Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

wlasciwosci pigulek roznych generacji + dobor wlasciwej pig.

Poprzedni temat «» Następny temat
wlasciwosci pigulek roznych generacji + dobor wlasciwej pig.
Autor Wiadomość
speechless 

Wysłany: Sob 16 Lut, 2013 14:48 

tak z tym krwawieniem to normalne, właśnie dlatego mnie lekarka przepisała najpierw mocniejsze bo powiedziała, że często dziewczyny przy yasminelle - które zażywają od razu mają bolesne i obfite miesiączki . Także, jak najbardziej krwawienie jest normalne :)

aga 

Wysłany: Sro 12 Cze, 2013 19:55 

Czesc Laski!!
Dawno mnie nie bylo, ale o tym to gdzie indziej..
Ja z takim problemem...
Od lat biore Ciles i jest super, problem w tym ze Cilest nagle mi z aptek wycofali i niewiadomo kiedy i czy wroci.
Gin mi wyslal recepte na Yasmin a rodzinny na Daily Ge...
Pierwsze sa z 4 generacji, drugie z 2...
I mam mega wielki dylemat co ja mam tak naprawde brac, najlepiej cilest no ale go nigdzie dostac nie idzie
Daily Ge to trojfazowe wiec z przesuwaniem okresu troche lipnie bo tylko ostatnimi pigulkami...
Na Yasminie kiedys dawno temu przytylam z 10kg (znaczy nikt nigdy nie udowodnil ze to tabletki a nie ze jadlam jak prosie...)
Laski co myslicie? Prosze!

Cesis 

Wysłany: Sro 12 Cze, 2013 20:01 

aga, to że na Yasminie kiedyś przytyłaś nie znaczy, że i teraz musisz przytyć.

"Nigdy nie warto tęsknić za kimś, co do kogo nie mamy pewności, że śpi tej nocy samotnie"...
Lidia Jasińska - "Flirtuchy"

aga 

Wysłany: Sro 12 Cze, 2013 20:03 

oczywiscie ze nieznaczy... caly moj dylemat wychodfzi jedynie z faktu ze ja juz znalazlam "moje pigulki" na ktorych jest ok no tyle ze teraz je musze zmienic bo je wycofali no i zonk...

a no i u mnie teraz strasznie walkuja temat problemow krazenia, nawet niektore laboratoria do sadow pozwane zostaly jako ze tabletki 3 i 4 generacji sa za to szczegolnie odpowiedzialne... :roll:

Tina 

Wysłany: Nie 26 Kwi, 2015 23:21 

Dziewczyny po przerwie będę wracała do pigułek. Nie brałam z powodu zabiegu, potrzebowali jasności co do hormonów, mniejsza z tym, odstawiłam. Teraz powrót i pytanie - czy faktycznie złagodzę pigułkami pms? Jak to działa?

Guzik 

Wysłany: Pon 27 Kwi, 2015 07:50 

Tina napisał/a:
Teraz powrót i pytanie - czy faktycznie złagodzę pigułkami pms? Jak to działa?

Zazwyczaj tak jest, ale 100% pewności nie możesz mieć. Choć większość dziewczyn ma słabsze i mniej uciążliwe miesiączki.
Ale jeśli pod pojęciem PMS rozumiesz zespół napięcia miesiączkowego, to w ogóle cieżko powiedzieć, bo pigułki same w sobie moga powodować wahania nastrojów.

A poprzednio jak brałaś to jak było?

Idunn 

Wysłany: Sob 05 Mar, 2016 10:11 

chyba tutaj będzie najlepiej się dopytać.

