Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Wazektomia

Poprzedni temat «» Następny temat
Wazektomia
Autor Wiadomość
Botica 

Wysłany: Pon 25 Paź, 2010 15:37 

olkaj87, Dziękuje za Twojego posta, bardzo dał mi do myślenia.

Hanca, Zoe, Szczęściara, Macie racje. To byłoby bez sensu. Nie zamierzam nikogo kopać w dupę, ale nie mogę też wymagać takich poświęceń. W związku, w którym mężczyzna stawia kobietę na pierwszym miejscu łatwo jest się zgubić i pomyśleć, że rzeczywiście jestem najważniejsza. Gdzieś po drodze zgubiłam swój kręgosłup moralny. Dziękuję, za przywrócenie mnie do pionu. W tej sytuacji to głupota.

natalenka napisał/a:
mi chodziło o to raczej, że dlaczego całe życie to ja mam dbać o zabezpieczenie? Dlaczego, to ja mam się "truć" pigułkami czy innymi hormonami np. dlatego, że oboje nie chcemy dziecka?

Źle na to patrzysz. Związek to nie jest wymaganie czegoś, ale wspólne życie i wspólne podejmowanie decyzji. Właśnie tego dotyczyło ostatnie pytanie. Nie ma sensu poddawać się wazektomi, bo musimy. Tak samo nie musisz brać tabletek jeśli Ci one nie odpowiadają. Bierzesz je bo chcesz, a nie dlatego, że Cię facet zmusza.

olkaj87 

Wysłany: Pon 25 Paź, 2010 15:46 

Tak jak masz w podpisie,dla swojego przyszłego Męża i być może dziecka będziesz całym światem choć dla innych tylko człowiekiem.
Pamiętaj o tym,bycie komuś poztrzebną i niezbędną jest najlepszą rzeczą na świecie.

Co to znaczy kochać mężczyznę? To znaczy kochać go na przekór sobie, na przekór niemu, na przekór całemu światu. To znaczy kochać go w sposób, na który nikt nie ma wpływu.

natalenka 

Wysłany: Pon 25 Paź, 2010 15:46 

agnieszka82 napisał/a:
Związek to nie jest wymaganie czegoś, ale wspólne życie i wspólne podejmowanie decyzji. Właśnie tego dotyczyło ostatnie pytanie. Nie ma sensu poddawać się wazektomi, bo musimy. Tak samo nie musisz brać tabletek jeśli Ci one nie odpowiadają. Bierzesz je bo chcesz, a nie dlatego, że Cię facet zmusza.

Oczywiście, że tak.
Biorę pigułki z całkiem innego względu, no teraz to już z antykoncepcyjnego też, i jeszcze wiele lat zapewne będę do tego zmuszona przez brzuch.
Zawsze bałabym się, że może coś się nie udać z związku, że gdyby nie wyszło, on już by nie mógł, albo zegar biologiczny zaczął by mi tykać, wariowałabym - na własne życzenie.
Tak, ta metoda powinna być tylko dla osób, które mają już dzieci, nie chcą więcej lub nie powinny ich mieć (względy zdrowotne).
Zresztą ponoć ta metoda słabiej chroni niż pigułki, wg pearla chyba 95%, nie wiem.

Lit 

Wysłany: Wto 02 Lis, 2010 16:10 

Wazektomię powinno się stosować tylko i wyłącznie wtedy, gdy mężczyzna jest pewien, że już nigdy nie będzie chciał mieć dzieci. Jeśli nie jest pewien, to niech nie poddaje się wazektomii, bo ten zabieg może być odwracalny, ale nie musi. Gwarancji na odwracalność nie ma. Może się okazać, że mężczyzna przez taki zabieg raz na zawsze utracił płodność. Kiedyś mówiła o tym Sue Johanson w "Porozmawiajmy o seksie".
Pomijam już aspekt, jakim jest inwazyjność i co za tym idzie, drastyczność całej metody - bo wiąże się to z mechanicznym uszkadzaniem pewnych organów. Ja bym nie chciał, żeby mi cokolwiek rozcinali ani w jakikolwiek inny sposób uszkadzali mi dowolną część ciała, a już zwłaszcza tak delikatną.

Linka 

Wysłany: Wto 02 Lis, 2010 17:05 

Lit, pewnie, lepiej żeby to kobieta całe życie martwiła się o antykoncepcje 8)

kasiulla 

Wysłany: Wto 02 Lis, 2010 17:55 

Ja znam faceta, który poddał się wazektomii (mieszka w UK). Miał żonę, trójkę dzieci i razem z żoną stwierdzili, że już więcej dzieci nie chcą. Po jakimś czasie się rozwiedli, on związał się z 25latką, która marzyła o dzieciach, on też bardzo chciał mieć z nią dzieci.. Zbierał kasę na operację przywrócenia płodności (nie pamiętam, ile to miało kosztować). Od około dwóch lat nie mam z nim kontaktu, więc nie wiem, czy do operacji w ogóle doszło, czy się udało...

