Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

zasady mierzenia temperatury

Poprzedni temat «» Następny temat
zasady mierzenia temperatury
Autor Wiadomość
kota 

Wysłany: Czw 13 Sie, 2009 17:24 

pomylka, mialo byc 'pierwszego dnia cyklu czy po miesiaczce'. przepraszam.
CVzyli 1szego dnia cyklu zacac czy obojetnie kiedy?
teraz mam pierwszy bez tabletek, 2 dni po miesiaczce/kwawieniu z odstawienia.
o miejscu i porze juz czytalam w faq. pytalam raczej o to czy jezeli mierze temp. powiedzmy o 6.30 to czy ma znaczenie czy pojde spac o 22 albo 24? Czy 4h snu i ta sama pora wystarcza?

It always seems impossible... until it's done

akto
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Sie, 2009 17:31 

4h snu i ta sama godzina mierzenia w zupełności wystarcza...

jeżeli to Twój pierwszy cykl bez tabletek to im szybciej zaczniesz mierzyć tym lepiej....

kota 

Wysłany: Czw 13 Sie, 2009 18:18 

Dziękuję :) zacznę jak tylko nabędę termometr.
aha- czy mozna przesuwac jakos godzine mierzenia? teraz najbardziej mi odpowiada jakas 9-10 ale w pazdzierniku juz ok 6.
czy powinnam zaczac od razu o 6 mierzyc czy moge to potem zmienic (sensie ze od nowego cyklu np)? (pewnie nie ;) )

akto
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Sie, 2009 18:25 

możesz zmieniać od nowego cyklu godzinę, ale wg Rotzera pomiar powinien być wykonany przed 0730, natomiast metoda angielska daje czas do godziny 9...

kota 

Wysłany: Czw 13 Sie, 2009 20:16 

dzięki :)
aha, czyli jesli pracuje na nocki i klade sie o 6 to nie dla mnie NPR? Juz nie pracuje, ale na przyszlosc chce wiedziec :)
chyba kupie sobie podrecznik jednak ;)

akto
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Sie, 2009 22:41 

jeżeli pracuje się na zmiany - to należy mierzyć temperaturę po minimum 3 godzinach snu, należy nanieść stosowną informację na kartę...

praca na zmiany nie wyklucza korzystania z NPR, ale trochę liberalniej się podchodzi do czasu snu i godziny pomiaru...

liska 

Wysłany: Pią 22 Sty, 2010 10:24 

Miałam pytać akto po moim wykresem, ale może na forum też ktoś skorzysta :)

Jak to jest z temperaturami które różnią się od pozostałych, ale bez wyraźnego powodu? Też je zaznaczać jako zakłócone?

I jeszcze jedno, czy w ogóle mierzyć temperaturę poimprezową? U mnie zwykle są wtedy podwyższone, więc je zaznaczam jako zakłócone, ale tez trafiają się na poziomie podobnym do tych z dni poprzednich i co wtedy? Zaznaczać je jako zakłócone, bo wiem że była impra i temperatura może być niemiarodajna?

No jeszcze jedno. Stosuję metodę Rotzera, ale mierze temperaturę około 8.00 - 8-30. Myślicie, że to ma znaczenie? Rotzer zaleca mierzenie przed 6.30, ale to jest niemożliwe. Nie daje rady się na tyle obudzić żeby sięgnąć po termometr... zwłaszcza w weekendy :mrgreen: Dodam, że wykresy wychodzą czytelne w miarę.

www.shapshaptravel.com

akto
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Sty, 2010 14:39 

liska - Rotzer zaleca mierzyć przed 0730 a nie 0630...

Co do temperatur poimprezowych - jeżeli położysz się tak, żeby do godziny mierzenia było przynajmniej 4 godziny (a najlepiej koło 6), to ja bym mierzyła, jak będzie za bardzo odstawać to zaznaczałabym jako zakłóconą, a jak będzie w normie to bym zostawiała... Jeżeli jest mniej niż 4 godziny, to temperatura jest niemiarodajna z założenia i można sobie darować... Wiele kobiet, różnie reaguje na alkohol, są takie które po winie mają podwyższoną temperaturę, ale po piwie już nie - więc to też różnie...

A tak jak Ci już napisałam pod wykresem - jeżeli jesteś w fazie niższych temperatur i zdarzy się taki jednorazowy wyskok (niskie - wysoka - niskie) - bez wyraźnej przyczyny, to można ją uznać za zakłóconą...
Czasami jest to podejście do owulacji - ale np się zestresowałaś i owulacja się przesunęła, a czasem jest to jakiś wybryk natury, którym nie należy się zbytnio przejmować.

liska 

Wysłany: Sob 23 Sty, 2010 12:03 

akto, Dzięki raz jeszcze :)

www.shapshaptravel.com

malinka83
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Mar, 2010 15:47 

kota napisał/a:
dzięki :)
aha, czyli jesli pracuje na nocki i klade sie o 6 to nie dla mnie NPR? Juz nie pracuje, ale na przyszlosc chce wiedziec :)
chyba kupie sobie podrecznik jednak ;)

Polecam podręcznik polskiego stowarzyszenia nauczycieli npr żółta książeczka z tego co wiem to ważne by mierzyć o tej samej porze czy ma znaczenie czy to będzie 6:30 czy 7:30?

tao__ 

Wysłany: Pią 21 Sty, 2011 20:24 

a co jesli będzie taka sytuacja:
normalnie mierzenie o 6:30,
wyjątek - dzien, kiedy na 8:00 na uczelnie - pobudka o 5:30.

i co teraz?
zmierzyc o 5:30, zanotować z komentarzem, że inna godzina?

Hanca 

Wysłany: Pią 21 Sty, 2011 20:39 

Tak, zanotować, że zaburzona. I obserwować. Może być tak, że temperatura będzie się utrzymywała na poziomie tych z dni poprzednich i następnych.

Najważniejsze, żeby takiej zaburzonej tempki nie potraktować jako skoku. Bo jeśli będzie niższa od sąsiednich to w zasadzie nic się nie stanie - i tak linię podstawową wyznaczasz biorąc pod uwagę najwyższą z temperatur. Ale adnotację o zaburzeniu robi się zawsze.

modusoperandi
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Lut, 2011 12:03 

Czy sters może podwyższać temperaturę? Dzisiaj miałam trochę stan podgorączkowy i to mierzony pod pachą

Hanca 

Wysłany: Pon 28 Lut, 2011 18:17 

Pod pacha temperatura nie jest zbyt wiarygodna, w NPRze mierzy się gdzie indziej.

Tak, stres może podwyższyć temperaturę.

malaMii
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Lip, 2011 17:20 

tui znalazłam fajny artykuł o temp.
http://www.twojedni.pl/ar...e-ci-powie.html

tam też na www.twojedni.pl przy wykresach jak robię jest funkcja korekty do temp. jak zmnierze później albo wczesniej - i samo się obilcza

Odpowiedz do tematu