Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

wkładki wewnątrzmaciczne ? tak czy nie?

Poprzedni temat «» Następny temat
wkładki wewnątrzmaciczne ? tak czy nie?
Autor Wiadomość
Sonia 

Wysłany: Czw 05 Wrz, 2013 22:23 

Podnoszę temat, zainspirowała mnie dyskusja z tematu o trądziku.
Sama obecnie zastanawiam się nad Mireną. Ale nie jestem do końca przekonana. Moja siostra (nieródka), założyła ją sobie za free w Anglii i po 3 miesiącach wyjęła, bo włosy zaczęły jej wypadać :shock: Po wyciągnięciu Mireny problem jak ręką odjął, więc chyba coś było na rzeczy.

Botica, Kanela, dlaczego rozważacie miedziane wkładki? Ja się miedzianych boję... Moja mama zaciążyła na miedzianej wkładce, a potem poroniła.

Kanela 

Wysłany: Czw 05 Wrz, 2013 23:05 

Rozważam, bo po hormonach czuje się po prostu źle. Brałam dużo rożnych pigułek i każde w jakimś stopniu mi nie pasowały - dlatego też mirena odpada. Poza hormonalnymi metodami to tylko gumki i NPR... NPR spoko, ale trochę męczy mnie robienie obserwacji. No a gumki, wiadomo, raczej nikt ich nie lubi...
Ostatnio zmieniony przez Kanela Wto 13 Sty, 2015 20:00, w całości zmieniany 1 raz  

Sonia 

Wysłany: Pią 06 Wrz, 2013 00:10 

Kanela, ja tez po hormonach czuje sie zle (choc nie wiem czy moge tak mowic, bo bralam tylko jedne tabletki przez rok, ale w ciazy tez psyche mi w ten sam sposob rylo). Ale czytalam ze hormony z Mirena raz ze uwalniaja sie w bardzo malych dawkach, a poza tym maja tylko dzialanie miejscowe na macice i szyjke macicy, a tym samym nie powinny dawac takich skutkow ubocznych. Dlatego zastanawiam sie nad Mirena.
zakladania sie nie boj, zazwyczaj robia to podczas miesiaczki, kiedy szyjka jest delikatnie otwarta. Moja siostra (nierodka) twierdzi ze ja to nic nie bolalo.

liska 

Wysłany: Pią 06 Wrz, 2013 08:25 

O, bardzo się cieszę, że temat odżył :)
Mnie już dwóch ginów sugerowało wkładkę, jeden w PL jeden w NL (ten w Holandii, jeszcze przed ciążą)

Zastanawiam się poważnie, bo ja hormonów brać nie powinnam.
Natomiast średnio mi odpowiada forma antykoncepcji kiedy może dochodzić do utworzenia zygoty, trochę to głupie, ale tak mam :/

www.shapshaptravel.com

Kanela 

Wysłany: Pią 06 Wrz, 2013 08:39 

liska, Tylko chyba w praktyce bardzo rzadko dochodzi do tego utworzenia zygoty

Cytat:
Wkładka wewnątrzmaciczna umieszczona w jamie macicy stwarza bowiem liczne przeszkody na drodze plemnika do komórki jajowej.
Pierwszą trudnością do pokonania jest wzrost gęstości śluzu szyjkowego wywołany nie tylko drażniącym działaniem samej wkładki, ale również jonów miedzi na gruczoły szyjki macicy produkujące śluz. Oprócz tego jako reakcja na ciało obce pojawiają się w śluzie krwinki białe, czyli leukocyty, których zadaniem jest niszczenie bakterii i wirusów, a w tym przypadku plemników.
Kolejnymi przeszkodami są upośledzenie ruchliwości plemników w wyniku działania plemnikobójczego jonów miedzi oraz uniemożliwienie plemnikom wejścia do jajowodów, gdyż ramiona poprzeczne wkładki stanowią w tym wypadku skuteczną barierę mechaniczną.

Sonia tylko w Polsce to mireny chyba nikt nieródce nie założy, a przynajmniej mi lekarz powiedział, że jest większa od tych wkładek miedzianych w wersji mini i nie podejmie się. A poza tym to naczytałam się tyle o tym jak to zakładanie boli, że chyba głównie ze względu na to (i nadżerkę na szyjce macicy, którą najpewniej musiałabym wyleczyć przed założeniem wkładki, nie wiem?) zrezygnowałam z tego pomysłu na jakiś czas.
Ostatnio zmieniony przez Kanela Wto 13 Sty, 2015 20:00, w całości zmieniany 1 raz  

Idunn 

Wysłany: Pią 06 Wrz, 2013 10:15 

moja mama ma obecnie Mirenę, a na miedzianej zaciążyła i poroniła :( te wydarzenia były koszmarne i ja ze względów emocjonalnych na pewno miedzianej nie założę.
Mirena jest mniejsza, mam ją dobrze znosi i ma już ten komfort, że to i hormony i wkładka, wiec ciąży nie będzie raczej.

