Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Tabletki anty i pewne dolegliwości podczas tygodnia placebo

Poprzedni temat «» Następny temat
Tabletki anty i pewne dolegliwości podczas tygodnia placebo
Autor Wiadomość
Amira 

Wysłany: Nie 14 Cze, 2015 13:52 Tabletki anty i pewne dolegliwości podczas tygodnia placebo

Witam, szukałam wątku o takiej treści- bywały podobne ale zawsze czymś się różniły lub inne było sedno sprawy. Sprawa wygląda tak, biorę tabletki vibin mini od roku i 1 miesiąca. Nigdy nie zapomniałam żadnej dawki, maksymalnie spóźniłam się o 3h i zdarzyło mi się to 2 razy (tolerancja ponoć do 12). Nigdy nie zdarzyła mi się biegunka czy wymioty podczas brania różowych tabletek (raz wymioty - zatrucie ale podczas "tygodnia placebo). Seks zawsze z użyciem prezerwatywy i nigdy z finishem w środku. Zawsze mam krwawienie z odstawienia, zawsze na czas, ALE podczas tego "niby okresu" boli mnie podbrzusze i jakby jajnik. Martwię się, że może to być oznaka że tabletki nie działają i owulacja cały czas jest. Dodam, że do ginekologa mogę iść dopiero za miesiąc dlatego pytam was tutaj- czy takie bóle mogą być odczuwane czy też nie powinny?
(dodam, że szukałam pod "bóle i tydzień placebo" "krwawienie z odstawienia bóle" - piszę to bo przestraszyłam się tego zaznaczenia, że użyłam szukajki)

Finka 

Wysłany: Nie 14 Cze, 2015 21:08 

Amira, po I: po co prezerwatywy, jeśli bierzesz hormony? To naprawdę skuteczna metoda nie wymagająca wspomagania zabezpieczeniem mechanicznym. Po II: bóle oczywiście mogą się zdarzyć, bo niby czemu nie? W trakcie tygodnia placebo/tygodnia przerwy spada poziom hormonu (jednak na tyle, by wciąż był zachowany efekt antykoncepcyjny) przez co wywoływane jest krwawienie. Ból nie oznacza absolutnie, że tabletki nie działają! Gdyby hormony z miejsca wykluczały bóle okresowe to świat na pewno byłby piękniejszy, ale wiele pań cierpi w tym czasie nawet biorąc hormony.

Amira 

Wysłany: Pon 15 Cze, 2015 00:36 

Finka, tak wiem, że hormony zwłaszcza brane dobrze to bardzo bezpieczna metoda antykoncepcji ale jesscze nie mogę wyzbyć się blokady psychicznej. Wiem, że mogą paść słowa "jesteś niedojrzała" albo "po co sex skoro nie chcesz dziecka" :P ciężko to wyjaśnić. Partner też się nie domaga zmian w tym temacie jak na razie :lol: pytałam nawet proponowałam. Chęć spróbowania jest wielka ale nadal mniejsza niż strach. A co do bólu to nie wiem, zawsze wydawało mi się to normalne i jakoś teraz uroiłam sobie, że coś jest nie tak.

siggnifiica 

Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Nie 02 Lip, 2017 12:42 

Finka napisał/a:
Amira, po I: po co prezerwatywy, jeśli bierzesz hormony? To naprawdę skuteczna metoda nie wymagająca wspomagania zabezpieczeniem mechanicznym. Po II: bóle oczywiście mogą się zdarzyć, bo niby czemu nie? W trakcie tygodnia placebo/tygodnia przerwy spada poziom hormonu (jednak na tyle, by wciąż był zachowany efekt antykoncepcyjny) przez co wywoływane jest krwawienie. Ból nie oznacza absolutnie, że tabletki nie działają! Gdyby hormony z miejsca wykluczały bóle okresowe to świat na pewno byłby piękniejszy, ale wiele pań cierpi w tym czasie nawet biorąc hormony.

bardzo madrze napisane :) tabletki antykoncepcyjne moga zmniejszac bole ale nie wykluczaja ich calkowicie ;) ja stosuje Belare i tez miewam jakies tam pobolewania, jednak w porownaniu z tym, co przechodzilam kiedys to jest pikus :D

kujil 

Wysłany: Wto 25 Lip, 2017 12:01 

Ja zaś stosuje Vines, przepisała mi je babeczka właśnie na moje bóle menstruacyjne no i tez przez to, że maja niską ilość hormonów, czyli nie szkodzą na starcie. Ogólnie jestem zadowolona :)

Justyce 

Wysłany: Czw 27 Lip, 2017 15:53 

kujil, spoko, tylko jak bierzesz pigułki, to może płeć sobie inną ustaw.. ;)

-----------------------------------------

Odpowiedz do tematu