Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Zabieg chirurgiczny, a tabletki anty ! pomocy

Poprzedni temat «» Następny temat
Zabieg chirurgiczny, a tabletki anty ! pomocy
Autor Wiadomość
emka1993 

Wysłany: Nie 14 Wrz, 2014 22:22 Zabieg chirurgiczny, a tabletki anty ! pomocy

Witam.
Dziewczyny od prawie 4 lat biorę tabletki anty, nigdy w życiu żadnej nie zapomniałam, ale i tak czasami mam schizy ciążowe - wiem, że to głupie, ale myślę, że każda z nas choć raz o tym pomyślała. Piszę na forum bo sprawa wygląda tak. W czwartek 11 września wzięłam ostatnią tabletkę z opakowania, teraz jestem w trakcie 7 dniowej przerwy. Wydaje mi się, że w tym tygodniu, w okolicach środy albo czwartku może czekać mnie zabieg chirurgicznego usunięcia ósemki co wiąże się z przyjmowaniem antybiotyków na 100%. W wczoraj czyli w sobotę 13 września kochałam się z chłopakiem,, a on doszedł we mnie. Następną tabletkę przyjmę dopiero w piątek 19 września o 22. Moje pytanie brzmi tak: Czy będę zabezpieczona w takiej sytuacji ? Wiem jak długo plemniki mogą przeżyć, więc nieco stresuje mnie ta sytuacja. A jestem zbyt młoda na dziecko.
A jeszcze jedno małe pytanko: czy podczas 7 dniowej przerwy można wykonać test ciążowy ? Pytam ponieważ w pierwszym tygodniu opakowania, jakieś 35 minut po przyjęciu tabletki miał miejsce jeden luźny stolec i mam obawy czy zabezpieczenie zostało zachowane.
Przepraszam za ten referat i z niecierpliwością czekam na odpowiedź !
Pozdrawiam :wink:

Zielona 

Wysłany: Nie 14 Wrz, 2014 23:03 

Jeśli zaczniesz antybiotyki w czasie przerwy to stosunki z przerwy + czas brania + 7 dni antykoncepcja nie działa. Ja bym jeśli to wchodzi w grę poczekała z zabiegiem.
jeden luźny stolec nie wpływa na antykoncepcję. Test można zrobić niezależnie od przerwy lub brania tabletek, nie ma to wpływu

emka1993 

Wysłany: Nie 14 Wrz, 2014 23:13 

Dziękuję Ci za odpowiedź. Bardzo chciałabym z zabiegiem tego zęba poczekać do poniedziałku 22 września, bo wtedy będę już po 3 tabletkach anty z opakowania (i tuż przed 4, bo tabletki zawszę biorę o 22) i czuła bym się pewniej, że ten mój ostatni stosunek z chłopakiem byłby zabezpieczony. Dobrze myślę ?

Z tym zębem jest coraz gorzej, podchodzi ropą, mam powiększony węzeł chłonny itd., wiadomo ósemka cudny ząb.. i tak teraz myślę, czy gdybym wiedziała, że nie wytrzymam już z nim długo i muszę go koniecznie usunąć, to czy mogłabym np. skrócić 7 dniową przerwę i np. we wtorek lub w środę przyjąć pierwszą tabletkę z nowego opakowania ? Wtedy tabletkę przyjęłabym 3 lub 2 dni przed normalnym terminem jej przyjęcia. Już nie wiem co wymyślić żeby zabezpieczyć ten ostatni stosunek :wink:
Co myślicie ? Czy to by mogło pomóc ? Czy nie powinnam tak robić ?
Przepraszam za ilość moich pytań, ale jestem przewrażliwiona :(

Guzik 

Wysłany: Pon 15 Wrz, 2014 06:39 

mozesz przerwę skrócic, ale zasadniczo niewiele to pomoże.
Poza tym dowiedz się, bo wiem, ze unika się zabiegów w trakcie krwawienia, przed nim i po nim kilka dni.

