Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Zapomniana tabletka - tu pytamy

Poprzedni temat «» Następny temat
Zapomniana tabletka - tu pytamy
Autor Wiadomość
Linka 

Wysłany: Pią 22 Kwi, 2011 15:04 

Niee....... bierz normalnie tak jak brałaś do tej pory...skończ opakowanie.... zrób przerwę ..... albo możesz jej nie robić - to twoja decyzja - żadnych wskazań czy przeciwwskazań do tego nie ma......

Szczęściara 

Wysłany: Pią 22 Kwi, 2011 15:11 

Ej, jak zapomniałaś 18. tabletki, to to jest trzeci tydzień. Ja bym nie robiła przerwy, jeśli już wzięłaś tę tabletkę.

Nir
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Kwi, 2011 15:21 

Tak, tylko to moje pierwsze opakowanie i nie chcę sobie robić większego bałaganu, niż już mam z krwawieniem i bólem brzucha od kilku dni.

Linka 

Wysłany: Pią 22 Kwi, 2011 15:23 

Zakręciłam się, to jest trzeci tydzień ....od kiedy 18 tabletka to drugi tydzień brania..... :roll:
Nir, zrób jak radzi Szczęściara, i tak już namotałaś zapominając tabletki. Nic ci nie będzie ;)

Szczęściara 

Wysłany: Pią 22 Kwi, 2011 15:59 

Nir, jeśli nie zależy Ci na działaniu antykoncepcji, to jasne - możesz przerwę zrobić. Ale jeśli jest to dla Ciebie ważne, to nie rób przerwy. Mogę Cię zapewnić, że nie umrzesz od połączenia dwóch opakowań. ;)

andziaaa1987
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Maj, 2011 23:47 

Zapomniałam 4 tabletki z opakowania (wczoraj, 20.00), zorientowałam się 2 godziny po tym, kiedy powinnam wziąć 5 (dzisiaj, 22.00). Wzięłam 2 na raz. Po 2 tabletce (piątek) z opakowania kochałam się bez dodatkowego zabezpieczenia. Na tabletkę "po" po 1 jest chyba już za późno (minęły prawie 72h), a po 2 gdzie ja znajdę ginekologa w święto państwowe. Czy mam się czego obawiać? Co robić?

amisu 

Wysłany: Pon 02 Maj, 2011 23:53 

Ryzyko niestety jest, ale teraz już niewiele możesz zrobić oprócz tego, żeby zabezpieczać się przy kolejnych stosunkach.

andziaaa1987
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Maj, 2011 00:06 

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Jeszcze jedno. Po ilu dniach ewentualnie powinnam zrobić test?

Guzik 

Wysłany: Wto 03 Maj, 2011 07:37 

http://www.antyforum.pl/testy-ciazowe-vt6483.htm
Cytat:
Średnio po dwóch tygodniach trwania ciąży, jego stężenie w moczu jest wystarczające, by móc stwierdzić ciążę na podstawie testu.

pokico
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Maj, 2011 10:30 

Hej,
zapewne mam powód do niepokoju
brałam tabletki regularnie, ale na przełomie 1/2 tygodnia tabletka została przyjęta, ale później w okresie krótszym niż 4 godziny nastąpiły wymioty.
Byłam w stanie bardziej nietrzeźwym(i źle mi z tego powodu bardzo..), nie pomyślałam o wzięciu kolejnej tabletki jak najszybciej, i przyjęłam o normalnej porze następnego dnia.
Od czasu przyjęcia tej feralnej tabletki a wymiotami nastąpił stosunek.
od 3 dni mam plamienia/krwawienie śródcykliczne, boli mnie jak przy okresie. Od feralnej talbetki do teraz- minęło 7 dni. Do końca opakowania jeszcze trochę.
Na test, aby go zrobić jak rozumiem z postów mam poczekać jeszcze 7 dni ?
I czy takie plamienie może się długo utrzymywać... przejmuje się tym, ponieważ pierwszy raz zdarzyło mi się tak 'nie ogarniać' i narobiłam głupot, których nawet nie pamiętam...

pozdrawiam, miłej niedzieli

Guzik 

Wysłany: Nie 08 Maj, 2011 10:34 

pokico napisał/a:
I czy takie plamienie może się długo utrzymywać...

zapewne do końca opakowania.
od dawna bierzesz tabletki?

ogólnie sytuacja niebezpieczna i zrób test.

pokico
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Maj, 2011 10:44 

nie, to jest moje pierwsze opakowanie tabletek. Wiem, jak cała sytuacja wygląda... heh. ale z tym testem może jeszcze poczekam do tych 14 dni

Guzik 

Wysłany: Nie 08 Maj, 2011 10:54 

w takim układzie plamienie może nie być związana z zapomnieniem.
organizm przystosowuje sie do pigułek mniej-więcej przez 3 "cykle", plamienie może trwać nawet tyle...
ja np. jak zaczęłam brać tabletki to plamienie pojawiło się 9 dnia i skończyło dopiero z kolejnym opakowaniem.

rozważ porę przyjmowania tabletek - tak, żeby o nich nie zapominać, ale i nie ryzykować, ze znów po imprezie będziesz miała takie przygody.

a test - no tak, 14 dni po stosunku.

ar_mal91
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Maj, 2011 11:50 

Witam.
Mam ogromny problem i pytanie.

Stosuję tabletki od roku regularnie. Ostatnio zapomniałam tabletki w pierwszym tygodniu brania (4dzień). Zorientowałam się o tym dopiero po 4 dniach i uzupełniłam tę tabletkę w 8dzień, biorąc razem 2 tabletki. W tygodniu poprzedzającym nie miały miejsce stosunki. Ale za to miały w 2. i 6. dniu(dwa dni po zapomnianej tabletce i jeszcze nie uzupełnionej).
Z ulotki wynika, że istnieje ryzyko zajścia w ciąże jeżeli stosunki odbyły się w tygodniu poprzedzającym. Te miejsca nie miały. Jednak co jeżeli tabletka została uzupełniona dopiero po 4 dniach? Zaznaczam, że pozostałe były brane cały czas regularnie. Po prostu zapomniałam w ten jeden konkretny dzień, gdyż byłam poza domem i myślałam, że wzięłam, a niestety zorientowałam się i uzupełniłam po 4 dniach. Z ulotki wynika, że po zapomnieniu należy przez tydzień stosować dodatkową antykoncepcję. Jednak nie wiedziałam, że tabletka została pominięta i w 6dzień miał miejsce stosunek, a tabletka była uzupełniona dopiero w 8.dniu. Czy istnieje ryzyko zajścia w ciążę i z tego stosunku?

Bardzo proszę o odpowiedź...

Linka 

Wysłany: Nie 08 Maj, 2011 12:05 

Generalnie mogłaś sobie już darować uzupełnianie tej tabletki po 4 dniach. No i każdy niezabezpieczony stosunek który miał miejsce tydzień przed i tydzień po zapomnianej tabletce może prowadzić do ciąży.

Odpowiedz do tematu