Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

zapomniana tabletka w III tygodniu

Poprzedni temat «» Następny temat
zapomniana tabletka w III tygodniu
Autor Wiadomość
karolina9999
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Kwi, 2009 22:10 

czyli mam rozumieć że mimo iż mineło trochę czasu(3 dni chyba) zanim zażyłam zapomnianą tabletkę, a po zapomnieniu normalnie przyjmowałam dalsze oznacza że wszystko jest w porządku i ochrona była zachowana?

Olka 

Wysłany: Wto 21 Kwi, 2009 23:00 

Dokładnie tak. Trza czytać ze zrozumieniem foruma i ulotki :roll:

Allegrowe czyszczenie półek, szaf i kosmetyczek. Zapraszam!!! :)

Cyc w awatarze musi być!

karolina9999
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Kwi, 2009 23:09 

u mnie właśnie ciężko z czytaniem ze zrozumieniem :P no i jeszcze panika...
dziękuję bardzo za odpowiedź!

vanilla
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Sty, 2010 22:46 

tak, ja też panikuję, pisałam już w innym temacie, ale ten jest jednak odpowiedniejszy, mam nadzieje ze nikt mnie nie zje :( zorientowalam sie po dwoch dniach (w lepszym wariancie po jednym, ale załóżmy gorszy), że nie wziełam tabletki (czyli pominięta w środę, w czwartek wzięta jedna, w piątek-dziś- dwie (bo nie mam pewnosci co do dnia pominięcia więc wziełąm dwie)). Jest to końcówka trzeciego opakowania branego pod rząd. Czy uważacie, że brak kolejnej przerwy wystarczy? Któraś z Pań pisała w tym wątku, że do owulacji nie dochodzi tak szybko i brak przerwy wystarczy. Mogę się nie obawiać? Oczywiście jutro do gina dzwonię się skonsultować, ale proszę o opinie :)

Czarownica 

Wysłany: Pią 15 Sty, 2010 22:48 

dostałaś już odpowiedź, nie musisz pisać we wszystkich tematach tego samego. Ulotkę masz, to rób jak w ulotce

Ina87
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Lip, 2011 21:59 

Mam podobny problem. Dzisiaj zapomniała tabletki, miałam wziąć o 6 a wzięłam przed 23 tego samego dnia. Zostały mi cztery tabletki do końca. Z chłopakiem nie kochałam się cały miesiąc także zagrożenia nie ma, czy wobec tego mogę zrobić przerwę na krwawienie i potem zacząć nowy blister i kochać się bez dodatkowego zabezpieczenia?

Szczęściara 

Wysłany: Sro 27 Lip, 2011 22:13 

Ina87, jeśli już przyjęłaś tę tabletkę, to musisz skończyć blister + wziąć przynajmniej 7 tabletek z nowego opakowania bez robienia przerwy.

unisex 

Wysłany: Wto 11 Cze, 2013 15:31 

Hej. Zwykle zażywam tabletkę w okolicach godziny 16 - 18. W piątek zapomniałam i zażyłam tabletkę w sobotę o 3:30 w nocy. Teoretycznie na styk zmieściłam się w 12 godzinach. Tabletka piątkowa była tabletką nr 15, czyli pierwszym dniem III tygodnia. Czy w związku z tym lepiej nie ryzykować i zażyć kolejne opakowanie bez przerwy, czy raczej zagrożenia ciążą nie ma?

Zielona 

Wysłany: Wto 11 Cze, 2013 15:34 

Zmieściłaś się w 12 godzinach, jest ok.

Ines 

Wysłany: Nie 29 Gru, 2013 14:28 

Witam, niestety tak jak większość koleżanek tutaj pominęłam ostatnią 21 tabletkę...

Środa współżyłam z chłopakiem, wzięłam tabletkę o 17
Czwartek zapomniałam tabletki
Piątek wzięłam tabletkę rano o 8 (15 godzin spóźnienia)

Na ulotce wyczytałam, że jeśli wzięło się tabletkę pominiętą to trzeba zacząć kolejny blister bez przerwy 7 dni więc zaczęłam i w piątek wzięłam drugą tabletkę jak zwykle o 17.

Dodam tylko, że tabletki biorę 2 lata, nigdy mi się nie zdażyło zapomnieć.

Myślicie, że duże jest prawdopodobieństwo, że mogę zajść w ciąże skoro współżyłam z chłopakiem w środę a w czwartek zapomniałam ostatniej tabletki ?

Pozdrawiam

Zielona 

Wysłany: Nie 29 Gru, 2013 15:02 

Jeśli połączyłaś opakowania jest ok.

Ines 

Wysłany: Nie 29 Gru, 2013 16:46 

Czyli jeśli połączyłam opakowania to jest tak jakbym brała cały czas regularnie tak ?
Pełne zabezpieczenie ? ;)

EVI 

Wysłany: Nie 29 Gru, 2013 16:52 

Tak, jesteś zabezpieczona. To znaczy spóźniłaś się ponad 12h, ale małe szanse na zajście w ciążę, bo jak łączysz opakowania, to organizm traktuje to jako drugi tydzień - ten najbezpieczniejszy. Rada na przyszłość: jak zdarzy Ci się taka sytuacja to możesz zwyczajnie odpuścić sobie tę ostatnią tabletkę i zacząć (a co za tym idzie skończyć) przerwę dzień wcześniej :)

Asiana 

Wysłany: Czw 15 Sty, 2015 03:07 

Witam,mam podobny problem,z tym ,że moja sytuacja jest trochę patowa.Pominęłam tabletkę w 3 tygodniu,dokładnie 19sta,przez swoje gapiostwo zapomniałam,że powinnam w zasadzie zrobić już przerwę i wzięłam następnego dnia po ok.17 godzinach 19 tabletkę i o normalnej porze o 22.00 20sta z opakowania. W dniu w którym wieczorem zapomniałam tabletki miałam zbliżenie.Powinnam już brać do końca i zacząć nowe opakowanie bez robienia przerwy, wiem o tym :( Z tym, że to jest moje ostatnie opakowanie,mieszkam w Wielkiej Brytanii i przywiozłam tabletki ze sobą jeszcze z Polski. Lekarz dobierze mi z pewnością jakies tabletki o podobnym składzie,ale problem w tym,że na wizytę mogę liczyć dopiero w przyszłym tygodniu i nie będę miała szans na rozpoczęcie kolejnego opakowania bezpośrednio po zakończeniu poprzedniego już w ten piątek. Co robić? Kompletnie nie mam pomysłu. Naprawdę się martwię :(
Druga sprawa z tym zbliżeniem... Czy ryzyko zajścia w ciąże istnieje w tej sytuacji? Czy jeśli zacznę brać inne tabletki po tygodniu przerwy z odstawienia tych poprzednich ochrona będzie podtrzymana? Jeśli nie to ile powinnam czekać? Czy powinnam wykonać test ciążowy?Pozdrawiam.

Guzik 

Wysłany: Czw 15 Sty, 2015 09:30 

Asiana napisał/a:
Czy ryzyko zajścia w ciąże istnieje w tej sytuacji?

tak
Asiana napisał/a:
Czy jeśli zacznę brać inne tabletki po tygodniu przerwy z odstawienia tych poprzednich ochrona będzie podtrzymana?

nie, jeśli nie przedłużysz przerwy to po 7 dniach wróci zabezpieczenie
Asiana napisał/a:
Czy powinnam wykonać test ciążowy?

tak

Odpowiedz do tematu