Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Topamax - co robić?

Poprzedni temat «» Następny temat
Topamax - co robić?
Autor Wiadomość
dreamy 

Wysłany: Czw 14 Sty, 2016 10:40 Topamax - co robić?

Dziewczyny, potrzebuję porady. Przyjmuję Sylvie20. Dodatkowo leczę się na migrenę. Wczoraj lekarz przepisał mi kurację Topamaxem. Jest to lek przeciwpadaczkowy i może obniżać skuteczność tabletek, bo obniża stężenie estrogenów.
I teraz moje pytanie - czy zaprzestać stosowania hormonów? Czy po prostu brac dalej i zabezpieczać się dodatkowo (prezerwatywa)?
Wizytę u ginekologa mam dopiero za 2 miesiące, we wtorek idę spróbować z nią porozmawiać, ale będę wdzięczna za Wasze rady.

Botica 

Wysłany: Czw 14 Sty, 2016 11:03 

dreamy, Zalezy ile kuracja migrenowa bedzie trwala. Jesli to kwestia tygodnia/dwoch lub nawet miesiaca to raczej trzymalabym sie tabletek. Jesli jednak Topamax bedziesz barala dluzej to raczej bym sie zastanowila nad sensownoscia kuracji hormonalnej.

Ja od siebie dodam, ze stosowalam przez 2 -3 miesiace leki wplywajace na tabletki i nie zrezygnowalam. Wiedzialam, ze kuracja sie kiedys skonczy i wprowadziloby to za duzo zamieszania.

Jeszcze jedno szybkie pytanie - co powiedzial neurolog? Pamietaj, ze bardzo powszechnym skutkiem ubocznym tabletek sa migreny wlasnie. Czy neurlog nie zalecil odstawienia pigul?

dreamy 

Wysłany: Czw 14 Sty, 2016 12:20 

Botica, właśnie w tym rzecz, że przewidziana jest na 5 miesięcy (1,5 miesiąca wchodzenia na dawkę, 2 miesiące dawki docelowej i 1,5 miesiąca schodzenia z dawki).

Migreny mam od zawsze, ma je też moja Mama i Babcia, wiec zakładam raczej tło genetyczne. Możliwe, że hormony je u mnie nasiliły, ale niestety nie widzę dla siebie innej formy antykoncepcji. Jestem z tych ciążobojnych i sama prezerwatywa nie zapewnia mi wystarczającego komfortu psychicznego. Nawet w czasie brania tabletek się podwójnie zabezpieczamy, więc sama rozumiesz..

Botica 

Wysłany: Czw 14 Sty, 2016 12:29 

dreamy, No juz chyba sama sobie odpowiedzialas. Nie ma sensu brac pigulek moim zdaniem. 5 miesiecy to kupa czasu. Ja bym odstawila od razu. W tej chwili i tak nie podwyzsza Twojego komfortu psychicznego, bo i tak nie dzialaja, :P

dreamy 

Wysłany: Czw 14 Sty, 2016 12:58 

Botica, to co teraz? pozostają mi tylko sposoby mechaniczne, prawda?

Botica 

Wysłany: Czw 14 Sty, 2016 13:01 

dreamy, No porzadne gumki i obserwacja. Metody naturalne sa w koncu najskuteczniejsze, :)

dreamy 

Wysłany: Czw 14 Sty, 2016 13:16 

Botica, to chyba mnie czeka 5 miesięczny celibat w takim razie... moje studia nauczyły mnie mieć szacunek do natury, ale nie zawierzać jej wszystkiego :p

Botica 

Wysłany: Czw 14 Sty, 2016 13:22 

dreamy, No wlasnie odwrotnie - poznaj swojego wroga. Zrozumienie cyklu i procesu zaplodnienia pozwala tak sobie ustawic zycie seksualne, ze na ciaze nie bedzie zadnych szans. Tabletka moze sie nie wchlonac, gumka moze peknac, ale dziecka nie bedzie bez jajka. Owulacja to dosyc dlugi proces, nie zaskoczy cie bez wczesniejszych symptomow. Moze tez Cie troche przekona do seksu i przyblizy do wlasnego ciala. Ja tam nie namawiam - nie mam cierpliwosci, a hormony to moje ulubione leki, :D

dreamy 

Wysłany: Czw 14 Sty, 2016 13:27 

Botica, mam taki nieregularny tryb życia, że mierzenie temperatury, badanie śluzu codziennie o tej samej porze itp. nie wchodzi w grę. Poza tym jestem zbyt leniwa i niecierpliwa. No i zanim znowu mi się ustawi cykl po tabletkach.. Raczej nie zdążę przeprowadzić rzetelnej obserwacji i wyciągnąć z niej wniosków

Botica 

Wysłany: Czw 14 Sty, 2016 13:29 

dreamy napisał/a:
Poza tym jestem zbyt leniwa i niecierpliwa.

Ja tez i rozumiem. Ale za bardzo lubie seks zeby rezygnowac z niego na pol roku, :P No anyw., juz sobie musisz sama ulozyc to w glowie. Powodzenia!

dreamy 

Wysłany: Czw 14 Sty, 2016 14:02 

Botica napisał/a:
Ale za bardzo lubie seks zeby rezygnowac z niego na pol roku, :P

właśnie w tym problem, że ja też :) dzięki za pomoc ;)

EVI 

Wysłany: Czw 14 Sty, 2016 14:10 

dreamy, ja jechałam na tabsach przez większość swojego życia seksualnego, ale postanowiłam pewnego pięknego dnia odstawić. Minęło już prawie 3 lata, z seksu nie zrezygnowałam, w ciążę nie zaszłam. Grunt to prawidłowe używanie gumek, odpowiednie ich przechowywanie... W moim przypadku nie ma bata nie zauważyć owulacji, bo jajniki szaleją.

Guzik 

Wysłany: Czw 14 Sty, 2016 14:15 

a nie sparawdzałaś wpływu pigułek na migreny? tzn żaden lekarz o tym nie myślał? często jest tak, że one wzmagają bóle głowy.

dreamy 

Wysłany: Czw 14 Sty, 2016 14:50 

EVI napisał/a:
W moim przypadku nie ma bata nie zauważyć owulacji, bo jajniki szaleją.

u mnie jedynym sygnałem wskazującym na owulację była właśnie migrena :P

Guzik napisał/a:
a nie sparawdzałaś wpływu pigułek na migreny? tzn żaden lekarz o tym nie myślał? często jest tak, że one wzmagają bóle głowy.

pisałam wyżej - migreny mam odkąd zaczęłam dojrzewać. jak zaczęłam stosować tabletki, to świadomość mi się zwiększyła i być może tabletki nasiliły epizody migreny, ale nie wydaje mi się, żeby je wywoływały

Guzik 

Wysłany: Czw 14 Sty, 2016 14:53 

dreamy, rozumiem.
ogólnie warto się oswoić z metodami mechanicznymi i naturalnymi, bo może byc tak, że jak wrócisz do pigułek, to migreny też wrócą.

A polecam odstawić, jak wcześniej było pisane.

Odpowiedz do tematu