Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

wlasciwosci pigulek roznych generacji + dobor wlasciwej pig.

Poprzedni temat «» Następny temat
wlasciwosci pigulek roznych generacji + dobor wlasciwej pig.
Autor Wiadomość
JoAsia 

Wysłany: Wto 31 Lip, 2012 10:35 

On tłumaczył to tak że są teraz nowsze tabletki od cilest, zawierające inne dawki hormonów, często "mniej szkodzące".. ciężko z doborem ginekologa , każdy gada co innego ;/ mam wrażenie że całkiem inne studia kończyli ;) heh , bo jeden gada że powinny być przerwy ,drugi że nie , tylko mieszają w głowach i to tak na ostroo.. bo teraz to juz mam mieszane odczucia, a do niego i tak musze iść bo zrobił mi wczoraj cytologie i kazał się zgłosić z wynikami, najwyżej nie przerwę tabletek , a do niego pójdę tylko po receptę w następnym miesiącu i powiem że chce pozostać przy tych tabletkach , po nich nie przytyłam , a wiadomo że miesiąc , dwa , góra trzy na dostosowanie się organizmu musi być ... w końcu to nie witaminki :)

Dzień bez uśmiechu jest dniem straconym :)

Karolina 

Wysłany: Wto 31 Lip, 2012 10:39 

JoAsia napisał/a:
On tłumaczył to tak że są teraz nowsze tabletki od cilest, zawierające inne dawki hormonów, często "mniej szkodzące"

Wszystkie pigułki dostępne na rynku mają taką zawartość hormonów, która nie szkodzi. Nawet te z większą ilością :wink:

A to, że pigułki mają mniej hormonów wcale nie oznacza, że będą dla Ciebie dobre. Jedna kobieta potrzebuje więcej hormonów, a inna mniej.

Pigułki dobiera się indywidualnie i nie na oko, albo na stwierdzenie: "bo teraz są nowsze". Ano są, ale nie znaczy to, że dla Ciebie lepsze.
Nic więcej."

Guzik 

Wysłany: Wto 31 Lip, 2012 11:45 

bierz ten cilet do 3 cyklu, nie rób przerwy, w międzyczasie poszukaj innego ginekologa.

Opinia o robieniu przerwy jest sprzed wielu lat i nie ma zadnego poparcia naukowego.

Sa nowsze tabletki, ale nie musza być lepsze.

Nie chcę oczerniać Twojego lekarza, ale wielu z nich po prostu dostaje bonusy za polecanie nowych, "modnych" i droższych preparatów.

I jeszcze uważaj na Evrę - ona akurat ma sporo nie za dobrych opinii jeśli chodzi o czestotliwość występowania i utrzymywania się skutków ubocznych, w ogóle nie szła bym w tę stronę.

JoAsia 

Wysłany: Wto 31 Lip, 2012 13:13 

Chyba sprawę rozwiązałam , poszłam do apteki kupiłam bez recepty cilest ;) ! wezmę to opakowanie jak nic się nie zmieni i będą nadal plamienia itp to pomyśle o zmianie , póki co od soboty wezmę normalnie opakowanie jak minie 7 dniowa przerwa. Jak zaczynałam brać 3,5 roku temu to też miałam miesiąc plamienia i później ustąpiło wszystko , więc chciałabym zostać przy CILEST - Do tego są refundowane i dosyć tanie , a to też jest plus , Libido nawet bym powiedziała że mam podwyższone , ale dodatkowo zażywam Asekurelle .

Co do Ginekologa - to że może poleca drogie leki bo ma z nimi umowę przeszło mi przez głowę dostałam receptę na globulki za prawie 80 zł , ale kupiłam głównie dlatego że moja znajoma ma sporą zniżkę w aptece, o zmianie tego lekarza pomyśle na 100% bo byłam pierwszy raz i za dużo mi namieszał przez jedną wizytę . Do tego jest młody, wydaje mi się niedoświadczony i czułam się niekomfortowo na badaniu ;/ :x

Idunn 

Wysłany: Wto 31 Lip, 2012 14:08 

JoAsia napisał/a:
Chyba sprawę rozwiązałam , poszłam do apteki kupiłam bez recepty cilest

no kaman, żartujesz chyba ? Wszędzie jest informacja, że CIlet jest lekiem na receptę. Bez recepty nie powinno być takiej opcji . Od 5 lat biorę hormony i zawsze, ale to zawsze. Chyba jednak nie jestem na bieząco.

