Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

zapomniana i zwymiotowana tabletka...

Poprzedni temat «» Następny temat
zapomniana i zwymiotowana tabletka...
Autor Wiadomość
czekoladka069
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Kwi, 2009 16:13 zapomniana i zwymiotowana tabletka...

Cześć:)
Czytałam już wiele postów i informacji o tabletkach ale nigdzie nie znalazlam odpowiedzi na moje pytanie:/ gdyby któraś z was wiedziałaby i mogła odpowiedzieć na to..byłabym bardzo wdzieczna:/ ponieważ troche się obawiam..
(Spróbuje wyjaśnić jakoś schematycznie by było latwiej)

1. we wtorek mialam przyjać o 21.30 pierwsza tabletke z nowego opakowania...nie miałam niestety jego więc tabletke przyjelam nastepnego dnia czyli w srode koło 8.45
(czyli jakieś 11godzin i 15 min pózniej)

2.w środę przyjełam druga tabletkę normalnie o 21.30, a o godzinie 1.50 (około) wymiotowałam (boje się że jednak ta drua się nie przyswoiła)

3. czwartek o 21.30 wziełam normalnie tabletke i nic nie było

4.w piątek współzyłam koło 16 czyli jeszcze przed przyjęciem nastepnej tabletki

Moje pytanie jest takie czy powinnam sie obawiać jest jakies ryzyko?? Wszędzie pisze tylko o zapomnianej tabletce albo o zwymiotowanej nigdzie nie ma napisane o nastepstwie tych zdarzen..

Wampirek 

Wysłany: Wto 28 Kwi, 2009 16:16 

bylo !!
tabletka wchlania sie 4h, od 21:30 do 1:50 minelo 4h i 20 minut jest ok

[ Dodano: Wto 28 Kwi, 2009 17:17 ]
2 tematy pod Twoim jest podobny i duzo linkow..
http://www.antyforum.pl/viewtopic.php?t=4544
http://www.antyforum.pl/viewtopic.php?t=4464

czekoladka069
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Kwi, 2009 19:16 

może i było
ale pewnie oddzielnie zapomniana tabletka i oddzielnie o zwymiotowaniu
a ja jednak pytam o tabletki z pierwszego tygodnia i jeszcze o zapomniana i zwymiotowana..

Wampirek 

Wysłany: Wto 28 Kwi, 2009 19:45 

chodzi Ci o 1 punkt?
masz do 12h wiec chyba sie zmiescilas prawda... :roll:

Evah
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Maj, 2009 13:28 

to mój pierwszy post, dlatego przepraszam jeśli umieszczam to w złym temacie. przeglądałam forum i widziałam,że jest dużo wątków o wymiotach, dlatego pisze w pierwszym na który trafiłam.
Otóż biorę harmonet, miałam 7 dniową przerwę między opakowaniami i właśnie 7 dnia w nocy miałam wymioty(spowodowane alkoholem) 8 dnia należało wziąć pierwszą tabletke z nowego opakowania. Ostatnie wymioty miałam około godziny 6 rano, a tabletke wzięłam jakoś około godziny 11, wczesniej jedząc kawałek bułki,żeby nie brać tabletki na pusty żołądek. Wszędzie pisz się o wchanianiu tabletki w momencie kiedy ją się załyżo i wystąpiły wymioty, natomiast jak jest z sytuacją odwrotną- wymiotowałam, potem kiedy czułam, że już jest ok, wzięłam tabletke. Czy mój organizm włchonął tabletke? wcześniej nie miałam takiej sytuacji, abiore tabletki od 3 lat, dlatego się stresuje. A tego samego dnia o 18 współżyłam bez dodatkowych zabezpieczeń. Czy mam się czego bać, czy organizm po takim obciążeniu wchłonął tabletke?

