Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

wkładki wewnątrzmaciczne ? tak czy nie?

Poprzedni temat «» Następny temat
wkładki wewnątrzmaciczne ? tak czy nie?
Autor Wiadomość
Wampirek 

Wysłany: Czw 12 Lut, 2015 22:48 

tez myślałam o wkładce. Nie chce brać tabletek, a dziecko za jakiś rok - 2 lata.
Chyba powinnam wybrać się do gina, tylko też jeszcze nie rodziłam i pewnie będzie mi odradzała

mirabelka 

Wysłany: Czw 12 Lut, 2015 23:36 

Nie rodzilam.

Kanela 

Wysłany: Czw 12 Lut, 2015 23:56 

No to mirabelka będziemy razem przez to przechodzić, u mnie myślę że to jeszcze kwestia jakichś 10 dni. A ile Cię to będzie kosztowało?

A tak w ogóle to polecam artykuł:http://www.medexpress.pl/...nierodek/39320/

mirabelka 

Wysłany: Sob 14 Lut, 2015 19:45 

krwawienie dostane tak 28 lutego. A zakładać będę więc gdzieś tak 4-5 marca.
koszt miedzianej z założeniem to 500zl.
Naczytałam się ulotek i artykułów o Jaydess. Jaka to ona wspaniała, nie obniża libido i ogólnie och i ach... Troszkę myśle o niej ale znając moje szczęście obniżyła by mi libido oraz spowodowała milion skutków ubocznych :roll:
Kurcze bo jakby nie patrzeć wizja możliwości wystąpienia obfitszych krwawień trochę mnie zniechęca. Oczami wyobraźni widzę te krwotoki :roll:
Ty ile będziesz płacić za swoją wkładkę?

kota 

Wysłany: Sob 14 Lut, 2015 20:08 

No i nie zaleca sie używania tamponow. Ja nadal mysle, ale póki co minimum pół roku z krążkiem jeszcze przede mną

It always seems impossible... until it's done

mirabelka 

Wysłany: Sob 14 Lut, 2015 20:56 

kota, czytałam o tych tamponach. Moze to spowodować wypadniecie wkładki. Dlatego myślę nad kubeczkiem na czas okresu.

Kanela 

Wysłany: Sob 14 Lut, 2015 22:14 

Ja z zakładaniem płacę 400 zł. No i moja lekarka powiedziała, że spokojnie mogę nosić tampony, tylko mam ją wcześniej uprzedzić, to bardziej przytnie nitki. No i koniecznie jest bardzo częste zmienianie żeby nie dopuścić do infekcji (ona powiedziała, że właśnie te infekcje są powodem dla którego się nie zaleca tamponów).

mirabelka 

Wysłany: Sob 14 Lut, 2015 23:33 

ja w necie przeczytalam ta rewelacje z wypadnieciem wkladki :P

Guzik 

Wysłany: Nie 15 Lut, 2015 07:29 

Ale polecam wypróbowanie kubeczka w takim układzie :) zmniejsza ryzyko infekcji (nie są znane jeszcze przypadki w każdym razie.
Piszcie o postępach, bo ja się tez zastanawiałam, czy nie założyc z końcem roku.

A jak to jest jak się ma nadżerkę małą? pewnie trzeba wcześniej usunąć?

Kanela 

Wysłany: Nie 15 Lut, 2015 09:58 

Guzik, ja swojej nie usuwam :) Jeden lekarz powiedział, że trzeba i że mi wypali (!) a obecna lekarka mówi, że z tym się żyje i obserwuje, a skoro mam dobre wyniki cytologii to nie ma wskazań żeby usuwać, bo wkładka nie ma nic do tego. Jedyne czego przy niej się obawiamy to jakieś zapalenia przydatków itp., a to z nadżerką nie ma nic wspólnego.

Ja właśnie z kubeczkiem mam takie fazy, że boje się, że przy rozkładaniu w środku gdzieś tam by mi się zahaczył o te nitki i coś poprzesuwał. Ale to dlatego, że zakładając go wielokrotnie miałam problemy z szyjką, nie chciał się rozłożyć bo o nią haczył itp.

Sonia 

Wysłany: Nie 15 Lut, 2015 11:24 

Kanela, tez mialam taki problem z kubeczkiem. Sprawdzilo sie u mnie rozkladanie go niziutko, a potem wepchniecie juz rozwinietego wyzej :)

Kanela 

Wysłany: Nie 15 Lut, 2015 23:04 

O widzisz, ja też tak próbowałam, tylko jak rozłożył się i zassał tak nisko, to później już za nic nie mogłam go wyżej przesunąć :)

Justyce 

Wysłany: Wto 17 Lut, 2015 08:22 

Po wizycie u doktora mam mieszane uczucia.
Gadaliśmy o tej Jaydess, pokazywał mi, jak to wszystko wygląda, ale po badaniu, jak wypisywał mi receptę na piguły, to stwierdził, że no, on se zapisze, że tyle i tyle mi wypisał, no i że wtedy i wtedy zgłoszę się po receptę, chyba że wpadnę na "szalony" pomysł założenia sobie tej spirali.
Zapytałam się, czemu szalony, a on na to, że jednak mam kiepską anatomię w tej kwestii i założenie może być nieprzyjemne. Nie powiedział, że niemożliwe, ale że bolesne z pewnością. No i tak teraz rozmyślam.. :(

-----------------------------------------

Kanela 

Wysłany: Wto 17 Lut, 2015 20:36 

Justyce, a może skonsultuj to z innym lekarzem? U mnie lekarka zaznaczyła, że anatomicznie jest ok, nie powinno być problemu. Zawsze jest też opcja zakładania tego w znieczuleniu ogólnym, ale nie wiem czy to tego warte...

Justyce 

Wysłany: Wto 17 Lut, 2015 20:43 

Kanela, mój gin ma spore doświadczenie w zakładaniu tego typu spiral, poza tym chodzę do niego od lat, mam do niego duże zaufanie. Nie namawiał, ale nie zniechęcał, po prostu powiedział, że to byłoby bolesne z uwagi na specyficzny kształt szyjki, no i tak sobie myślę, czy to tego warte, czy nie.

-----------------------------------------

Odpowiedz do tematu