Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Zapomniane tabletki.

Poprzedni temat «» Następny temat
Zapomniane tabletki.
Autor Wiadomość
andrea2301 

Wysłany: Nie 14 Gru, 2014 16:20 Zapomniane tabletki.

Cześć kochane koleżanki.
Mam problem. Poniżej opiszę sytuację a Wy powiedzcie mi co mam zrobić.
Otóż w czwartek o 21 wzięłam pigułkę a po tym kochałam się z chłopkiem. Niestety zapomniałam o piątkowej pigułce. Wzięłam dwie w sobotę przed północą. Myślicie, że mamy szansę zajść w ciąże ?/
Jest to mój drugi tydzień przyjmowania pigułek w tym cyklu. Ogólnie przyjmuję pigułki 7 miesięcy. Zawsze przyjmowałam regularnie, teraz zapomniało mi się ;( pomocy!

Botica 

Wysłany: Nie 14 Gru, 2014 16:27 

andrea2301, A czytalas w ogole ulotke?!? Zalezy jakie pigulki bierzesza, ale jesli zwykle 2-skladnikowe to nie masz powodow do obaw. Nastepnym razem dopisz sie do istniejacego tematu.

andrea2301 

Wysłany: Nie 14 Gru, 2014 16:59 

Biorę tabletki Novynette... pomóżcie.

Botica 

Wysłany: Nie 14 Gru, 2014 19:11 

andrea2301, Pomoglismy w poprzednim poscie. Czytalas?

natalenka 

Wysłany: Nie 14 Gru, 2014 19:39 

Jesli w drugim tygodniu, to antykoncepcja jest zachowana. Wszystko ladnie jest opisane w ulotce os Novynette

blondszpieg 

Wysłany: Czw 03 Mar, 2016 02:06 Zapomniane 2 tabletki w pierwszym tygodniu

Drogie Panie mam pewien problem.
Biorę tabletki kilka dobrych lat, pech chciał, że zgubiłam blister. Wzięłam po siedmiodniowej przerwie 3 pierwsze tabletki, dwóch kolejnych niestety już nie, ponieważ nie mogłam tego blistra znaleźć, a nie miałam możliwości zdobycia tak szybko recepty. Znalazłam go następnego dnia i postanowiłam kontynuować blister z dwoma pominiętymi tabletkami (oczywiście wykluczając zabezpieczenie do końca tego blistra). Chwilę po zażytej tabletce po tych dwóch pominiętych dostałam lekkiego krwawienia. Przeczytałam na kilku innych forach, że w mojej sytuacji to się może zdarzyć, kontynuowałam branie tabletek zabezpieczając się dodatkowo oczywiście. W skrócie : wzięłam 3 pierwsze tabletki, 4 i 5 pominęłam, 6 wzięłam, dostałam krwawienia kontynuując tabletki. Pytanie brzmi, czy teraz jeśli w ciągu siedmiodniowej dostanę krwawienia, to od następnego blistra będę zabezpieczona? Czy muszę wziąć tabletkę pierwszego dnia krwawienia? Niestety obecnie też nie mam możliwości iść do lekarza, nigdy nie zdarzyło mi się aż tak pomieszać :( Pozdrawiam!

Guzik 

Wysłany: Czw 03 Mar, 2016 08:22 

blondszpieg, wez wszystkie tabletki do końca, zabezpieczaj się dodatkowo do końca opakowania i zrób normalną przerwę. Od nowego blistra będziesz zabezpieczona.

blondszpieg 

Wysłany: Czw 03 Mar, 2016 15:20 

Własnie wzięłam już do końca, zabezpieczałam się dodatkowo, tylko nie wiedziałam czy po siedmiodniowej przerwie zacząć nowy blister i będę zabezpieczona, czy całkowicie sobie zaburzyłam, ponieważ w trakcie brania tabletek wystąpiło krwawienie i lepiej wziąć tabletkę pierwszego dnia krwawienia. Dziękuję ślicznie! :hej:

[ Dodano: Czw 03 Mar, 2016 15:25 ]
Najlepiej by było gdybym odstawiła resztę tabletek i wzięła pierwszą tabletkę w pierwszym dniu krwawienia, ale tego nie zrobiłam, więc zastanawiałam się co w przypadku kiedy kontynuowałam blister, dziękuję pięknie za pomoc :)

Guzik 

Wysłany: Czw 03 Mar, 2016 16:35 

Bedziesz zabezpieczona, jest ok.

Kraksa 

Wysłany: Czw 03 Mar, 2016 21:01 

Witam. Mam mały problem , jakimś cudem zapomniałam, że od poniedziałku powinnam brac tabsy po 7-dniowej przerwie. Jesli zacznę brac dzisiaj i powiedzmy zabezpiecze sie dodatkowo przez tydzień, to będzie ok, czy czekać z tabletką do następnej miesiączki??

blondszpieg 

Wysłany: Czw 03 Mar, 2016 21:27 

Czy dobrze rozumiem, że pierwszą tabletkę powinnaś wziąć w poniedziałek?

Kraksa 

Wysłany: Czw 03 Mar, 2016 21:49 

tak

blondszpieg 

Wysłany: Czw 03 Mar, 2016 21:59 

Do następnego blistra nie jesteś zabezpieczona tak jak było w moim przypadku, tylko, że ja zapomniałam 3 i 4 tabletki. Na Twoim miejscu nie brałabym dziś tabletki, bo i tak nie będziesz już zabezpieczona, więc będziesz opakowanie w plecy i przy okazji możesz sobie namieszać w cyklu, poczekaj do następnego krwawienia i w pierwszym jego dniu weź pierwszą tabletkę.

[ Dodano: Czw 03 Mar, 2016 22:04 ]
Źle się wyraziłam, że nie jesteś zabezpieczona, chodziło mi o to, że spadła skuteczność tabletek i jest ryzyko zajścia w ciążę :)

Kraksa 

Wysłany: Czw 03 Mar, 2016 22:31 

Dzięki, tak właśnie myslałam

Guzik 

Wysłany: Czw 03 Mar, 2016 23:26 

Kraksa, najlepiej jak poczekasz do kolejnego krwawienia i zaczniesz od pierwszego dnia. teraz i tak nie będziesz zabezpieczona wcześniej.

Odpowiedz do tematu