Około kwietnia 2013 zaczęłam mieć plamienia śródcykliczne - przyjmowałam yaz. Na początku nie zdarzały się co cykl tabletkowy, później już tak. Przetrzymałam do stycznia i zmieniłam na Madinette. Tutaj już przy kazdym cyklu miałam plamienia, lekarz dalej zmienił mi na Microgynon - też za każdym razem plamienia były. Miałam pół roku przerwy. Na naturalnym cyklu nie miałam plamień, wszystko grało i buczało, jednak hormony były mi potrzebne, bo nie ufałam gumiakom ( 2 razy nam pękły :D ) i ogólnie nie cieszyłam się seksem. Po wykoaniu badań szczegółowych lekarz przepisał mi Madinette ( po konsultacji z dermatologiem przy okazji, bo trądzik leczyłam) i od maja jak zaczłęam je brać znów mam plamienia. Zdarzało się, że nie wystąpiły, więc jak już nie miałam 2 razy pod rząd to brałałam dalej - organizm się przystosował. Jednak znów są - zrobiliśmy ponownie cyto, usg, badania z krwi, tarczycę - no jestem okazem zdrowia i wyniki książkowe. Konsultowane było to z 2 innymi lekrzami. Nie wiedzą co jest grane.
Mój gin stwierdził, że może jakaś terapia progesteronowa, ale musi to przemyśleć, bo umówiliśmy się, że to moje ostatnie opakowanie i nie ma sensu bym się męczyła z plamieniami.

Jakie badania można jeszze wykonać ? może których środków anty próbować ? co zrobić by dobrze dobrać te pigułki ?
Wydaje mi się, że jestem przebadana od a do z, ale strasznie mnie męczy ta sprawa. Nie chcę wracać do gumiaków :(

canella 

Wysłany: Wto 27 Gru, 2016 02:49 

Cześć (mam nadzieję, że ktoś odpisze :D ),
jestem po około 10 opakowaniach Vibin Mini / Axia, tej ostatniej 3 opakowania od czasu, kiedy zgłosiłam ginowi uciążliwe skutki uboczne - dopiero w domu doczytałam, że to to samo, tylko wypełniacz ewentualnie może się różnić... Gin twierdzi, że to ogromna różnica i że zawsze mówi pacjentkom, żeby na własną rękę nie zmieniały producenta, bo od wypełniaczy zależą skutki uboczne - a jak jest w praktyce to nie wiem.
Zawsze miałam bardzo obfite, bardzo bolesne miesiączki, dość regularne (cykl około 29 dni +/- dzień), z porządnym PMSem przed (huśtawka nastrojów, bardzo łatwe wzruszanie się z byle powodów). To między innymi skłoniło mnie do brania tabletek hormonalnych (poza oczywiście strachem, że prezerwatywa pęknie i zajdę w ciążę). Na tabletkach pod tym względem jest świetnie, okres jest prawie niezauważalny w ciągu miesiąca (pod względem dolegliwości) - rzadko coś mnie boli, krwawienie jest skąpe, a PMS zauważalnie mniejszy. Niestety, baaardzo spadło mi libido, przytyłam jakieś 5-6 kg (a moje nawyki żywieniowe się wcale nie zmieniły), zatrzymuję wodę, wyraźnie urosły mi piersi (pewnie jako gratis