Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Zapomniana tabletka - tu pytamy

Poprzedni temat «» Następny temat
Zapomniana tabletka - tu pytamy
Autor Wiadomość
Guzik 

Wysłany: Pon 05 Wrz, 2016 19:17 

Orbitek, musisz wziąć 7 po zapomnianej, potem możesz skracać.

Orbitek 

Wysłany: Wto 06 Wrz, 2016 06:19 

Po tej 10 zapomnianej tabletce właśnie zaczęłam plamić. Zaczynam się martwić...

Guzik 

Wysłany: Wto 06 Wrz, 2016 18:42 

Jeśli opóźniłaś tylko tą jedną pigułkę, to nie masz się czym martwić.
Co bierzesz?

Orbitek 

Wysłany: Wto 06 Wrz, 2016 18:54 

Artilla. Przeczytałam ulotkę wzdłuż i wszerz i nie znalazłam w niej nic, co mogłoby mnie zanoepokoić. A jednak to plamienie nie daje mi spokoju. :(

Guzik 

Wysłany: Wto 06 Wrz, 2016 19:04 

Orbitek, plamienie może być z wielu przyczyn, generalnie postąpiłaś zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i ja nic więcej Ci nie pomogę. Rozumiem niepokój, ale jednocześnie uspokajam - zabezpieczenie było skuteczne.

unsichtbar 

Wysłany: Pią 09 Wrz, 2016 21:16 

Dziewczyny, wyjechałam a zostały mi cztery tabletki do wzięcia. Wiem, że niby 16 dni wystarcza, ale jestem rozdarta bo przed rozpoczęciem tego opakowania skończyłam antybiotyk zaburzający skuteczność - bodajże w 2 dniu przerwy, pierwszą tabletkę wzięłam pierwszego dnia krwawienia. Całe opakowanie uznałam zatem za niezabezpieczone. Czy jak odpuszczę sobie te 4 ostatnie tabletki, to kolejne opakowanie będzie bezpieczne, czy wracać po te resztki? :D

Guzik 

Wysłany: Pią 09 Wrz, 2016 21:21 

unsichtbar, nie musisz brac do konca.

honda 

Wysłany: Pią 09 Gru, 2016 23:36 

Cześć dziewczyny ;)
Chcę się upewnić... wczoraj zapomniałam tabletki i dopiero dzisiaj zauważyłam, jak chciałam brać dzisiejszą, że wczoraj pominęłam :shock:

Wczoraj była to pierwsza tabletka z 3 tygodnia, więc dzisiaj wzięłam od razu dwie, a jutro znów normalnie i tej 7-dniowej przerwy mam nie robić.
Dobrze to rozumiem Prawda?

A co z dodatkowym zabezpieczeniem?
Pytam, bo u mnie w ulotce napisane jest, że wskazane jest dodatkowe zabezpieczenie, a tutaj na Forum, że nie ma potrzeby stosowania dodatkowej metody antykoncepcyjnej...

Zażywam Desmin 20 -zagraniczny odpowiednik Mercilonu, jak to istotne ;)

Z góry dziękuję za odpowiedź :D

EVI 

Wysłany: Sob 10 Gru, 2016 07:50 

honda, wszystko wyjaśnia ulotka: jeśli stosowałaś prawidłowo antykoncepcję przez poprzedzające zapomnienie 7 dni to nie musisz się dodatkowo zabezpieczać, jeśli ten warunek nie był spełniony to powinnaś przez 7 dni od zapomnienia używać gumek. No i jeśli to była 1. tabletka z 3 tygodnia to oczywiście możesz połączyć opakowania albo np. dobrać sobie ze 2 tabletki z kolejnego opakowanie i zrobić przerwę, a kolejne opakowanie skrócić, jak Ci wygodnej. Ja zwykle łączyłam.

Guzik 

Wysłany: Sob 10 Gru, 2016 09:19 

dodatkowe zabezpieczenie stosujesz, jeśli nie połączysz opakowań, jeśli je połczych (lub dodasz 1-2 pigułki z kolejnego, jaki pisze EVI) to nie musisz.
Kolejne opakowanie możesz wtedy wziąć zmniejszone o te 2 pigułki i nic sie nie dzieje.

unsichtbar 

Wysłany: Czw 19 Sty, 2017 12:43 

Dziewczyny, zapomniałam tabletki, minęło 12 godzin od poprzedniej. To było moje drugie opakowanie, bo łączyłam, dokładnie jeszcze drugi jego tydzień. No i nie wiem, łączyć? nie łączyć? odpuścić już resztę tabletek? Zostało mi 9 w blistrze. Biorę Madinette.

Guzik 

Wysłany: Czw 19 Sty, 2017 13:08 

Weź zapomniana, a potem bierz normalnie. Zabezpieczenie jest zachowane.

Majka76 

Wysłany: Pią 06 Paź, 2017 22:25 

Witam wszystkich
Moja sytuacja z pominięciem tabletki przedstawia się następująco: w poprzednim cyklu zapomniałam przyjąć tabletki 16. dnia cyklu (III tydzień). Opóźnienie trwało dokładnie 24 h i po tym czasie zażyłam dwie tabletki na raz (zapomnianą i zgodną z planem). Niestety święcie przekonana o prawidłowości mojego postępowania dokończyłam blister pomimo, że wystąpiło lekkie krwawienie. Po skończeniu blistra zrobiłam 7-dniową przerwę (w której znów wystąpiło krwawienie), a po niej zgodnie z dotychczasowym trybem rozpoczęłam nowy blister. W 5. dniu nowego cyklu miałam stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia z finiszem w środku.
Dopiero po fakcie doczytałam, że nie postąpiłam zgodnie z tym co pisało w ulotce na temat pominięcia tabletki w 3. tygodniu - nie wiem, stres, brak umiejętności czytania ze zrozumieniem, głupota - i od tego czasu bardzo się denerwuję, czy nie jestem w ciąży. W związku z tym, że są tu osoby które mają większą wiedzę o działaniu hormonów proszę o odpowiedź, jakie są na to szanse? Test będzie wiarygodny dopiero za kilka dni, a w ulotce jest napisane, żeby przerwać stosowanie przy podejrzeniu ciąży...

Odpowiedz do tematu