Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Zapomniana tabletka - tu pytamy

Poprzedni temat «» Następny temat
Zapomniana tabletka - tu pytamy
Autor Wiadomość
udywitan 

Wysłany: Nie 12 Lis, 2017 19:32 

Hej. Przyjmuję tabletki Qlaira, pominęłam dwie w trzecim tygodniu, drugiego dnia pominięcia wystąpiło u mnie krwawienie, na ulotce napisane jest żeby skontatkować się z lekarzem. Co mam zrobić dzisiaj jest trzeci dzień czy mam przyjąć normalnie tabletkę ominiętą (przyjumuję je normalnie o 21.00)? Czy tą , ktora jest wyznaczona na dzisiejszy dzien? Nowe opakowanie będę miala dopiero jutro :(

Guzik 

Wysłany: Nie 12 Lis, 2017 19:58 

udywitan, ale które pigułki pominęłaś? one się różnią kolorami i składem

udywitan 

Wysłany: Nie 12 Lis, 2017 20:04 

pominęłam dzień 19 i 20 na ulotce napisane jest iż te dwie tabletki zawierają 2 mg estradiolu walerianu i 3 mg dienogestu (są jasnożołte)

Guzik 

Wysłany: Nie 12 Lis, 2017 20:32 

szczerze - nie pomogę Ci na sto procent.
Chyba zaczęłabym nowe opakowanie jak najszybciej,ale nie mam pojęcia kiedy wróci zabezpieczenie.
Teoretycznie jest tak, jakbyś była teraz po dwóch białych tabletkach, przy zwykłych pigułkach mozna skrócić opakowanie o kilka dni, więc i przy qlaira powinno być podobnie.
Wg mnie jutro bierzesz nowe opakowanie, dla pewności zabezpieczasz się te 9 dni i powinno być okej.

Te białe sa do wyrzucenia, a żółte możesz sobie zostawić jeśli chcesz mieć możliwość przesunięcia okresu w przyszłości.

Nie wiem, czy miałaś stosunki w czasie poprzedzającym zapomnienie, ale jeśli tak, to powinnaś zrobić test.

olczuch 

Wysłany: Sob 25 Lis, 2017 22:53 

Dziewczyny, jak interpretować równo 12 godzinne spóźnienie? Właśnie o tyle spóźniłam się z trzecią tabletką Daylette (było to we wtorek, w środę rano przyjęłam i wieczorem wzięłam następną zgodnie z planem. Dodam, że tabletki biorę od prawie 2 lat a to moje drugie opakowanie daylette. Czy powinnam się dodatkowo zabezpieczać?

Guzik 

Wysłany: Nie 26 Lis, 2017 09:48 

a która to pigułka? ja bym ją potraktowała jak spóźnioną.

olczuch 

Wysłany: Nie 26 Lis, 2017 09:51 

3 z nowego opakowania. Czyli nie stosowac dodatkowego zabezpieczenia? Wydaje mi skę, że skoro tak dlugo czas przyjmuję juz hormony to ich poziom nie spadnie odrazu po przekroczeniu tych magicznycb 12 godzin.. Przed pominięciem stosunku nie bylo.

EVI 

Wysłany: Nie 26 Lis, 2017 10:49 

Ja bym stosowała dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni.

olczuch 

Wysłany: Nie 26 Lis, 2017 12:06 

EVI, myślisz, że w moim przypadku połączenie tabletek razem z globulką bedzie ok? Czy tylko metody mechaniczne lub wstrzemięźlwość? U nas gumki odpadają..

Guzik 

Wysłany: Nie 26 Lis, 2017 17:55 

olczuch napisał/a:
Czyli nie stosowac dodatkowego zabezpieczenia?
napisałam dokładnie odwrotnie :)
olczuch napisał/a:
Wydaje mi skę, że skoro tak dlugo czas przyjmuję juz hormony to ich poziom nie spadnie odrazu po przekroczeniu tych magicznycb 12 godzin..

To jest Twój wybór, ale to pierwszy tydzien i ryzyko, ze skuteczność działania pigułek spadnie, jest spore.

olczuch napisał/a:
myślisz, że w moim przypadku połączenie tabletek razem z globulką bedzie ok?

to tez Twój wybór :) globulki mają skuteczność antykoncepcyjną na poziomie ok 80%.

rossihfy 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sro 20 Gru, 2017 06:27 

wczoraj troche popilam i nie pamietam czy wzielam tabletke Naraya (drugą z 1 tygodnia), ale w opakowaniu jej nie ma no i w aplikacji, w ktorej zaznaczam, ze wzielam tabletke jest zaznaczona wzięta, ale jak mowie troche zaszalalam wczoraj. nie za bardzo wiem co zrobic w takiej sytuacji. wszystko wskazuje na to, ze ja wzielam tylko po prostu nie pamietam, jednak troche sie martwie... w tygodniu placebo chlopak nie dochodzil "we mnie", jesli ta informacja miala miec znaczenie

magribi 

Wysłany: Wto 26 Gru, 2017 18:54 

Skoro nie ma tabletki w opakowaniu, nie sądzę żeby ktoś ją Tobie zabrał, ale niestety nikt na to pytanie Tobie nie odpowie. Rozumiem, że brałaś tabletkę podczas jakiejś imprezy, przypomnij sobie też czy nie wymiotowałaś 2h po zażyciu.

unsichtbar 

Wysłany: Czw 28 Gru, 2017 00:37 

Dziewczyny, brałam antybiotyk i 7 dni "po" kończą mi się w sobotę. Zabijcie mnie, ale nie pamiętam momentu, w którym brałabym tabletkę a nie ma jej w blistrze. Wziąć na wszelki wypadek? Czy podwójna dawka jeśli faktycznie ją wzięłam wpłynie na skuteczność antykoncepcji?

Guzik 

Wysłany: Czw 28 Gru, 2017 06:27 

unsichtbar, jakie bierzesz pigułki i ile Ci zostało do końca opakowania?

unsichtbar 

Wysłany: Czw 28 Gru, 2017 11:25 

Madinette. Zostało 8, ale łączyłam jeszcze z resztką poprzedniego opakowania.
Wzięłam wczoraj tę tabletkę. Zrobiłabym normalnie przerwę, gdyby nie ten antybiotyk. :roll:
Co teraz z zabezpieczeniem?

Odpowiedz do tematu