do tycia), mam też problemy z suchością pochwy, nawet dłuższe pieszczoty nie pomagają i zostaje żel. Zdarzają się huśtawki nastroju i ogólnie po co brać antykoncepcję, jak się traci przyjemność z seksu :/ Nie mam depresji, nie chodzi też o spadek poczucia atrakcyjności (gdyby w tym ktoś się doszukiwał przyczyny spadku libido), wyraźnie czuję, że coś jest nie tak - kiedyś libido było wysokie, miałam ochotę na seks bardzo często, praktycznie codziennie; teraz gdyby nie inicjowanie przez partnera to nie wiem, czy kochalibyśmy się może raz na kilka tygodni (a seks lubię, partnera tym bardziej, więc strasznie mnie dobija ta sytuacja) - oczywiście w trakcie jest miło, ale zupełnie bez porównania. Z opisu na pierwszej stronie (niestety, wszystkie linki są już dawno martwe) wnioskuję, że jestem typem estrogennym - 170 wzrostu, od zawsze raczej krępa, schudłam mocno (i nagle) w liceum i od tego czasu oscylowałam z wagą około 54 - 56 kg, które są dla mnie optimum, a które na tabletkach już dawno pożegnałam i mam wrażenie, że jest coraz gorzej. Skóra i włosy bardzo suche z natury, piersi są, może nie gigantyczne, ale zauważalne, tak samo jak biodra. Owłosienie bardzo delikatne od zawsze, nogi golę rzadko, bo włoski odrastają powoli i tak cienkie, że gdyby nie dotykowe doznania to pewnie nawet robiłabym to jeszcze rzadziej. Nieródka, 22 lata.
Niedługo muszę iść po kolejną receptę i postanowiłam domagać się zmiany tabletki na inny skład, a nie tylko producenta (ech) - jakie tabletki będą odpowiednie dla typu estrogennego? Regulon/Marvelon? Chciałabym sobie zrobić listę, tak żeby podczas rozmowy w gabinecie móc szybko wyłapać, czy a) gin znowu nie zapisuje mi w zasadzie tego samego, bo przecież jestem młoda, więc koniecznie tamte tabsy oraz b) czy nie wyglądają one od razu jako kandydat do problemów, czyli mają dużo estrogenu (bo to jego podejrzewam jako przyczynę). Strasznie dużo jest tu wiedzy na forum, ale przez chaos ciężko się czasami przebić.
Chętnie też zrobiłabym badania, nawet płatne. Regularnie gin robi mi USG, mam też ważną cytologię, nie miałam natomiast badanych hormonów ani krzepliwości krwi. Jestem gotowa zapłacić za badania (no chyba że serio bez sensu i można wywalić w piach), bo chciałabym wreszcie dobrać tabletki, na których w końcu będę się czuć dobrze. Stosujemy z partnerem zawsze prezerwatywy jako drugie zabezpieczenie, tabletki mi pasują pod względem zmniejszenia dolegliwości miesiączki (no i dlatego, że jakby pękła prezerwatywa to nie ma paniki i nie trzeba lecieć po EllaOne), ale jak tak dalej pójdzie to nie wiem, czy nie przestanę brać tabletek.
POMOCY :')

