Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Wszystko o receptach

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Guzik
Pon 28 Mar, 2011 13:04
Wszystko o receptach
Autor Wiadomość
tao__ 

Wysłany: Pon 22 Mar, 2010 13:24 

misia, robiąc odpis zapytaj się ile będzie ważny.
Osobiście spotkałam się tylko z 30dniowym terminem ważności. Zawsze mi miły(a) pan(i) farmaceut(k)a zapiszą na nim date ważności :)

misia 

Wysłany: Pon 22 Mar, 2010 17:00 

tao__ napisał/a:
Zawsze mi miły(a) pan(i) farmaceut(k)a zapiszą na nim date ważności :)

a pod jaką nazwą widnieje ta data?
termin realizacji odpisu?
bo ja mam wpisane 2010.01.20

ale no babka z która mi sprzedawała i robiła odpis powiedziała, że pół roku :roll: chyba tam do nich przedzwonię :roll:

Botica 

Wysłany: Pon 22 Mar, 2010 22:01 

Jak ostatnio kupowałam mojego małego przyjaciela w aptece w Gdn to na wszelki wypadek poprosiłam o odpis. A babeczka się pyta, czy taki do innej apteki, czy 'wewnętrzny', który mogę realizować tylko u nich. Powiedziałam, że wewnętrzny i babka powiedziała, że żadnej kartki nie odstanę, tylko następnym razem mam podać nazwisko i mi sprzedadzą. Ciekawe jak działa taki odpis do innej apteki, bo pierwszy raz o tym słyszę.. :roll:

Patka Emka 

Wysłany: Pon 22 Mar, 2010 22:43 

ja dzis poszlam z odpisem z 25,01 i bylo bez problemu

motek_welenki 

Wysłany: Pon 22 Mar, 2010 23:24 

ja dostaje zawsze recepte na 6 opakowan, i biore odpis z apteki i sobie co miesiac chodze po jedno opakowanie tak przez pol roku.... i nigdy nie bylo problemu.

Iyana
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Mar, 2010 23:29 

Mam j.w.
agnieszka82 napisał/a:
Ciekawe jak działa taki odpis do innej apteki, bo pierwszy raz o tym słyszę..

Mnie tez to ciekawi, bo nawet mi tego nie zaproponowano w aptece, a moze znalazlabym gdzies taniej, a teraz czuje sie uwiazana do tej na pozostale opakowania

justy
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Mar, 2010 10:40 

Iyana napisał/a:
Mam j.w.
agnieszka82 napisał/a:
Ciekawe jak działa taki odpis do innej apteki, bo pierwszy raz o tym słyszę..

Mnie tez to ciekawi, bo nawet mi tego nie zaproponowano w aptece, a moze znalazlabym gdzies taniej, a teraz czuje sie uwiazana do tej na pozostale opakowania

odpis można zrealizować tylko w aptece (ewentualnie sieci aptek), która go wystawila.

jeśli ktoś wam zaproponuje inne rozwiązanie ("odpis do innej apteki"), to chętnie zapoznam się z wątkiem awanturniczo-skarżącym- jak to w innej aptece nie chcieli zrealizować cudzego odpisu. (może zdarzyć się, że zrealizują, ale to nielegalne; tak samo, jak czasem uda sie kupić lek na recepte, bez recepty)

odpis jest ważny tyle, co recepta, czyli 30 dni. ALE: tak, jak często zdarza się zrealizować przeterminowaną receptę, tak samo /lub jeszcze częściej/ zdarza sie zrealizować przeterminowany odpis recepty.

Kubuś
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Kwi, 2010 22:54 Termin realizacji od dnia

Jest taka data na recepcie - taka druga data "termin realizacji od dnia". Czy to może wydłuzyć ważność recepty na pigułki? Jak pogadać o tym z lekarzem?>

heidhr
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Kwi, 2010 23:30 

Kubuś, tak, to przedłuża termin realizacji :)
poproś lekarza, żeby wpisał tam datę, bo wcześniej nie możesz wykupić i wcześniej nie potrzebujesz, i tyle ;)

Eirean 

Wysłany: Wto 20 Kwi, 2010 00:08 

tyle, że wtedy na jednej recepcie może ci wypisać tylko ilość leku na miesiąc, czyli zazwyczaj 1 opakowanie

mała_czarna
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Kwi, 2010 10:36 

Mam pytanie odnośnie odpisów. Ostatnio zostałam w aptece poinformowana, że to nielegalne, że nie ma czegoś takiego, więc nie mogę dostać takowego. Ostatecznie pani wypisała mi kartkę z możliwością odbioru tabletek przed końcem miesiąca bardzo kręcąc nosem. Jak to faktycznie wygląda z prawnego punktu? To ustalenie "wewnątrzapteczne", czy rzeczywiście takie praktyki są niezgodne z prawem? Bardzo mnie to martwi, bo to najtańsza apteka w moim mieście...

justy
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Kwi, 2010 20:34 

mała_czarna napisał/a:
Mam pytanie odnośnie odpisów. Ostatnio zostałam w aptece poinformowana, że to nielegalne, że nie ma czegoś takiego

co jest nielegalne? odpis recepty? :shock:
chyba doszło do jakiegoś nieporozumienia.

rozporządzenie w sprawie recept lekarskich z 17 maja 2007 dz.u.97

paragraf8
"4. Jeżeli recepta została wystawiona na leki oznaczone symbolem "Rp.", z wyłączeniem środków odurzających, substancji psychotropowych i prekursorów, a także leków, o których mowa w art. 36, 37 oraz 44-46 ustawy, osoba wydająca lek ma możliwość wystawienia odpisu, który może być zrealizowany za pełną odpłatnością wyłącznie w aptece, która odpis wystawiła. Odpis recepty powinien zawierać:
1) pełne dane apteki w formie nadruku lub pieczęci;
2) imię i nazwisko, adres osoby, dla której ma być wydany produkt leczniczy;
3) nazwę produktu leczniczego, który ma być wydany;
4) postać farmaceutyczną;
5) dawkę;
6) ilość produktu leczniczego, będącą różnicą między ilością przepisaną na recepcie i wydaną przez aptekę;
7) sposób użycia, o ile na oryginale recepty zawarta była taka informacja;
8) imię i nazwisko osoby wystawiającej receptę;
9) termin realizacji odpisu recepty;
10) datę wystawienia i numer ewidencyjny, nadany przez aptekę, recepty, której dotyczy odpis;
11) imię i nazwisko magistra farmacji sporządzającego odpis recepty, w formie pieczęci lub nadruku;
12) podpis magistra farmacji sporządzającego odpis recepty.
5. Odpisy, o których mowa w ust. 4, wystawione do danej recepty muszą obejmować okresy ich realizacji wynikające z § 17."

dina 

Wysłany: Czw 06 Maj, 2010 21:20 

2? :P

ams8
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Maj, 2010 21:31 

tylko 2?? no ja mojego lekarza chyba zabije...:P

dina 

Wysłany: Czw 06 Maj, 2010 21:42 

niech się jakaś farmaceutka wypowie lepiej. Mi się wydaje , że 2.

Odpowiedz do tematu