w 100%!
Medycyna alternatywna to fitoterapia (ziołolecznictwo), akupunktura, akupresura i wiele innych. Ja w ogóle nie wierzę w białe pigułeczki koncernów. OK, są przypadki, kiedy trzeba, ale dużo częściej wcale nie są konieczne.

Co do chemioterapii i leczenia raka - no tu jestem wyznawca teorii spiskowych. "Lekarstwo" na raka nikomu się nie opłaca, bo sam proces leczenia jest tak kosztowny i to jest obrot takiej kasy, że nie umiemy sobie wyobrazić. Chemioterapia jest dla mnie jak likwidowanie mrówek w domu miotaczem ognia - wszystko zniszczyć i liczyć na to, że i główny problem też się załapie. Moja ciocia, która chorowała na raka 3 razy, wiecie, miała na koniec raka trzustki. I wiecie co? Nie on ją zabił, a źle wykonana proteza dróg żółciowych, którą musieli rekonstruować po chemii. Doslownie - drogi żółciowe jej się rozsypały. Terapie celowane to w PL mit jak nasze emerytury. Przeraża mnie to, naprawdę.

A!! i w ogóle podejście do pacjenta onkologicznego. Nie informują Cię o diecie, o możliwości złagodzenia dolegliwości, z kroplówką dostaniesz leki przeciwwymiotne, ale do domu to już nie. Rzygaj, bo przecież masz raka. Moja ciocia wspomniana już, za trzecim razem zupełnie inaczej to wszystko znosiła bo już wiedzieli czego wymagać, o co się upominać, co im się należy i co trzeba wyszarpać lekarzom bez możliwości zbycia pacjenta.

liska 

Wysłany: Sro 09 Gru, 2015 14:54 

Są jednakoż takie typy nowotworów, gdzie leczenie daje dobry efekty do remisji włącznie. Na co są dowody naukowe nie anegdotki. Natomiast leczenie zachowawcze, cóż to już raczej wybór między złym a jeszcze gorszym.

Ziółka są akurat badane i jak ktoś chce to może sprawdzić. Znalazłam nawet badanie n.t. czosnku, niestety nie tak optymistyczne jak miałam nadzieję. Przy czym to też zależy co i z jakiego źródła się zażywa. Zwłaszcza jeśli ktoś chce sobie sprowadzać azjatyckie specyfiki, to trzeba uważać.

Natomiast proponuję lekturę komentarzy pod zalinkowanym artykułem. Ludzi chcą sobie płukanką z oleju leczyć zanik plamki żółtej. Powodzenia.

www.shapshaptravel.com

Odpowiedz do tematu