Guzik 

Wysłany: Wto 27 Gru, 2016 09:17 

canella, tak na szybko, bo zaraz wychodzę - zacznij od zmiany ginekologa, bo opowiada bzdury. I tak, Twoje dolegliwości to objaw niepasujących pigułek. I masz rację zmiana na takie same nie robi żadnej różnicy. Takie "zmiany" moze robić farmaceuta przy wydawaniu pigułek, bo one sa traktowane jak zamienniki - ja sama kupuję od czasu do czasu ten sam skład różnych producentów w zależności od ceny.

Co do typu to szczerze mówiąc ostatnio mało śledzę co się dzieje w tych pigułkach, ale sensowny ginekolog powinien coś doradzić. Osobiście szła bym w "III generację", choć to chyba już trochę zdezaktualizowane pojęcie.

canella 

Wysłany: Sro 28 Gru, 2016 01:02 

Dzięki, w tej chwili za późno na szukanie, bo jutro mam wizytę, ale poszukam kogoś innego na następne. Tym razem nie dam sobie wcisnąć tego samego :P

Guzik 

Wysłany: Sro 28 Gru, 2016 08:21 

ja bym jednak zrezygnowała i poszła do kogoś innego, ale to Twoja decyzja.

wiki92 

Wysłany: Sro 25 Sty, 2017 17:59 

Cześć, mam 24 lata i piszę do was bo od roku męczę się strasznie z doborem antykoncepcji- na początku używałam Naraya i było wszystko super w między czasie zdarzyło mi się zarzyć escapelle ale jakoś dalej było ok, po kolejnym miesiącu czy dwóćh coś zaczeło się psuć, na początku objawiło się to spadkiem libido potem- przede wszystkim zamiast normalnego cyklu trwającego 28 dni, miałam 2! po 2 tygodnie, po wizycie o lekarki dostałam mywy, co w sumie było bez sensu, bo to zamiennki naraya, oba: 0,02 mg etynyloestradiolu, 3 mg drospirenonu (4 generacja), no ale brałam bo wierzyłam w zalecenia ginekolog. Potem miałam epizod z regulonem ( dezogestrel, etinylestradiol 0,15 mg, 0,03 mg- 3 generacja), który przez pierwsze dwa miesiące działał ok, a później nie dość, że wróciłem do 'podwójnego okresu', to jeszcze wywołał u mnie straszne wachania nastrojów tak, że byłam niezdatna do normalnego funkcjonowania. Następnie lekarka zaproponowała mi NuvaRing ale po testach stwierdziłam że czuje się bardzo niekomfortowo mając pierścień w sobie ;) . Teraz nie biorę tabletek od dwóch miesięcy i chciałbym podjąć kolejną próbę dobrania właściwej antykoncepcji. Oczywiście razem z ginekologiem ale chcę dowiedzieć się o temacie jak najwięcej, żeby móc przestawić lekarzowi swoją sytuacje, preferencję i priorytety jak najdokładniej i dzięki temu dobrać 'swój' środek jak najszybciej.
Generalnie jestem zedcydowana na tabletki dwuskładnikowe, nie mogę doszukać się w internecie natomiast różnic pomiędzy kolejnymi generacjami oraz powiązaniami między konkretnym wadami/zaletami a danymi składnikami aktywnymi i ich ilościami w tabletce. Co do priorytetów to przede wszystki chciałabym ustabilizować okres, bardzo przeszkadzało mi również zerowe libido i huśtawki nastrojów. Nie mam za to problemów z cerą/włosami, bolesnymi miesiączkami. Która generacja byłaby dopasowana do mnie statystycznie najlepiej.
I pytanie dodatkowe- co jeśli zacznę brać tabletki i dostanę okres za szybko], czy powinnam dojeść tabletki normalnie czy może zakończyć branie i zacząć od nowa w nowym cyklu?

Guzik 

Wysłany: Sro 25 Sty, 2017 19:20 

wiki92 napisał/a:
I pytanie dodatkowe- co jeśli zacznę brać tabletki i dostanę okres za szybko], czy powinnam dojeść tabletki normalnie czy może zakończyć branie i zacząć od nowa w nowym cyklu?
nie rozumiem pytania do końca... jesi zaczniesz krwawić w środku cyklu? w ciagu pierwszych trzech opakowań może sie to zdarzyć i bierze sie pigułki normalnie, zabezpieczenie jest zachowane. Natomiast jeśli taki stan rzeczy się utrzymuje należy zmienić pigułki.

co do dobrania właściwych to ciężko coś doradzać, teoretycznie cyklu nie trzymają zazwyczaj te "najsłabsze pigułki"- z najmniejsza ilościa ee, ale z kolei te "mocne" (0,03ee) własnie mają najczęściej wpływ na wahania nastrojów, trzymanie wody itp, dlatego wypuszczono te słabsze.

Inna sprawa, że powinno się brac 3 opakowania pigułek i dopiero w 4 cyklu obserwować czy utrzymują się skutki uboczne.

Niestety nie czuję sie mądrzejsza od ginekologa, żeby jakos doradzać.

agathe88 

Wysłany: Wto 11 Lip, 2017 23:29 

tez mialam dlugo problem z doborem antykoncepcji... najpierw lekarze przepisywali mi ja bez badan - a ja dzieciak jeszcze, nie wiedzialam co tak naprawde robie biorac ja.. zaczynalo sie tycie, zbieranie wody, wypryski.. dopiero niedawno, bedac juz dorosla kobieta wlasciwie lekarka zrobila mi porzadne badania i dobrala tabletki na ich podstawie.. dostalam belare - te o nizszej zawartosci hormonow, aby uniknac tych wszystkich skutkow ubocznych, ktore wczesniej mnie spotykaly i faktycznie - poki co mam spokoj.

Justyce 

Wysłany: Sro 12 Lip, 2017 08:17 

agathe88, nie musisz w kółko pisać we wszystkich możliwych wątkach podobnych postów. Jeśli zdarzą się następne, będę je usuwać.

-----------------------------------------

Odpowiedz do tematu