Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Zapomniana tabletka - tu pytamy

Poprzedni temat «» Następny temat
Zapomniana tabletka - tu pytamy
Autor Wiadomość
Guzik 

Wysłany: Pon 05 Wrz, 2016 19:17 

Orbitek, musisz wziąć 7 po zapomnianej, potem możesz skracać.

Orbitek 

Wysłany: Wto 06 Wrz, 2016 06:19 

Po tej 10 zapomnianej tabletce właśnie zaczęłam plamić. Zaczynam się martwić...

Guzik 

Wysłany: Wto 06 Wrz, 2016 18:42 

Jeśli opóźniłaś tylko tą jedną pigułkę, to nie masz się czym martwić.
Co bierzesz?

Orbitek 

Wysłany: Wto 06 Wrz, 2016 18:54 

Artilla. Przeczytałam ulotkę wzdłuż i wszerz i nie znalazłam w niej nic, co mogłoby mnie zanoepokoić. A jednak to plamienie nie daje mi spokoju. :(

Guzik 

Wysłany: Wto 06 Wrz, 2016 19:04 

Orbitek, plamienie może być z wielu przyczyn, generalnie postąpiłaś zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i ja nic więcej Ci nie pomogę. Rozumiem niepokój, ale jednocześnie uspokajam - zabezpieczenie było skuteczne.

unsichtbar 

Wysłany: Pią 09 Wrz, 2016 21:16 

Dziewczyny, wyjechałam a zostały mi cztery tabletki do wzięcia. Wiem, że niby 16 dni wystarcza, ale jestem rozdarta bo przed rozpoczęciem tego opakowania skończyłam antybiotyk zaburzający skuteczność - bodajże w 2 dniu przerwy, pierwszą tabletkę wzięłam pierwszego dnia krwawienia. Całe opakowanie uznałam zatem za niezabezpieczone. Czy jak odpuszczę sobie te 4 ostatnie tabletki, to kolejne opakowanie będzie bezpieczne, czy wracać po te resztki? :D

Guzik 

Wysłany: Pią 09 Wrz, 2016 21:21 

unsichtbar, nie musisz brac do konca.

honda 

Wysłany: Pią 09 Gru, 2016 23:36 

Cześć dziewczyny ;)
Chcę się upewnić... wczoraj zapomniałam tabletki i dopiero dzisiaj zauważyłam, jak chciałam brać dzisiejszą, że wczoraj pominęłam :shock:

Wczoraj była to pierwsza tabletka z 3 tygodnia, więc dzisiaj wzięłam od razu dwie, a jutro znów normalnie i tej 7-dniowej przerwy mam nie robić.
Dobrze to rozumiem Prawda?

A co z dodatkowym zabezpieczeniem?
Pytam, bo u mnie w ulotce napisane jest, że wskazane jest dodatkowe zabezpieczenie, a tutaj na Forum, że nie ma potrzeby stosowania dodatkowej metody antykoncepcyjnej...

Zażywam Desmin 20 -zagraniczny odpowiednik Mercilonu, jak to istotne ;)

Z góry dziękuję za odpowiedź :D

EVI 

Wysłany: Sob 10 Gru, 2016 07:50 

honda, wszystko wyjaśnia ulotka: jeśli stosowałaś prawidłowo antykoncepcję przez poprzedzające zapomnienie 7 dni to nie musisz się dodatkowo zabezpieczać, jeśli ten warunek nie był spełniony to powinnaś przez 7 dni od zapomnienia używać gumek. No i jeśli to była 1. tabletka z 3 tygodnia to oczywiście możesz połączyć opakowania albo np. dobrać sobie ze 2 tabletki z kolejnego opakowanie i zrobić przerwę, a kolejne opakowanie skrócić, jak Ci wygodnej. Ja zwykle łączyłam.

