Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Zapomniana tabletka - tu pytamy

Poprzedni temat «» Następny temat
Zapomniana tabletka - tu pytamy
Autor Wiadomość
matik21 

Wysłany: Pon 25 Kwi, 2016 23:39 

Cześc,szukałam na forum ale nic podobnego nie znalazłam, bede wdzieczna za pomoc. Widzę tylko,ze strasznie nabałaganiłam.

Moja sytuacja wygląda tak, tabletki zażywam od kilku lat,w trakcie tego kłopotliwego opakowania nie odbył sie stosunek. Zapomniałam natomiast wziąc 17 tabletki,a 18-stą przyjęłam około 10h później niż powinnam.Dostałam miesiączkę. Kolejne 3 ostatnie tabletki połknęłam normalnie,kończąc opakowanie z jedną, nadprogramową pigułą ale opakowanie skończyłam o czasie, jak zawsze czyli we wtorek. Dostałam słabszej miesiączki i w tę środę kończę przerwę 7 dniową i powinnam zacząc kolejne opakowanie.

Moje pytanie do Was: czy po 1-wszym tygodniu nowego opakowania będę już zabezpieczona? Czy teraz już totalnie to "rozwalilam" ?

Wiem,że powinnam była przyjąc pominiętą tabletke z kolejną lub nie robic przerwy ale niestety,zrobiłam jak wyżej. Co zrobic i jak dlugo odczekac aby byc w 100% zabezpieczonym?

Guzik 

Wysłany: Czw 28 Kwi, 2016 21:15 

matik21, ciężko powiedzieć, jak sama zauważyłaś - mocno namieszałaś.

ja bym uznała, ze zabezpieczenie bedzie działać na pewno po 10 pigułkach z nowego opakowania.

Guzik 

Wysłany: Czw 28 Kwi, 2016 21:15 

matik21, ciężko powiedzieć, jak sama zauważyłaś - mocno namieszałaś.

ja bym uznała, ze zabezpieczenie bedzie działać na pewno po 10 pigułkach z nowego opakowania.

oluchna19 

Wysłany: Sro 29 Cze, 2016 22:51 

Dziewczyny! Czy jak w 3 tygodniu brania anty, wzielam tabletkę po 9 godzinach od planowanej pory (wiem, ze niby jest 12 godzin) to czy wziac do konca opakowanie czy skonczyc? Bo tak pozno wzielam jak mi zostały 4 tabketki w opakowaniu, ale raczej powinno byc wszystko w porządku?

Guzik 

Wysłany: Sro 29 Cze, 2016 22:54 

oluchna19, weź do końca.
Wszystko okej.

Botica 

Wysłany: Sro 29 Cze, 2016 22:55 

oluchna19, Mozesz spokojnie dokonczyc, 9h to nie 12h.

zarzyczka1 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Wto 09 Sie, 2016 15:58 

Dziewczyny mam pytanie.

Po 7 dniowej przerwie zaczęłam brać pigułki i zaraz w pierwszym dniu miałam lekką biegunkę, ale tak 3 godziny po wzięciu tabletki. Do tej pory się tym nie przejmowałam, bo wydawało mi się, że pigułka miała czas się wchłonąć. Śluz był taki sam jak podczas pierwszych pigułek w poprzednich cyklach. Ale teraz jestem przy 7 tabletce i w śluzie jest lekka domieszka krwi.

Nie wiem, czy może organizm się jeszcze przyzwyczaja?

Chyba najrozsądniej będzie stosować dodatkowe zabezpieczenie, prawda?

Od końca poprzedniego opakowania nie było żadnego zbliżenia.

Zielona 

Wysłany: Wto 09 Sie, 2016 16:04 

Lekka biegunka nie ma wplywu na wchloniecie tabletki.
Jedyna jaka ma to taka kiedy wywraca Cie na nice i jest ryzyko ze wyproznilas sie ta tabletka znaim ja strawilas. Nic sie nie dzieje.

zarzyczka1 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Wto 09 Sie, 2016 16:11 

Dziękuję. :)

Wiggi 

Wysłany: Sro 17 Sie, 2016 20:09 

Hejka, mam małe pytanie - bo trochę sie pogubiłam :(
Od ponad roku biorę tabletki Ovulastan Forte, niestety w tym miesiącu sporo namieszałam. Pierwszy błąd polegał na tym, iż przez wyjazd przedłużyłam przerwę z 7 dni do 9 (nie byłam w stanie zdobyć na czas recepty - tak wiec spóźnione 2 tabletki). Po tym czasie dostałam receptę i zaczęłam ich normalne stosowanie, ale przy tabletce numer 5 spóźniłam sie 15h...Od tego czasu uprawiam seks z dodatkowym zabezpieczeniem(prezerwatywa). Teraz została mi ostatnia tabletka w blistrze i zastanawiam się czy już mogę współżyć bez mechanicznego zabezpieczenia czy też dopiero po kolejnej tygodniowej przerwie. Ewentualnie czy mogłabym tej przerwy nie robić i zacząć kolejne opakowanie ?
Z góry dziękuje!:)

Botica 

Wysłany: Sro 17 Sie, 2016 20:32 

Wiggi, Niestety moim zdaniem dopiero po przerwie.... Nie wiem do konca co bedzie jesli polaczysz w tej sytuacji, na logike powinnas sie wowczas zabezpieczac caly czas, choc brzmi to troche na wyrost. Ja bym zrobila przerwe (nawet 5 dni zeby wrocic do poprzedniego schematu) i od nowego opakowania juz hulaj dusza. A na przyszlosc pamietaj o receptach, :)

Justyce 

Wysłany: Pią 19 Sie, 2016 17:03 

Zrobiłabym tak samo jak Botica, dla spokojnej głowy i równej rachuby :)

-----------------------------------------

Orbitek 

Wysłany: Nie 04 Wrz, 2016 09:30 

Laski, pomóżcie mi trzeźwo zacząć myśleć. Dzisiaj w nocy zorientowałam się ze zapomniałam 10 tabletki z blistra. Wzięłam od razu, około 13 godzin spóźnienia. Niby to jest drugi tydzień i antykoncepcja zachowana, ale juz mi się gorąco zrobiło od myślenia, tym bardziej ze wczoraj był seks. Jest okej, prawda? Wszystkie wcześniejsze tabletki brałam o czasie.

Guzik 

Wysłany: Nie 04 Wrz, 2016 09:37 

Orbitek, jest okej, bierz wszystkie dalej normalnie, nic się nie dzieje.

Orbitek 

Wysłany: Pon 05 Wrz, 2016 06:54 

Dziękuję za odpowiedź. :) Chciałabym się dowiedzieć czy w związku z tym mimo wszystko mogłabym skrócić opakowanie? Mam ważny wyjazd akurat wtedy kiedy powinnam dostać krwawienie. Czy lepiej nie kręcić i wybrać wszystkie tabletki?

Odpowiedz do tematu