Tutaj doskonale pasuje powiedzonko "nigdy nie mów nigdy"...

Ja na pewno nie zdecydowałabym się na taki zabieg. Moja znajoma ostatnio załatwiła sobie podwiązanie jajowodów podczas cesarskiego cięcia- ciekawe czy nie zapragnie kiedyś kolejnego malucha... I co wtedy...?

Linka 

Wysłany: Wto 02 Lis, 2010 18:04 

kasiulla, jeśłi są wskazania medyczne, zeby po raz kolejny nie zachodzić w ciążę, bo to może skończyc się śmiercią matki - to uważam, ze to bardzo rozsądne wyjście, lub gdy kobieta osiąga pewien wiek, dajmy na to 37, 40 lat, wtedy ciąża może wiązać się z dużym ryzykiem, w takim wypadku ja sama poddałabym się takiemu zabiegowi. U faceta sprawa wygląda troszku inaczej......tam faktycznie "nigdy nie mów nigdy" :) aczkolwiek nie miałabym nic przeciwko gdyby mój partner chciał w pewnym momencie swojego życia poddać się takiemu zabiegowi.

kasiulla 

Wysłany: Wto 02 Lis, 2010 19:08 

No jasne, jeśli są wskazania medyczne- to inna sprawa. Ale mówimy tutaj o wazektomii jako antykoncepcji dla dwóch zdrowych, młodych osób...

Lit 

Wysłany: Wto 02 Lis, 2010 20:29 

linka656, nic takiego nie napisałem - przecież wazektomia nie jest jedyną metodą antykoncepcji, jaką może stosować mężczyzna. Są przecież prezerwatywy i inne mechaniczne metody, o które niekoniecznie kobieta musi się martwić.

Poza tym podpisuję się pod tym, co napisała kasiulla.

Linka 

Wysłany: Wto 02 Lis, 2010 23:16 

Lit napisał/a:
Są przecież prezerwatywy i inne mechaniczne metody, o które niekoniecznie kobieta musi się martwić.

A jakie ?Bo z tego co ja wiem poza wazektomią są TYLKO prezerwatywy ze sposobów które może stosować mężczyzna.....a dla niektórych to mało pewny sposób antykoncepcji :|

kasiulla, uu na to bym się nie odważyła, młode zdrowe osoby....hmmm, nigdy nie wiadomo co się może w życiu wydarzyć a są to zabiegi nieodwracalne.....

tadeusz.tyma
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Mar, 2011 12:09 

fuksja napisał/a:
W niektórych krajach nie wszystkie pigułki z progestagenem III generacji (desogestrel lub gestoden) są dostępne, właśnie ze względu na zwiększone ryzyko zakrzepicy.
Z kolei kiedyś czytałam artykuł przedstawiający badania, z których wynikało, że podwyższone ryzyko zakrzepicy dotyczy pierwszych miesięcy zażywania danych pigułek i później spada - jakby organizm "przyzwyczajał się" do pigułek. Przy zmianie na inne (tzn. z innym progestagenem) ryzyko znowu skacze do góry i znów po kilku miesiącach spada. Ale teraz nie pamiętam, co to był za artykuł :| kiedyś miałam więcej sił do poszukiwania takich informacji ;)

miałaś wiecej sił bo bardziej Ciebie to interesowało :) z tego czego sam doświadczyłem przez obserwacje mojej żony, (brała Yasminelle najdłużej) tabletki wywoływały u niej powolną zakrzepicę, dziwne zmiany nastroju w końcu postanowiła za moją inicjatywą przestać brać tabletki, nie bierze ich już ok 1,5 roku i czasem wydaje sie nam, że tak jakby ciągle cos po nich zalegało jeszcze w organizmie, (żona miewa nieregularny okres, ale nie jest w ciaży :) ) jestem ciekaw jaki czas jest potrzebny, żeby wydalić z siebie całą tą nadwyżke hormonów?

Justyce 

Wysłany: Wto 08 Mar, 2011 15:40 

tadeusz.tyma napisał/a:
jestem ciekaw jaki czas jest potrzebny, żeby wydalić z siebie całą tą nadwyżke hormonów?