EVI 

Wysłany: Pon 15 Wrz, 2014 07:45 

Z tymi tabletkami i zabiegami.. Jesteś pewna, że będziesz miała antybiotyk? Może uda się tylko na przeciwbólowych (i wtedy nie będzie problemu).

emka1993 

Wysłany: Pon 15 Wrz, 2014 16:50 

Bardzo chciałabym zabezpieczyć ten ostatni stosunek i już sama nie wiem co robić... gdy wezmę tabletkę w planie czyli w ten piątek o 22, a załóżmy w przyszłym tygodniu miałabym zabieg i dostałabym antybiotyki (a po chirurgicznym usuwaniu ósemek, zawsze dają antybiotyk) to czy zbliżenie z soboty 13 września było by bezpieczne ? Rozum podpowiada mi, że tak. Ale jesteście bardziej doświadczone dlatego wolę zapytać. Jeśli teraz mielibyśmy się kochać to tylko z zabezpieczeniem, bo wolę chuchać na zimne wiedząc, że szykuje się antybiotyk.
Te antybiotyki tylko mieszają i wpędzają ludzi w paranoję.. :x

EVI 

Wysłany: Pon 15 Wrz, 2014 17:48 

emka1993, ja nie miałam antybiotyku po wyrwaniu 8mki, tylko leki przeciwbólowe (więc trzeba jedynie uważać, żeby nie przekroczyć dawki wpływającej na skuteczność anty).

emka1993 

Wysłany: Pon 15 Wrz, 2014 17:54 

A miałaś już odsłoniętego zęba ? Bo u mnie będzie cięte dziąsło, rwany ząb i szwy. Wszyscy kogo znam na to dostawali antybiotyk, ale może będę wyjątkiem :D Ciągle martwi mnie czy to ostatnie zbliżenie będzie zabezpieczone...

Guzik 

Wysłany: Pon 15 Wrz, 2014 17:58 

jesli zaczniesz opakowanie wcześniej i weźmiesz 7 pigułek, byłabym spokojna. Myslałam, ze te antybiotyki jakiś natychmiast.

EVI 

Wysłany: Pon 15 Wrz, 2014 18:08 

Ja też zrozumiałam, że to już teraz. I miałam częściowo odsłoniętego zęba, jedno cięcie, wyciągnięcie zęba, dwa szwy, zero antybiotyków.

Lyna 

Wysłany: Pon 15 Wrz, 2014 19:36 

Miałam jak EVI i antybiotyków też nie dostałam.

stotka 

Wysłany: Pon 15 Wrz, 2014 21:40 

Rowniez mialam jeden hardkor przy usuwaniu osemek i bylo bez antybiotykow. A babralo mi sie strasznie, mimo szycia! I szalenie dlugo goilo...

emka1993 

Wysłany: Pon 15 Wrz, 2014 22:05 

Sprawa wygląda tak, że mogę z dnia na dzień jechać go usuwać bo może doprowadzić się do takiego stanu, ale oby nie musiało tak się stać. Mam nadzieję, że obejdę się bez antybiotyku i nie było by tej całej chorej paniki. Dziewczyny, dzięki za odpowiedzi, jesteście świetne :) Jutro idę do stomatologa na ocenę tego zęba i wtedy będę wiedzieć czy to sytuacja bezzwłoczna czy nie i wtedy będę myśleć co robić z tabsami. Więc możliwe, że jeszcze będę was pytać o radę w tym temacie :)

stotka 

Wysłany: Pon 15 Wrz, 2014 22:24 

emka1993, uprzed lekarza, ze masz przerwe (= krwawienie), bo tak jak pisala Guzik, w czasie okresow/krwawien unika sie jakichkolwiek zabiegow. Tzn. wiadomo, ze gdy sprawa jest nagla i bezzwloczna to i tak Ci go wyrwa, ale jesli mozna troche poczekac, to pewnie kaze Ci czekac.

emka1993 

Wysłany: Pią 19 Wrz, 2014 21:20 

ufff dziewczyny ! okazało się, że zęba będę miała usuwanego za około miesiąc ! stomatolog oczyścił wszystko co się złego działo więc mogę spokojnie czekać i o nic się nie martwię. Dziękuję za wasze wypowiedzi, były cenne :)
Mogę spokojnie korzystać z uroków stosowania tabsów :D

Odpowiedz do tematu