Finka 

Wysłany: Nie 10 Maj, 2009 13:32 

Evah, a czemu miałby jej nie wchłonąć? :) ja rozumiem, jakbyś ją zwymiotowała, ale skoro wymioty były wcześniej, w momencie gdy ustały zażyłaś tabletkę i nie wydłużyłaś przerwy, to wszystko jest ok :)

Evah
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Maj, 2009 13:34 

to pierwsza taka sytuacja, więc się stresuje. Organizm po wymiotach jest osłabiony, więc nigdy nie wiadomo, dlatego wolałam się upewnić na forum, w końcu lepiej się kogoś zapytać niż się stresować. Ale jeśli twierdzisz, że się wchłonęło to kamień spadł mi z serca. Dziękuję bardzo!

edyś
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Cze, 2009 21:35 

Dziewczyny, potrzebuję tylko potwierdzenia,że dobrze zrobiłam. Ok, 2h po tabletce nastąpiły wymioty, więc wzięłam następną. Biorę yaz, zwymiotowałam 23, wzięłam 24, więc mogę normalnie kontynuować? Jutro zaczynam przerwę (4biale tabletki). Pytam się, bo w ulotce było napisane,że powinnam wziąć tabletkę z rezerwowego blistra,a takiego nie mam. Na forum znalazłam,że mogę postąpić jak w przypadku pominiecia tabletki. czyli nic się nie stanie, jeżeli w cyklu pominęłam tabletkę (bo wzięłąm drugą z tego samego blistra) i zrobię teraz przerwę?
Z gory dzięki za odp.

Justyce 

Wysłany: Pon 22 Cze, 2009 15:05 

edyś napisał/a:
czyli nic się nie stanie, jeżeli w cyklu pominęłam tabletkę (bo wzięłąm drugą z tego samego blistra) i zrobię teraz przerwę?

Tak, nic się nie stanie. Możesz tak zrobić :)
Tylko oczywiście zmieni Ci się teraz dzień rozpoczynania nowego opakowania, pamiętaj o tym!

-----------------------------------------

edyś
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Cze, 2009 16:38 

Tak,wiem,że się zmieni, ale przy Yaz tabletki biorę cały czas (są 4 bez hormonów), więc po skończeniu opakowania automatycznie mam następne:)
dziekuję:)

amelka21
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Lip, 2009 12:11 

CZeść dziewczyny! Mam ogromny problem i nie wiem czy dobrze zrobiłam. Otóż pigułki przyjmuje rano kolo 8, dziś wzielam o godzinie 9 i powiem ze bylam troszke na kacu i czułam ,że zwymiotuje. I tak sie stalo, okolo 12.30 zwymiotowałam.czyli postanowiłam wziąść dodatkową tabletke z dodatkowego opakowania i mysle sobie ,że skoro ta druga sie wchlonie to bedzie chyba ok( bo tak jakbym spoznila sie z braniem o okolo 5 h i ta tabletka dodatkowa sie wchlonela),dokoncze opakowanie i zrobie przerwe.Jestemw 3 tygodniu brania. Myślicie ze jeste w błedzie czy dobrze robie?

Finka 

Wysłany: Czw 23 Lip, 2009 12:12 

amelka21, wszystko ok, postąpiłaś prawidłowo :wink:

amelka21
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Lip, 2009 12:15 

czyli nie bede zmuszona lączyć opakowan w tejze sytuacji? prawda? Dzieki za odpowiedzi z gory, jestescie kochane

Finka 

Wysłany: Czw 23 Lip, 2009 12:18 

nie musisz łączyć, jesteś zabezpieczona i wszystko jest ok.

orchids
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Sie, 2009 10:25 

Ja też mam problem... wczoraj o godzinie 21:00 wzięlam ostatnią tablekte z opakowania, wymioty nastapiły o 00:20... nie zabrałąm nastepnej pigułki, bo ich juz nie miałam. Czy to bedzie sie liczyc jako pominięcie tabletki ? i powinnam zaczac przyjmowac taletki z nastepnego blistra w środe?[ zawsze przyjmuje w czwartek] , czy po prostu zostawic to, tak jak jest ? :(

Odpowiedz do tematu