JoAsia 

Wysłany: Wto 31 Lip, 2012 14:19 

Przedstawiłam babce w aptece sytuację , chciałam donieść jej receptę jak tylko wrócę z wczasów ale miała jakiś odpis tej recepty na której był cilest i nie ma takiej potrzeby , sprzedała normalnie bez żadnego problemu ;) Kwestia farmaceutki - nie pierwszy raz tak kupowałam ale zawsze dostarczałam receptę , tym razem nie kazała mi donosić :)

Guzik 

Wysłany: Wto 31 Lip, 2012 14:50 

JoAsia napisał/a:
Asekurelle

to ściema straszna jest, szkoda kasy ;)
http://www.antyforum.pl/asequrella-vt6096.htm
tu masz o niej temat i wypowiedzi farmaceutek między innymi.
Lepiej w tańsze ziółka inwestować ;)

skutki uboczna moga pojawiać się przez 3 cykle, jesli po tym czasie nie ustępują, dopiero wtedy zmienia się tabletki, jeśli będziesz to robić co 2 opakowania możesz nigdy nie trafić na dobre ;)

Karolina 

Wysłany: Wto 31 Lip, 2012 17:53 

ironia napisał/a:
no kaman, żartujesz chyba ? Wszędzie jest informacja, że CIlet jest lekiem na receptę. Bez recepty nie powinno być takiej opcji . Od 5 lat biorę hormony i zawsze, ale to zawsze. Chyba jednak nie jestem na bieząco.

Miałam kilka razy sytuację (chodząc prywatnie do ginekologa) że nie mogłam zdobyć recepty, a pigułki były mi potrzebne "na już". Wtedy szłam do apteki, w której zawsze wykupowałam pigułki i panie bez problemu dawały mi jedno opakowanie. Receptę donosiłam później.
Nic więcej."

Idunn 

Wysłany: Wto 31 Lip, 2012 18:52 

no fakt, fajnie mieszkać w małym mieście... To i tak dla mnie absurd.

Justyce 

Wysłany: Wto 31 Lip, 2012 18:55 

No dokładnie, mimo iż robię stale zakupy w tej samej aptece, jestem pewnie tylko jednym z bezimiennych elementów tłumu, który ją codziennie nawiedza.

-----------------------------------------

Linka 

Wysłany: Wto 31 Lip, 2012 18:56 

ironia, znam taką aptekę gdzie bez problemu ( i recepty) kupi się prawie każdy lek, tabletki antykoncepcyjne, ketonal, furaginę i takie tam....

[ Dodano: Wto 31 Lip, 2012 19:57 ]
Dodam w temacie, próbowałam, różnych tabletek i nauczona doświadczeniem wróciłam do Micro, jedyne które nie dają żadnych objawów.

Idunn 

Wysłany: Wto 31 Lip, 2012 19:54 

jestem rozbita pomiędzy 3 miastami xD W Toruniu robię zakupy w najtańszej aptece, przez którą przewijają się wszyscy z okolicznych wioch, w Bełchatowie podobnie, o Warszawie nie ma co wspominać - mieszkam co prawda w kameralnej części miasta, na osiedlu gdzie już powoli poznaję twarze, ale tam też jestem panną nikt, ot kolejną buzią, która była w aptece.

Matko, później mamy absurdy typu - kupiłam pigułki bez recepty.

JoAsia 

Wysłany: Pon 06 Sie, 2012 10:10 

Teraz coraz częściej można kupić tak leki , jest to jakiś plus , bo nieraz rzeczywiście nie miałam kiedy pójść do ginekologa po receptę 8) ... a wracając do tematu moich pigułek , to jestem już przy drugim opakowaniu , plamienie ustąpiło, czuje się dobrze , więc nie zmienię ich na pewno ! :) :) :)

Guzik 

Wysłany: Pon 06 Sie, 2012 17:03 

JoAsia napisał/a:
Teraz coraz częściej można kupić tak leki , jest to jakiś plus

żadnych plusów nie ma :roll:
Ja 7 lat biorę tabletki i zawsze miałam te recepty na zapas( zawsze nfz, zawsze trzeba było się na receptę umawiać), jak się myśli to nie jest żaden problem, a sprzedawanie takich leków na piękne oczy skutkuje handlem w internecie i niekontrolowanym zazywaniem przez osoby, które niekoniecznie powinny i niekoniecznie wiedza jak je stosować...

OnaOla 

Wysłany: Sro 08 Sie, 2012 19:43 

Od 3 lat biorę Novynette.
Nie wiem przez jaki to składnik tej tabletki (Wy znacie się dużo lepiej odemnie) mam prawie zerowe libido i bolą piersi, sporadycznie zdarzają się małe plamienia. Te rzeczy są dla mnie do przeżycia (jak czytam wasze wypowiedzi o wypadaniu włosów wymiotach i w ogole to mnie przeraża) i własnie przez to boję się zmieniać tabletki. Nie wierze w to, że ginekolog zrobi mi badanie krwi na dobór tabletek jeśli będę chciała zmienić ;(

Myślicie, że powinnam zmienić? Jeśli tak to jakie mają czegoś mniej/więcej od tego przez to mi się dzieje :D

Odpowiedz do tematu