Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Wszystko o receptach

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Guzik
Pon 28 Mar, 2011 14:04
Wszystko o receptach
Autor Wiadomość
nika
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Lip, 2005 01:11 Wszystko o receptach

Witam mam pytanie czy na polskim rynku farmaceutycznym mozna kupić pigulki bez recepty? Czy jakie kolwiek można kupić bez recepty? Dziekuje za uwagę :) czekam na odpowiedzi :) :P
Ostatnio zmieniony przez Hanca Sob 02 Mar, 2013 11:15, w całości zmieniany 1 raz  

Villemcia 

Wysłany: Nie 03 Lip, 2005 01:38 

pigulki antykoncepcyjne kupuje sie tylko na recepte...

Didoczek 

Wysłany: Czw 04 Maj, 2006 17:31 

recepty na pigułki ważne sa miesiąc

Rosemary 

Wysłany: Czw 04 Maj, 2006 21:14 

A właśnie - na postinor też? Bo raz miałam receptę na postinor z datą, której nie wykorzystałam i później, a dokładniej po 4 miesiącach (!) kupiłam na nią psiapsóle lek. Jeszcze się zapytałam babkę, czy recepta ważna, a ona że tak. Pomyliła się czy co?

Foto jak malowane

frog
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Maj, 2006 21:21 

Didoczek napisał/a:
recepty na pigułki ważne sa miesiąc

a dokładnie to chyba 30 dni.

kkatarina
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Maj, 2006 00:03 

Rosemary napisał/a:
A właśnie - na postinor też? Bo raz miałam receptę na postinor z datą, której nie wykorzystałam i później, a dokładniej po 4 miesiącach (!) kupiłam na nią psiapsóle lek. Jeszcze się zapytałam babkę, czy recepta ważna, a ona że tak. Pomyliła się czy co?

to zalezy od apteki i od pani mgr w aptece czy bedzie sie ściśle trzymala tych 30 dni

Niamh
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Maj, 2006 09:48 

mi kiedys aptekarka robila problemy jak chcialam recepte wykupic po trzech tygodniach :roll:

diablinka 

Wysłany: Pią 05 Maj, 2006 10:20 

No w moim mieście to raczej mozna zapomniec o kupieniu leku bez recepy...gdy potrzebowałam na gwałt;) postinor i udałam się do paru aptek z nadzieją czy sprzedaliby mi bez recepty, to z każdej apteki odchodziłam z kwitkiem. Dodam ze była to niedziela wieczór...więc moja gin nie przyjmowała a trudno w taki dzionek dorwać innego lekarza...ale poszłam do internisty z mojej przychodni(czynna całodobowo 7 dni w tygodniu) i bez kłopotu dostałam recepte na postinorek :jupi:
A z tego co wiem to recepta naleki faktycznie ważna jest 30 dni.

Verena 

Wysłany: Pią 05 Maj, 2006 20:15 

ekomirka napisał/a:
a ja kupuje Yasmin bez recepty....

kurde, ale to przeca złamanie prawa jest
a poza tym głupota, bo panny będą sobie ot tak kupować, a gdzie konsultacja z lekarzem i takie tam "głupoty"??

Wietrzenie szafy ;)

Sklepik wika.net.pl - dzieciowe różności

justy
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Maj, 2006 22:20 

recepta jest ważna 30 dni. wyjątki: pogotowie i tzw.pomoc doraźna: 7 dni; antybiotyki: 7 dni; niektóre psychotropy: 14dni, leki sprowadzane z zagranicy robione dla indywidualnego pacjenta: 60dni.

po tym czasie recepta jest przeterminowana. przepadają zniżki.

jednak wiele aptek realizuje pełnopłatnie przeterminowane recepty. jak bardzo przeterminowane, to juz kwestia apteki oraz leku zapisanego na recepcie.
(u mnie relizujemy recepty tak do ok. 3 miesiecy od wystawienia)

miriam
[Usunięty]

Wysłany: Sob 01 Lip, 2006 21:47 

rp..na pigułki zniżkowe są ważne 30 dni...:)nie miesiąc...a na pigułki pełnopłatne..recepta ważna jest conajmniej pół roku....

Didoczek 

Wysłany: Nie 02 Lip, 2006 10:02 

miriam napisał/a:
a na pigułki pełnopłatne..recepta ważna jest conajmniej pół roku....

niekoniecznie,ja biore pigulki pelnoplaten i musialam sie zmiescic w 30 dniach z wykupieniem

Juliette 

Wysłany: Nie 02 Lip, 2006 11:30 

miriam napisał/a:
a na pigułki pełnopłatne..recepta ważna jest conajmniej pół roku....

miesiąc. W kazdej aptece, kazda farmaceutka mowila to samo.
" Niech żyją szaleńcy. Nieprzystosowani. Buntownicy. Możecie ich cytować, nie zgadzać się z nimi, gloryfikować ich lub oczerniać. Nie możecie tylko jednego: ignorować ich. Ponieważ to oni są motorem zmian. Oni popyjachą naprzód ludzkość. I choć wielu uzna ich za wariatów, my dostrzeżemy w nich geniuszy. Ponieważ tylko ludzie wystarczająco szaleni, by przypuszczać, że mogą zmieniać świat, naprawdę go zmieniają".

miriam
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Lip, 2006 17:55 

Dziewczyny ale ja jestem famaceutką:):)zasada ważności recept polega na tym że jeżeli ja zrealizuję taką rp. po upływie 30 dni...na jakikolwiek zniżkowy lek...to NFZ nie zwróci nam aptece tej różnicy i dopłacać muszę ja!!!...Co w ogóle nie jest ważne w przypadku rp..pełnopłatnych.....wczoraj realizowałam rp.na logest pani z lutego....jeżeli twierdzą że rp. na lek pełnopłatny jest ważna miesiąc są w błędzie...macie prawo wykupić je pózniej!!!!!

Eirean 

Wysłany: Nie 29 Paź, 2006 10:39 

To prawda, ja też wydaję piguły pełnopłatne bez względu na to jak stara jest recepta. Ale recepta musi być. Aha, ostatnio wyczytałam, że rp na postinor może wypisać każdy lekarz, w tym stomatolog i weterynarz(!) (dla mnie to trochę dziwne, ale w zasadzie czemu nie?)

Miriam- miło spotkać kogoś z "branży" ;)

Odpowiedz do tematu