Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

zapomniana i zwymiotowana tabletka...

Poprzedni temat «» Następny temat
zapomniana i zwymiotowana tabletka...
Autor Wiadomość
Guzik 

Wysłany: Nie 15 Sty, 2017 00:01 

oluchna19 napisał/a:
Mozna tak?
tak - i tak bedzie dobrze.

magribi 

Wysłany: Nie 15 Sty, 2017 00:03 

oluchna19, proszę postaraj się pisać mniej chaotycznie.

Rozumiem, że w tym cyklu wszystkie tabl przyjęłaś prawidłowo? Z ulotki wynika, że możesz skrócić przerwę o dowolną liczbę dni, więc możesz zrobić tak jak planujesz.

oluchna19 

Wysłany: Nie 15 Sty, 2017 13:59 

Tak w skrocie zeby nie bylo chaotycznie to wlasniw bralam wszystko regularnie tylko wlasnie w ra srode wzielam 2 tabletki jednego dni i opakowanie skonczylam 1 dzien szybciej. Martilam sie wlasnie tym, ze jak skoncze przerwe szybciej to moze cos byc nie tak. Opakowanie bralam regularnie i zadnej tabletki nie zapomnialam :) czyli opakowanie moge zaczac spokojnie od poniedzialku? Jakos zezawsze opakowanie konczylam w piatek i okres dostawalam we wtorek to pewnie wszystko mi sie przesunie o 1 dzien i jutro juz sie rozpocznie krwawienie :/ i z tym tez nie ma przeszkod zeby rozpoczac opakowanie? 😐

Guzik 

Wysłany: Nie 15 Sty, 2017 14:17 

możesz zacząć w poniedziałek, przerwę można skracać.

oluchna19 

Wysłany: Pon 16 Sty, 2017 12:19 

Dziękuję dziewczyny!

Eface 

Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Wto 14 Lut, 2017 11:37 

odrobinę możesz dostosowywać cykl do własnych potrzeb, dzień czy dwa różnicy nie zrobią :)

[dziękujemy za reklamę w podpisie][/color][/color]
Ostatnio zmieniony przez Finka Sro 15 Lut, 2017 14:02, w całości zmieniany 2 razy  

epiata 

Wysłany: Wto 14 Mar, 2017 19:33 

Da się przeżyć jeśłi się spóźnisz

Guzik 

Wysłany: Wto 14 Mar, 2017 20:10 

epiata, ale z czym? bo jeśli chodzi Ci o przedłużenie przerwy to ryzyko ciąży bardzo wzrasta. Ale rzeczywiście na ciążę się rzadko umiera.
Pomijając fakt, że pytanie padło w styczniu i raczej Twoja porada niewiele wniesie do problemu.
Zajrzyj do regulaminu ;)

Eva1 

Wysłany: Pon 03 Kwi, 2017 02:53 

Co robić?
Dziś o 14:30 powinnam wziąc ostatnią pigułkę z blistra, ale pierwszy raz w zyciu od 6 lat zapomniałam. W dodatku dziś o godzinie 20:00 odbył się stosunek bez zabezpieczenia, a o tabletce przypomniałam sobie o 1:30 w nocy i szybko ją połknęłam, minęło 11h 30 min h. Wszędzie pisze że do 12 godzin przerwy jest w miarę bezpiecznie, ale jednak 11,5 to prawie 12. Nie wiem co teraz robić, czy jutro dla pewności brac kolejny listek pigułek z rzędu, czy jednak robić przerwę?

EVI 

Wysłany: Pon 03 Kwi, 2017 07:29 

Mogłaś w ogóle nie brać tej tabletki i skrócić przerwę o 1 dzień. Do 12 godzin jesteś zabezpieczona, jeśli jednak czujesz, że sytuacja Cię stresuje to połącz opakowania lub (ale tu proszę jeszcze kogoś o potwierdzenie) skróć przerwę tak, jakbyś w ogóle nie wzięła tej tabletki.

Guzik 

Wysłany: Pon 03 Kwi, 2017 07:30 

Eva1, po pierwsze - najlepiej było jej nie brać wcale ;)
Ale od 14.30 do 1.30 jest 11h, czyli zmieściłaś się w czasie.
Mozesz zrobić przerwę normalnie, możesz tez połaczyć opakowania - to rozwiązanie będzie wg mnie najlepsze.

Eva1 

Wysłany: Pon 03 Kwi, 2017 11:00 

Kiedyś już połączyłam opakowania, ale wszystko totalnie mi się rozregulowało, wolałabym ich nie łączyć jeśli wiedziałabym że te 11, 5 godziny (bo w sumie nie jestem pewna czy to było 14 czy raczej 14:30) wystarczyłyby do zabezpieczenia.
Myślałam jeszcze o tym żeby brać tabletki przez kolejny tydzień a potem zrobić 7 dniową przerwę, czy to jest dobry pomysł

Guzik 

Wysłany: Pon 03 Kwi, 2017 11:16 

Eva1 napisał/a:
Myślałam jeszcze o tym żeby brać tabletki przez kolejny tydzień a potem zrobić 7 dniową przerwę, czy to jest dobry pomysł

tak, bardzo dobry.

Ciężko mi jest powiedzieć na ile zmieściłaś się w czasie. Teoretycznie tak, ale to ostatnia pigułka z opakowania i moze być to teoretycznie niebezpieczne. Przedłuż o 7 dni, a na 100% będzie okej.

Eva1 

Wysłany: Pon 03 Kwi, 2017 11:28 

Dziękuję Ci serdecznie za szybką odpowiedz, tak zrobię. Dziś o 14:30 wezmę kolejną tabletkę i przedłużę opakowanie o 7 dni.

agathe88 

Wysłany: Wto 27 Cze, 2017 00:21 

Eva1 napisał/a:
Dziękuję Ci serdecznie za szybką odpowiedz, tak zrobię. Dziś o 14:30 wezmę kolejną tabletkę i przedłużę opakowanie o 7 dni.

mi tez zdarza sie "kombinowac" z opakowaniami jesli potrzebuje przesunac okres. Stosuje Belare z 7 dniowa przerwa, dzieki czemu moge ja troche skracac jesli istnieje potrzeba przesuniecia krwawienia. Wiadomo, ze nie powinno sie ingerowac w to czesto, ale jednorazowo nic sie nie stanie :)

Odpowiedz do tematu