Czy ta gynefix jest dostępna w PL ? Podobno jest mniejsza i nadaje się dla nieródek.

Kanela 

Wysłany: Pią 06 Wrz, 2013 11:12 

ironia, tej chyba nie ma, ale inne firmy też robią wkładki w wersji mini i spokojnie można je zakładać nieródkom.

kota 

Wysłany: Czw 12 Cze, 2014 20:39 

Bylam przekonana, ze w ogole nie zakladaja tego nierodkom ale bylam w bledzie najwyrazniej.
Ja rozwazam tylko miedziana, cala idea polega na tym zeby jednak uciec od hormonow.
Czy wiecie jakie spirale dla nierodek sa dostepne w Polsce? ja znalazlam T3380 Active, znalazlam tez gynefix i jeszcze jedna wkladke, ale nie wiem ani czy sa dostepne na naszym rynku ani czy w ogole ktos je umie zakladac.
Wydaje mi sie, ze ta metoda jest w ogole malo popularna u nas :roll: A przydalyby sie jakies opinie

Cytat:
te wydarzenia były koszmarne i ja ze względów emocjonalnych na pewno miedzianej nie założę.

To wydaje sie mocno traumatyczne. W ogole ryzyko ciazy pozamacicznej mnie troche odciaga od tego pomyslu.

It always seems impossible... until it's done

Kanela 

Wysłany: Pią 13 Cze, 2014 15:30 

kota, jak coś mogę Ci dać namiar na lekarkę, która zakłada wkładki nieródkom, podobno robi to bardzo dobrze i profesjonalnie.
Ostatnio zmieniony przez Kanela Wto 13 Sty, 2015 20:01, w całości zmieniany 1 raz  

kota 

Wysłany: Sro 18 Cze, 2014 17:37 

Kanela, dzieki. Na razie sie nie decyduje ale jakby co, to sie zglosze.

Guzik 

Wysłany: Nie 13 Lip, 2014 18:05 

W wysokich obcasach jest spory artykuł o wkładkach. Zaczynam tą hormonalna rozważać...

Kanela 

Wysłany: Nie 13 Lip, 2014 19:38 

A ja chyba już się zdecydowałam na miedziankę. Tylko muszę nadżerkę wyleczyć i najpewniej w październiku albo listopadzie zakładam.

kota 

Wysłany: Nie 13 Lip, 2014 20:11 

Guzik, dzieki. A mozna mirene wkladac nierodka?

Kanela, bo ty w sumie z dostepnych opcji przerobilas juz wszystko, nie? Hormony chyba nie bardzo, mechaniczne metody pewnie tez nie..
Dawaj znac, bo ja jestem wciaz zywo zainteresowana tematem mimo ze sie na razie nie decyduje ;) Czemu miedzianka? Ja tez myslalam o niej z poczatku ale artykul o ktorym wspomniala Guzik rzucil troche swiatla na hormonalna wkladke (i miedziana tez w sumie). Ty masz problem z zakrzepami, tak?
Cytat:
wkładki hormonalne oparte są wyłącznie na progestagenie, wolne więc od działań niepożądanych powodowanych przez estrogen: nie hamują libido, nie przyczyniają się do suchości pochwy i mogą być stosowane przez panie palące, cierpiące na cukrzycę czy zagrożone ryzykiem zakrzepicy.

Wydaje mi sie, ze w innych krajach jest to nieco bardziej popularna metoda. Ja "znam" dwie dziewczyny ze spirala (obie z holandii), jedna musiala usunac po miesiacu a druga nosi i ma sie dobrze. Jesli poznam kiedys ktoras z nich osobiscie to chetnie ja przepytam ;)

Kanela 

Wysłany: Nie 13 Lip, 2014 20:29 

kota, ja już przerabiałam hormony, NPR, gumy, teraz na 90% zdecydowałam się na wkładkę.
Ostatnio zmieniony przez Kanela Wto 13 Sty, 2015 20:02, w całości zmieniany 1 raz  

liska 

Wysłany: Czw 17 Lip, 2014 13:15 

http://www.wysokieobcasy....mozliwosci.html

Artykuł o wkładkach, jakby ktoś miał ochotę.

www.shapshaptravel.com

Odpowiedz do tematu