Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

temperatura a przeziebienie

Poprzedni temat «» Następny temat
temperatura a przeziebienie
Autor Wiadomość
ninini91 

Wysłany: Wto 04 Mar, 2014 12:04 temperatura a przeziebienie

Witam, mam pytanie. Mierze codziennie temperature, mialam dosc stresujacy miesiac i moje temp. wahały sie od 36,3 do 36,7 przez cały cykl. Brak było widocznego skoku temperatury utrzymującego się conajmniej 3 dni (skok mam zazwyczaj do 37,0-37,1) ani też śluzu płodnego(może bardzo niewielkie ilości zmieszane z kremowym 1 dzień, kiedy zwykle mam typowo przezroczysty i rozciągliwy nawet tydzień czasu). Kiedys juz taki cykl mialam, uznalam ze jest bezowulacyjny. dziś jest mój 24 dzień cyklu, rano po przebudzeniu poczułam się chora, bolała mnie głowa, było mi gorąco, ogólnie złe samopoczucie, bóle gardła, mięśni, kaszel itp. Zmierzyłam temperature w pochwie, wynosiła 37,9. Przestraszyłam sie, ponieważ w żadnym cyklu nie miałam tak wysokiej temperatury (tempka z wczoraj, kiedy byłam jeszcze zdrowa to 36,6). Czy mam brać dzisiejszą temperaturę pod uwagę, zapisac ją na wykresie? Czy to moze oznaczac ciaze, czy jest po prostu wynikiem przeziebienia? W dodatku strasznie mi niedobrze, i nie wiem czy to przez ból gardła i nadmiar śliny, czy moze cos innego...

Hanca 

Wysłany: Wto 04 Mar, 2014 15:02 

Zapisać na wykresie i zaznaczyć jako zaburzoną, albo nie zapisywać wcale. Ta tempka nie ma i nie będzie miała żadnej wagi w tym cyklu, nie potwierdzi skoku bo jest zaburzona. Nie można brać jej pod uwagę.

Najprawdopodobniej jest to tempka chorobowa, nawet jeśli nałożyłby Ci się skok na chorobę to musisz czekać na wyższe niezaburzone chorobą temperatury, albo w ogóle wstrzymać się z seksem bez dodatkowych zabezpieczeń aż do okresu.

W ciąży oczywiście też możesz być jeśli współżyłaś bez zabezpieczenia w okresie płodnym, ale na pewno ta temperatura ciąży nie określa - w ciążowym cyklu temperatura skacze normalnie po szczycie śluzu i zazwyczaj na przeciętny dla danej kobiety poziom, dopiero gdy utrzymuje się podwyższona powyżej 16 dni można podejrzewać ciążę.

ninini91 

Wysłany: Sro 05 Mar, 2014 13:24 

Dzieki za odp Hanca :) Mam jeszcze pytanie, bo nie mam gorączki,a mimo to temp. w pochwie nadal jest podwyższona (około 37,7). Czy to jest normalne w czasie przeziębienia/grypy? Od kiedy mierzę temperaturę nigdy nie chorowałam, dlatego chciałabym się dowiedzieć :)

Edit: Czytałam jeszcze, że niektóre leki mogą mieć wpływ na śluz, od wczoraj biorę gripex i polopirynę C, a dziś zauważyłam u siebie, oprócz niepłodnego, również śluz płodny. Czy jest to spowodowane lekami, czy po prostu przez chorobę mi się wszystko w cyklu popierdzieliło? Sama już nie wiem :|

Hanca 

Wysłany: Sro 05 Mar, 2014 19:37 

A pod pachą masz normalną temperaturę? Bo w pochwie powinna być tylko o 0,2-0,3 stopnia wyższa, więc pod pachą też powinnaś mieć podwyższoną. Taka podwyższona temperatura, czyli stan podgorączkowy jest charakterystyczna dla przeziębienia właśnie. Nie każdy ma od razu gorączkę 39 stopni.

Nie sądzę, żeby te leki wpływały na śluz, na śluz najbardziej wpływają syropy na kaszel (te które mają rozluźniać wydzielinę z oskrzeli/płuc czyli wykrztuśne), mogą powodować, że śluz jest bardziej wodnisty, śliski, jest go więcej. Podobnie mogą zadziałać tabletki na katar, te które mają upłynniać wydzielinę i oczyszczać zatoki (Sinulan itp.).

To co bierzesz wpływać na śluz nie powinno, ale każdy organizm reaguje inaczej, zmiana śluzu może wynikać też z podwyższonej temperatury. A równie dobrze może to być śluz płodny, w tym cyklu tylko przez bardzo krótki czas go obserwowałaś, więc może dopiero teraz masz dni płodne.

ninini91 

Wysłany: Sro 05 Mar, 2014 22:19 

Dzis zaczelam pic syrop flegamine, mozliwe ze przez to mam taki sluz? :o

Po poludniu mialam 38 dtopni pod pacha wiec chyba jednak.stad taka wysoka temp w pochwie.

SFR
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Mar, 2014 07:09 

ninini91, flegamina jest wykrztuśna, więc Hanca już udzieliła Ci odpowiedzi.

ninini91 

Wysłany: Czw 06 Mar, 2014 08:47 

Ok, chciałam się upewnić ;)

Odpowiedz do tematu