Kilka cykli. Kobietom, które planują zajść w ciążę poleca się około 5-6 cykli po odstawieniu tabletek odczekać, ale to zwykle z tego powodu, że przez kilka cykli może jeszcze być zbyt cienkie endometrium, by doszło do udanej implantacji ;)
tadeusz.tyma napisał/a:
tabletki wywoływały u niej powolną zakrzepicę

A w czym to się przejawiało? Taka powolna zakrzepica? Moim zdaniem jak coś ma się dziać, to od razu, dość szybko zaczynają boleć żyły (głównie w nogach), drętwieć ręce, łapią duszności..
Cytat:
męska antykoncepcja po 30-stce ? nic prostszego wazektomia.com

Właśnie ja bym prosiła o usunięcie tego podpisu (jak nie, to sama usunę, a co tam :P ) - po pierwsze forum nie jest miejscem reklamy a po drugie - tym bardziej tego, co jest prawnie w Polsce zabronione.

-----------------------------------------

tadeusz.tyma
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Mar, 2011 09:33 

Czarownica napisał/a:
3 miesiące....

Ach... w ogóle to Pan taki wspaniały, Pan decyduje, czy żona bierze pigułki, czy nie, Pan taaaaki mądry....

A, że wazektomia zakazana jest w Polsce, to Pan wie?

po pierwsze nie wazektomia a sterylizacja jest zakazana, niestety to jest kolejny fakt który potwierdza regułę, że jesteśmy jeszcze daleko za resztą świata w znajomości popularnych zabiegów

po drugie nie rozumiem nagonki na mężczyzn, którym zależy na zdrowiu ich żon, narzeczonych czy po prostu dziewczyn,

Justyce napisał/a:
A w czym to się przejawiało? Taka powolna zakrzepica? Moim zdaniem jak coś ma się dziać, to od razu, dość szybko zaczynają boleć żyły (głównie w nogach), drętwieć ręce, łapią duszności..

Jesteśmy zapobiegliwi w stosunku do wszelkiego rodzaju leków i badany się co parę miesięcy sprawdzając jak lek wpływa na nasze zdrowie, podstawowe badania krwi + dodatkowe badania. Czym się przejawiało, żonie zaczęły pojawiać się siniaki i boleć ją nogi. W sumie nie byłem aż tak hurra optymistycznie nastawiony do tabletek i całej tej antykoncepcji.

Co do wazektomii i szerzenia informacji o niej, jak potwierdzają fakty Polskie społeczeństwo nie wie, nie chce wiedzieć czym tak naprawdę jest w/w zabieg, może boli się go? Może maczaja w tym palce także koncerny farmaceutyczne, które wypuszczają tabletki, plastry i innego rodzaju specyfiki wziazane z antykoncepcja. Powód jest prosty jeżeli wiecej mężczyzn podda się wazektomii tym mniej kobiet kupi ich produkt. Jeżeli zostanie usunieta moja stopka będzie to jednoznaczy powód totalnej ignorancji i podejrzenie, że moderatorzy są opłacani przez koncerny farmaceutyczne.

Justyce 

Wysłany: Sro 09 Mar, 2011 09:44 

tadeusz.tyma napisał/a:
Jeżeli zostanie usunieta moja stopka będzie to jednoznaczy powód totalnej ignorancji i podejrzenie, że moderatorzy są opłacani przez koncerny farmaceutyczne.

Gratuluję niesamowitego zmysłu do węszenia spisku.
Niestety, muszę Cię rozczarować - to forum powstało jako reakcja na zamknięcie innego forum a następnie jego reaktywację w postaci forum właśnie opłacanego przez koncerny farmaceutyczne. Z grupą kilku(-nastu) osób postanowiliśmy założyć własne, niezależne forum, w którym nie będzie miejsca na reklamy jakichkolwiek preparaty, tylko na normalną dyskusję o nich.

Tymczasem co do Twojego podpisu, to jest on linkiem do strony będącej reklamą konkretnych placówek medycznych i z tego powodu, iż na forum nie zamieszczamy reklam, jako administrator proszę o usunięcie linku. Możesz zachować informację o tym, że popierasz wazektomię, ale na taką reklamę się nie zgadzam - tym bardziej bez uzgodnienia z moderacją.

-----------------------------------------

tadeusz.tyma
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Mar, 2011 09:47 

Justyce napisał/a:
[
Niestety, muszę Cię rozczarować - to forum powstało jako reakcja na zamknięcie innego forum a następnie jego reaktywację w postaci forum właśnie opłacanego przez koncerny farmaceutyczne. Z grupą kilku(-nastu) osób postanowiliśmy założyć własne, niezależne forum, w którym nie będzie miejsca na reklamy jakichkolwiek preparaty, tylko na normalną dyskusję o nich.

Taki argument rozumiem i przychylę się do niego.

Odpowiedz do tematu