Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

wyniki badania krwi

Poprzedni temat «» Następny temat
wyniki badania krwi
Autor Wiadomość
asiek 

Wysłany: Wto 19 Lip, 2005 00:20 wyniki badan krwi

ostatnio oddawalam krew i dzis odebralam wyniki. oczywiscie badali mi watrobe czyli testy ALAT i tak sie zastanawiam czy pigulki bardzo zmieniaja odczyt tego wkaznika czy nie, a jesli tak to w ktora strone? pytam dlatego ze we wrzesniu mialam jeszcze podwyzszony ten czynnik ( okolo 50 przy normnie kolo 40) po mononukleozie na ktora zachorowalo mi sie w maju w zeszlym roku. Na dobra sprawe minelo juz duzo czasu wiec watroba powinna wrocic do normy, ale odobno piguly podnosz ten wynik, ale to chyba jakies "lewe" informacje

czy ktoras z was cos wie na ten temat?

eklerka 

Wysłany: Wto 19 Lip, 2005 12:16 

moga podwyzszac,ale nie jest to falszowanie raczej.jesli podniosa wysoko ponad norme (50 przy normie do 40 to nie jest duzo) to jest to wskazanie do ich odstawienia,przeciez ASPAT i ALAT to jedne z tych badan,ktore sie powinno przy pigulkach raz do roku wykonywac.wiem,bo mi kiedys ALAT wylecial do ponad 100 przy normie do 40 i nie bylo pewne,czy to od pigul czy od niedawnej grypy i roznych aspiryn,ale piguly wtedy na jakis czas odstawilam.

gles
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Lip, 2005 13:58 

O kurde... straszycie mnie jak nie wiem. Musze isc do lekarza i badania rozne porobic, a mam cykora i nie chce mi sie isc. Jak czytam o badaniu krwi to az mi ciary przelaza brrr.

asiek 

Wysłany: Wto 19 Lip, 2005 15:30 

eklerko ja beda w szspitalu milam ALAT albo ASPAT ( niepanietam ktore juz) 213 :P ale to wina choroby byla ewidentnie :)

gles
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Lip, 2005 16:21 

Dziewczyny, a ja mam takie pytanie jeszcze do tych badan. Jak mialam robiona operacje, to pobierali mi krew i tak dalej. Czy wtedy robili mi te badania? (nie wiem, bo nie mam jeszcze wypisu ze szpitala nie mialam kiedy jechac, zaniedbalam troche :oops: )

asiek 

Wysłany: Wto 19 Lip, 2005 17:11 

nie mam pojecia ale sadze ze chyba niekoniecznie musieli robic ci badania na watrobe bo sprawy ginekologiczne mlo sie maja do watrobe ale kto to wie :P

gles
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Lip, 2005 17:20 

Dobra, to ja musze sie za siebie wziac, bo az wstyd. Zapisuje sie na nastepny piatek do gina i wreszcie wszystko porzadnie wykonam. Namowie go na te badania watrobowe, bo jeszcze nie mialam ani razu robionych! Ale w szpitalu mowili, ze robili WSZYSTKO (nie wiem co sie pod tym slowem kryje) i ze jest wszystko ok. Ale i tak musze zrobic, ciekawe jaki bede miala wynik :|

Didoczek 

Wysłany: Wto 19 Lip, 2005 18:59 

no to gles brawo z ta decyzja-wreszcie!
a Alat powinnas zbadac raz do roku a ty jeszcze nigdy,nieladnie.
powinnas dostac klapsiora!! :evil:

gles
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Lip, 2005 19:00 

Kurcze, jakos tak nie bylo okazji. Albo mialam robione, tylko ze nie wiem - w tych sprawach to jestem czub, nawet nie pamietam jaka mam grupe krwi.
A o co chodzi z tymi badaniami? Jakw atroba jest zniszczona tak? :P

Didoczek 

Wysłany: Wto 19 Lip, 2005 19:58 

tak,jakie jest "zuzycie" watroby.
ja tez nie wiem jaka mam grupe

eklerka 

Wysłany: Wto 19 Lip, 2005 23:27 

asiek napisał/a:
eklerko ja beda w szspitalu milam ALAT albo ASPAT ( niepanietam ktore juz) 213 :P ale to wina choroby byla ewidentnie :)

no ja wiem,ze moj wynik nie jest uderzajacy,podobno i 1000 mozna miec ;) ech,swoja droga,czekaja mnie te badania przez pazdziernikiem.no i cyto ;/

asiek 

Wysłany: Czw 05 Sty, 2006 23:43 

powiedzcie mi jak wiecie czy to ze biore pigulki moze wplynac na wyniki badania poziomu wapnia? moja dentystka radzi mi zrobic ( podejrzewa niedobor ) i tak sie zastanawiam czy to badanie ma sens ic zy wyniki nie beda zafauszowane

Apple 

Wysłany: Czw 05 Sty, 2006 23:59 

pigułki obniazaja poziom wapnia w organiźmie wiec reszte dopowiedzz sobie sama

asiek 

Wysłany: Pią 06 Sty, 2006 14:29 

to wiem, ale chodzi mi o to czy wyniki beda prawdziwe, tzn czy nie beda obnizone w sotsunku do tego jaki faktycznie poziom wapnia mam

Apple 

Wysłany: Pią 06 Sty, 2006 15:32 

na adrowy rozum , pigulki obnizaja poziom wapnia wiec wyniki nie bede ani zanizone ani zawyzone tylko wskaża taki stan poziomu wapnia jaki masz pry pigułkach i jesli bedzie za niski to bedziesz musiała to jakos uzupełniać

Odpowiedz do tematu