Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Zapomniana tabletka - tu pytamy

Poprzedni temat «» Następny temat
Zapomniana tabletka - tu pytamy
Autor Wiadomość
qop
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Maj, 2011 14:26 

Witam Was szanowne kobietki.
Borykam się z pewnym problemem, otóż :
5 maja był stosunek, byłem przekonany że owa kobieta bierze tabletki regularnie, jednak 2 dni przed stosunkiem zapomniała tabletki i wziełą ją o 7 rano, a tabletki bierze o 16.00
To był 3 tydzień brania, bo tak jak zwykle, czyli w czwartek (wczoraj - 12 maja) dostała krwawienie.
Moje pytanie brzmi, czy może być w ciąży pomimo wystąpienia krwawienia ?

Botica 

Wysłany: Pią 13 Maj, 2011 14:59 

qop, Najprościej by było, gdyby partnerka dobrała kilka tabletek z nowego opakowania, przynajmniej do 10 Maja (7 dni po feralnej tabletce). Jeśli zrobiła przerwę przed 10 maja, teoretycznie stosunek był niezabezpieczony. Wystąpienie krwawienia nie wyklucza ciąży. Moim zdaniem powinniście zrobić test 19 maja, a na razie - przynajmniej przez tydzień, pojechać na gumkach. Pozdrowienia!

qop
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Maj, 2011 15:56 

Ostatnia tabletka była wzięta 7 maja, bo to była 21 tabletka.
Więc to wyklucza sens brania teraz jakichkolwiek tabletek bo jest już za późno.
Krwawienie czwartkowe (12 maja) normalne.
Z "Pontona" wyczytałem że krwawienie wyklucza ciążę, dlatego pytam.

freyah 

Wysłany: Pią 13 Maj, 2011 16:12 

qop napisał/a:
Z "Pontona" wyczytałem że krwawienie wyklucza ciążę, dlatego pytam.

Jeśli jest to naturalne krwawienie, a nie krwawienie z odstawienia.

qop napisał/a:
Ostatnia tabletka była wzięta 7 maja, bo to była 21 tabletka.

Czyli skoro seks był 5 maja, a 2 dni przed zapomniała pigułki to był to 3 tydzień brania pigułek:

Cytat:
Pominięta 1 tabletka w trzecim tygodniu
Możne Pani wybrać jedną z następujących możliwości, bez potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych:

1. przyjąć pominiętą tabletkę jak najszybciej (nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek), a kolejne o zwykłej porze. Rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego opakowania od razu po dokończeniu aktualnego, czyli bez 7-dniowej przerwy między opakowaniami. Krwawienie z odstawienia wystąpi u Pani po dokończeniu drugiego opakowania, ale w dniach przyjmowania tabletek może pojawić się plamienie lub krwawienie,lub

2. można również nie przyjmować już tabletek z aktualnego opakowania, zrobić 7-dniową lub krótszą przerwę (trzeba również wliczyć dzień, w którym pominięto tabletkę), po której należy kontynuować zażywanie tabletek z następnego opakowania. Jeżeli wybierze Pani ten sposób postępowania, będzie Pani zawsze rozpoczynała kolejne opakowanie w tym samym dniu tygodnia.

Jeśli zapomniała Pani o zażyciu tabletek i w czasie pierwszej przerwy w ich przyjmowaniu nie wystąpiło spodziewane krwawienie, może być Pani w ciąży. Przed rozpoczęciem następnego opakowania preparatu powinna Pani skontaktować się ze swoim lekarzem.

qop
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Maj, 2011 16:54 

Co jeśli nie były 'wykorzystane' te 2 możliwości a krwawienie wystąpiło ?
Bo w ulotce jest mowa o przyjęciu pominiętej tabletki najszybciej jak to możliwe, ale również z połączeniem opakowań.
Jest się czego poważnie obawiać ? Myślałem że to końcówka opakowania i antykoncepcja zostanie zachowana..

Szczęściara 

Wysłany: Pią 13 Maj, 2011 17:11 

qop, krwawienie i tak najpewniej by wystąpiło po zakończeniu opakowania. Ono nie ma tutaj nic do rzeczy. W ulotce odnośnie 3. tygodnia jest mowa o połączeniu opakowań, lub potraktowaniu zapomnianej tabletki jako początku przerwy. Zawsze przy niezabezpieczonym stosunku jest się czego obawiać. Za 2 tygodnie test, a póki co, to ewentualnie zabezpieczajcie się dodatkowo przez 7 dni.

pokico
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Maj, 2011 18:06 

hej, moj przypadek jest na stronie 2.
Czy jesli dostalam normalnie okresu z odstawienia, to raczej w ciazy nie jestem?
Bo z tego co czytalam, to juz jest to raczej mniej prawdopodobne...

milego dnia

Botica 

Wysłany: Pon 16 Maj, 2011 18:15 

pokico napisał/a:
Czy jesli dostalam normalnie okresu z odstawienia, to raczej w ciazy nie jestem?