Guzik 

Wysłany: Sob 10 Gru, 2016 09:19 

dodatkowe zabezpieczenie stosujesz, jeśli nie połączysz opakowań, jeśli je połczych (lub dodasz 1-2 pigułki z kolejnego, jaki pisze EVI) to nie musisz.
Kolejne opakowanie możesz wtedy wziąć zmniejszone o te 2 pigułki i nic sie nie dzieje.

unsichtbar 

Wysłany: Czw 19 Sty, 2017 12:43 

Dziewczyny, zapomniałam tabletki, minęło 12 godzin od poprzedniej. To było moje drugie opakowanie, bo łączyłam, dokładnie jeszcze drugi jego tydzień. No i nie wiem, łączyć? nie łączyć? odpuścić już resztę tabletek? Zostało mi 9 w blistrze. Biorę Madinette.

Guzik 

Wysłany: Czw 19 Sty, 2017 13:08 

Weź zapomniana, a potem bierz normalnie. Zabezpieczenie jest zachowane.

Majka76 

Wysłany: Pią 06 Paź, 2017 22:25 

Witam wszystkich
Moja sytuacja z pominięciem tabletki przedstawia się następująco: w poprzednim cyklu zapomniałam przyjąć tabletki 16. dnia cyklu (III tydzień). Opóźnienie trwało dokładnie 24 h i po tym czasie zażyłam dwie tabletki na raz (zapomnianą i zgodną z planem). Niestety święcie przekonana o prawidłowości mojego postępowania dokończyłam blister pomimo, że wystąpiło lekkie krwawienie. Po skończeniu blistra zrobiłam 7-dniową przerwę (w której znów wystąpiło krwawienie), a po niej zgodnie z dotychczasowym trybem rozpoczęłam nowy blister. W 5. dniu nowego cyklu miałam stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia z finiszem w środku.
Dopiero po fakcie doczytałam, że nie postąpiłam zgodnie z tym co pisało w ulotce na temat pominięcia tabletki w 3. tygodniu - nie wiem, stres, brak umiejętności czytania ze zrozumieniem, głupota - i od tego czasu bardzo się denerwuję, czy nie jestem w ciąży. W związku z tym, że są tu osoby które mają większą wiedzę o działaniu hormonów proszę o odpowiedź, jakie są na to szanse? Test będzie wiarygodny dopiero za kilka dni, a w ulotce jest napisane, żeby przerwać stosowanie przy podejrzeniu ciąży...

Anga 

Wysłany: Czw 26 Paź, 2017 23:50 

Witam, jestem tu nowa, mam nadzieję, że niczego nie pominęłam w regulaminie. :)
Temat biegunki jest dość powszechny, a ja jestem dość przewrażliwiona, bo mój problem nieco odchodzi od standardów.

Dzień wcześniej (jak i poprzedni) zjadłam kiwi, co wprawiło mnie we wzdęcia, a dzisiaj w nieco luźny stolec (nie papkowaty, a uformowany, tylko, no, bardziej miękki), który został oddany ok. 15 minut przed przyjęciem tabletki (Vibin Mini). Przez ponad 4h było wszystko dobrze, aż nie zjadłam na obiad czegoś, co raczej nie spodobało się mojemu brzuchowi (za dużo marchewki czy coś) i po ponad 5h zaczęłam odczuwać parcie toaletowe (ciężko było stwierdzić, czy gazy czy grubiej). Niestety, dopiero po 8h od przyjęcia tabletki (3h przetrzymane) mogłam skorzystać z toalety. Niewielka ilość stolca luźnawego, w kawałkach, niepapkowatego z dużą ilością gazów - zdecydowanie nie była to zlewna biegunka. Potem też oddałam niewielką ilość uformowanego lekkiego stolca po prawie 12 godzinach.

Moje pytanie, czy antykoncepcja jest zachowana? (9 tabletka z blistra) Byłabym wdzięczna za szybką odpowiedź, czy powinnam przyjąć dodatkową tabletkę (w końcu czas jest tu istotny ;) )?

Pozdrawiam

Guzik 

Wysłany: Pią 27 Paź, 2017 06:26 

Anga, czy Ty wiesz co to jest biegunka? Nie wiem dla kogo zrobiłaś te opisy, nie potrzebowałyśmy tego.
Po pierwsze nie miałaś biegunki, po drugie odstęp 4h został zachowany.

Odpowiedz do tematu