Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Zapomniana tabletka

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Guzik
Sob 16 Kwi, 2011 10:54
Zapomniana tabletka
Autor Wiadomość
Wiedźma 

Wysłany: Czw 19 Maj, 2005 16:36 Zapomniana tabletka

1 tabletka zapomniana w pierwszym tygodniu stosowania.
Należy jak najszybciej przyjąć zapomnianą tabletkę (nawet jeżeli oznacza to
przyjęcie dwóch tabletek jednocześnie) a kolejne tak jak zazwyczaj. Przez
następne 7 dni należy stosować dodatkową metodę antykoncepcji (metoda
barierowa). Istnieje możliwość zajścia w ciążę w przypadku stosunków
płciowych w tygodniu poprzedzającym zapomnienie tabletki. Należy zasięgnąć
porady lekarza.

1 tabletka zapomniana w drugim tygodniu stosowania
Należy jak najszybciej przyjąć zapomnianą tabletkę (nawet jeżeli oznacza to przyjęcie dwóch tabletek jednocześnie) a kolejne tak jak zazwyczaj. Skuteczność tabletki
jest zachowana i nie potrzeba stosować dodatkowych metod antykoncepcyjnych.

1 tabletka zapomniana w trzecim tygodniu stosowania
Istnieją dwie możliwości bez potrzeby stosowania dodatkowej metody antykoncepcyjnej:

Należy jak najszybciej przyjąć zapomnianą tabletkę (nawet jeżeli oznacza to
przyjęcie dwóch tabletek jednocześnie) a kolejne tak jak zazwyczaj. Po
przyjęciu ostatniej tabletki z opakowania, nastepnego dnia należy rozpocząć
przyjmowanie tabletek z nowego opakowania nie robiąc przerwy. Krwawienie
miesiączkowe może wystąpić dopiero po zakończeniu przyjmowania tabletek z
drugiego opakowania. Jednakże w trakcie przyjmowania tabletek może wystapić
plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe.

lub

Można zaprzestać przyjmowania pozostałych tabletek z opakowania, zrobić 7
dniową lub krótszą przerwę (licząc również dzień w którym zapomniano przyjąć
tabletkę) i rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego opakowania.
Stosując tę metodę można rozpoczynać kolejne opakowanie tego samego dnia
tygodnia jak zazwyczaj.

w świecie czuł się jak u siebie w domu?"
Ostatnio zmieniony przez asiek Pią 09 Sty, 2009 14:55, w całości zmieniany 1 raz  

anna1800
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Lut, 2009 21:15 

cześć .Zdarzył mi się mały wypadek i nie wiem co mam dalej robić . Otóż od 5 miesięcy przyjmuje Yasminelle i akurat trafił sie teraz felerny miesiąc . :( zapomniałam 3 tabletek z 1 tygodnia blistra i jednej z trzeciego . dodam ,że odbył się stosunek i to parokrotnie . Czy mogę być e ciązy ???
nastepniego dnia po stosunku wystapilo lekkie plamienie i trwa juz tydzień jak odstawiłam tabletki . Czy ktoś wie co to może być ??
z góry dziękuję za normalne odpowiedzi

stotka 

Wysłany: Czw 12 Lut, 2009 22:28 

pierwszy tydzien - mozliwa ciaza. i to w dodatku 2 tabletki...
pozostaje test, my Ci z fusów nie wywróżymy niestety.

Olka 

Wysłany: Sob 14 Lut, 2009 23:12 

Anna1800, bardzo nieodpowiedzialnie... jest spore prawdopodobieństwo ciąży jak na moje oko. Przy takiej ilości zapomnianych tabletek raczej niezbędne jest ogumienie :roll:

Allegrowe czyszczenie półek, szaf i kosmetyczek. Zapraszam!!! :)

Moniak
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Lut, 2009 20:33 

Dziewczyny mam problem. Wczoraj zapomniałam wziąść tab a zorientowałam się o tym dopiero dzisiaj o porze w której zwykle biore tabletki czyli ok 17.30. Wzięłam tylko tabletkę z dnia dzisiejszego. Dodam jeszcze że to miałabyć 15 tabletka z opakowania. Powinnam wziąść też tą zapomnianą tabletę??

foxy
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Lut, 2009 20:44 

Moniak, ulotka, nawet ta uniwersalna z forum.

foxy
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Lut, 2009 21:06 

Moniak napisał/a:
ale zawsze człowiek pewniejszy jak się zapyta prawda?

Owszem, ale ulotki nie są dodawane do tabletek czy jakichkolwiek innych leków bez powodu. My tutaj nic innego Ci nie poradzimy, jak tylko odeślemy Cię do ulotki.
Moniak napisał/a:
Teraz juz nie jest za pożno żeby łyknąć tą zapomnianą??

Nawet kilka postów wyżej masz napisane, co zrobić.

elka192
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Mar, 2009 16:01 

hej!

W moim przypadku, zapomnilam wziasc tabletki w 3 tyg i przyjelam ja 16 godz pozniej. Mialam jednak stosunek z moim partnerem 2 dni wczesniej! Uwazacie, ze ciaza jest mozliwa?

foxy
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Mar, 2009 16:05 

elka192, wystarczy, że raz napiszesz post, a nie kilka razy.
Poza tym zajrzyj do ulotki.

sugar
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Mar, 2009 18:27 

Cześć. Znowu nie wiem co robić i znowu o radę proszę was :)
Listek z tabletkami trochę sie błakał gdzieniegdzie i jedna tabletka musiała wypaść z opakowania i przepaść.
Wczoraj miałam wziąć ostatnią , dwudziestą pierwszą , jednak nie było jej , a nowe opak. zostawiłam w innym mieszkaniu..
Ma ktoś pomysł co zrobić z tym fantem? :]

Kati 

Wysłany: Sob 07 Mar, 2009 18:31 

Po prostu wcześniej zaczęłaś przerwę, tylko teraz pamiętaj że musisz wziąć tabletkę o jeden dzień wcześniej niż normalnie bo nie wolno wydłużać przerwy...
A na przyszłość szukajka...

Sonia 

Wysłany: Sob 07 Mar, 2009 18:32 

Nic, po prostu zacząć wcześniej przerwę. Będziesz zabezpieczona, tylko pamiętaj, że dzień wcześniej musisz rozpocząć nowe opakowanie.

kukardka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Mar, 2009 20:28 

Witam. Jestem nowa ale prosze bardzo o informacje. zapomnialam wziąc 1 tabletki 15tej bodajze. jeszcze wtedy nie wiedzialam ze istnieje takie fajne forum i nie wiedzialam co mam zrobic wiec jak minelo ponad 12 godzin to wzielam ta tabletke potem nastepna o zwyklej porze. no i przerwe tez zrobilam... a teraz zaczelam nowe opakowanie normalnie i zabezpieczalam sie tez dodatkowo ale przy 9tej tabletce peklo ogumienie ze tak powiem... mam sie bardzo bac?

Zielona 

Wysłany: Pon 09 Mar, 2009 20:37 

Wedlug ulotki powinnas byla nie robic przerwy, ale to pierwsza tabletka trzeciego tygodnia, poza tym zabezpieczalas sie po przerwie 8 dni, wiec moi zdaniem bylas zabezpieczona juz normalnie.

lena190
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Mar, 2009 20:38 

Nie masz powodu się bać. Jeśli zapomnisz o tabletce, zabezpieczaj się przez 7 dni i sięgnij po ulotkę, ponieważ tam masz wszystkie informacje dotyczące tego co zrobić w takiej sytuacji.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi