Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

zasady mierzenia temperatury

Poprzedni temat «» Następny temat
zasady mierzenia temperatury
Autor Wiadomość
Kanela 

Wysłany: Pią 29 Lip, 2011 21:41 

Chciałam zapytać o długość mierzenia temperatury, ale termometrem elektronicznym. Domyślam się, że powinna trwać ona tyle ile zaleci producent, czyli do czasu sygnału dźwiękowego, który wydaje termometr. Jednak wiem, że z tymi termometrami często jest tak, że pierwszy sygnał wcale nie oznacza końca mierzenia i trzeba jeszcze poczekać jeszcze do kolejnych iluś sygnałów. No i w tym momencie czuje się kompletnie zagubiona... Jak to działa, ile mierzyć, do którego sygnału czekać? Przepraszam za takie głupie pytanie, ale przyznam, że nigdy w życiu nie miałam do czynienia z termometrem elektronicznym, całe życie tylko rtęciówka i tak się zastanawiam :oops:

Idunn 

Wysłany: Pią 29 Lip, 2011 21:49 

jak robiłam pomiary to czekałam do piknięcia. Po piknięciu i tak się wyłączał. Później na pamięci termometru odczytywałam jaka była temperatura. Mam termometr Microlife z dwoma miejscami po przecinku :)

Kanela 

Wysłany: Pią 29 Lip, 2011 21:59 

Czyli nie ma czegoś takiego jak kilka piknięć? Bo słyszałam właśnie, że niektóre termometry tak robią, że pikają ileś razy i zastanawiałam się właśnie skąd wiedzieć, który sygnał jest tym właściwym...

Idunn 

Wysłany: Pią 29 Lip, 2011 22:19 

hmm pojedyncze piknięcie miałam jak się go włączało, coś sprawdzało, a jak domierzył temperaturę to pikał inaczej, chyba 2 albo 3 razy. Nie chcę w błąd wprowadzać, ale wypróbować przecież można, jak termometr reaguje na zmierzoną tempkę.

Kanela 

Wysłany: Pią 29 Lip, 2011 22:38 

Tak, ale chyba źle się wyraziłam. Nie chodzi mi o różne rodzaje sygnałów jakie wydaje termometr (jedno piknięcie czy kilka z rzędu) które mają informować o różnych rzeczach (włączenie termometru, koniec mierzenia, błąd, itp.) tylko o to, że np. termometr mojej mamy pikał po minucie, po kolejnej znowu, po trzech znowu, itd. i dopiero któryś taki sygnał z rzędu oznaczał koniec mierzenia. Po prostu w trakcie mierzenia pikał sobie co minutę bez celu. Wiem, że wtedy to skutecznie zniechęciło mnie do używania takiego termometru, bo wydało mi się kompletnie bezsensowne i dlatego też pytam jak ta sprawa wygląda teraz w innych termometrach i w związku z tym skąd wiedzieć jak długo mierzyć.. Ale z tego co wywnioskowałam to Twój termometr pikał dopiero po skończonym mierzeniu a nie w trakcie, także dziękuję i przepraszam, że tak zamotałam :)

Idunn 

Wysłany: Sob 30 Lip, 2011 09:42 

Znalazłam, ja mam model Microlife MT 16c2. No i z tego co obczajałam w większości pika kilka razy pod rząd jak już zrobił pomiar.

Pati 

Wysłany: Nie 31 Lip, 2011 09:37 

Ja też mam Microlife, model MT16-cośtam (1622?) - poprzedni model tego co ma ironia. U mnie jak skończy pomiar pika kilka razy i wtedy odczytuję temperaturę. Nie czekałam nigdy dłuzej więc nie wiem czy są później jeszcze jakieś piknięcia ;)

Idunn 

Wysłany: Nie 31 Lip, 2011 21:30 

jak się zmierzy temperatura to on się sam wyłącza, wyłączenie poprzedza powtórzenie pikania ( sprawdziłam z ciekawości dzisiaj). Ja zazwyczaj odczytywałam z pamięci podręcznej tego termometru.

Kanela 

Wysłany: Nie 31 Lip, 2011 23:07 

Dziękuję Wam dziewczyny za wyjaśnienia! :)

Odpowiedz do tematu