Jedno z drugim ma niewiele wspólnego. Zależy gdzie czytałaś, bo w ulotce pewnie nie. Zrób test jutro rano, będziesz spokojniejsza i bez stresu zaczniesz kolejne opakowanie.

pokico
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Maj, 2011 18:18 

w sensie w ulotce w podpunkcie o zapomnianej tabletce pisze mniej więcej coś takiego: brak okresu/plamienia nie musi oznaczać ciąży- więc stąd wywnioskowałam, że jeżeli by coś było, to po prostu bym krwawienia nie dostała. Test zrobię.

anek 

Wysłany: Pon 16 Maj, 2011 18:50 

pokico napisał/a:
brak okresu/plamienia nie musi oznaczać ciąży- więc stąd wywnioskowałam, że jeżeli by coś było, to po prostu bym krwawienia nie dostała. Test zrobię.
To właśnie złe wnioski wyciągnęłaś, ponieważ to zdanie oznacza, że brak krwawienia/plamienia nie daje pewności, że w ciąży się jest albo nie jest. Po prostu napisali tak, żeby nie panikować, że brak krwawienia od razu oznacza ciążę.

Justyce 

Wysłany: Wto 17 Maj, 2011 18:25 

Na wszystkie pytania odpowiedź jest w ulotce. Twoja dziewczyna ją czytała czy zwykle wyrzuca do kosza? A w ulotce są zalecenia dotyczące postępowania w sytuacji pominięcia tabletki z 3 tygodnia. Jeżeli nie zastosowała się do tych zaleceń, to wiadomo, że ochrona antykoncepcyjna została obniżona.
mateusz91 napisał/a:
Warto myslec o tabletce 48h ?

Nie ma takiej tabletki jak 48h :| Jest za to tabletka zwana "72h". Ciekawe, czy to niewiedza, czy przeoczenie.. ;)

Decyzja oczywiście należy do was.

-----------------------------------------

ola87027 

Wysłany: Wto 17 Maj, 2011 20:24 spóźnina

dziewczyny blagam o pomoc! mój problem brzmi: spóźniłam się z piątą tabletka dokładnie 11,5 godziny... reszte brałam jak trzeba, nie zjadlam ostatniej tabletki bo zgubilam blister. biorę cilest 4 lata i zawsze dostawałam krwawienia 3 go dnia przerwy. no i właśnie dzisiaj jest 3 dzień przerwy a mi poleciało pare kropelek:( czy jest możliwa ciąża? w sumie 11,5 godziny to nie 12 ale nie wiem jak mam to traktowac. podobno jak biore tyle lat tabletki to moj organizm nie zdążyłby zareagowac na to opóźnienie, ale czy to prawda? a czy to, ze pominęłam ostatnią tabletkę moze miec wpływ na dzien wystąpienia krwawienia? bo zawsze było 3 go dnia.... bardzo proszę o odp. dziekuję z góy

Botica 

Wysłany: Wto 17 Maj, 2011 20:26 

ola87027, Nie spinaj, nie spóźniłaś się więcej niż 12h. Kilka kropelek może być uznane za plamienie z odstawienia. Zawsze możesz zrobić test, ale moim zdaniem nie ma potrzeby.

Justyce 

Wysłany: Wto 17 Maj, 2011 20:30 

ola87027 napisał/a:
a czy to, ze pominęłam ostatnią tabletkę moze miec wpływ na dzien wystąpienia krwawienia? bo zawsze było 3 go dnia...

Raczej niekoniecznie, organizm nawet na pigułkach nie działa tak regularnie, jak by się tego chciało, więc nie stresuj się tym jednym incydentem. U siebie np. zaobserwowałam wyraźne przesunięcia krwawienia z odstawienia i w jedną, i w drugą stronę - kiedyś pojawiało się 2-3 dnia, potem przesunęło się do 5 dnia przerwy, obecnie - 4 dnia.

-----------------------------------------

ola87027 

Wysłany: Wto 17 Maj, 2011 20:36 :)

dziewczynki a nie jest tak, ze spóźniłam sie te 11, 5 godziny, ale zanim tabletka się wchłonęłą mogło byc za późno??? wiem, że panikuje ale taka moja natura... mam nadzieję ze panikuję niepotrzebnie....

Odpowiedz do tematu