Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Zęby...

Poprzedni temat «» Następny temat
Zęby...
Autor Wiadomość
catherina
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Sie, 2008 21:23 

jezu, teraz to jestem przerażona. jakieś półtora roku odkładam wizytę bo nic się nie dzieje. ja do tego mam wadę zgryzu, przez co częściej ganiałam do dentysty..

foxy
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Sie, 2008 23:06 

mnie czeka wizyta po powrocie. strasznie mnie zabki bola, szczegolnie reaguja na slodkie, to dziwne, bo raptem bylam 3miesiace temu i wszystko bylo w porzadku, ale trzeba isc na wizyte, bo jednak to jest wkurzajace :roll:

anastrianna
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Sie, 2008 23:43 

chadalusia napisał/a:
strasznie mnie zabki bola, szczegolnie reaguja na slodkie

Może to nadwrażliwość? Ja na to stosuję pastę Sensodyne i naprawdę pomaga

foxy
[Usunięty]

Wysłany: Nie 31 Sie, 2008 09:36 

anastrianna napisał/a:
Może to nadwrażliwość?

moze. jednak pewnie znow zrobily mi sie minimalne dziurki, bo zazwyczaj tak mam.
po powrocie do polski sprawdze, co i jak.

Norbert
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Wrz, 2008 17:02 

Cóż, to mój pierwszy tutaj, ale w sumie, czemu by nie ;]

Byłem akurat u dentysty jakoś rok temu ostatni raz. Na kanałowym. Czaicie aluzję ? :P

A tak serio - jesli to pomoże to opiszę. Zatrucie zęba jest dośc bolesne (tzn. akurat mnie nie bolało za bardzo, samym strachem się zniecuzliłem ;]), polega na odkryciu nerwu - najbardziej wrażliwego miejsca w Twoim ząbku i przyklejeniu do niego takiej fajnej substancji, która piecze, pali, swędzi i ch** wie co jeszcze, jak na domiar złego, gdzieś tak po paru minutach dopiero. Wychodzisz od dentysty, to prawdopodobnie powinnaś własnie przeklinać tego skur**syna za ból jaki spowodował i za to, że za dwa tygodnie kazał ci przyjśc ponownie. Polecam przyjść za 3 tygodnie by sie bolesnie nie przekonać, że nerw jeszcze żył. Po tym czasie siadasz znowu na fotelu i dentysta zdejmuje wątłą osłonkę z tej nałożonej trucizny i przygotowuje specjalne narzędzie tortur - miniaturowe wiertełko, którym wyboruje Ci dziurę głęboko aż w dziąsło. Później Ci to zabetonuje i masz spokój z zębem. Przynajmniej teoretycznie, bo jak powiedziane było (chyba, że mi sie przywidziało) dbać o takiego zęba trzeba jeszcze lepiej. Znacznie szybciej żółknie od reszty (ja mam pewnie dość nie zdrowe uzębienie, ale myślę, że na razie skutecznie je szczotkuję), ma tendencję do kruszenia i plomba może najzwyczajniej odpaść...
Miałem tak robioną lewą górną 4 i była właśnie z tym jazda ;]

Ogółem z tego co czytałem na necie - lepiej poszukaj sobie w swoim mieście lub w okolicy, do której łatwo Ci dojechać dentysty oferującego narkozę i inne specjalistyczne zabiegi, a przy wyborze dentysty zawsze kieruj się rozsądkiem - jeśli ma czyściutki zadbany gabinecik, który jest po prostu sterylny, to raczej zna się na swojej robocie (nie zaniedbuje szczegółów).

Tyle mojej rady i Good Luck.

Linka 

Wysłany: Sro 03 Wrz, 2008 17:22 

Narkozę do leczenia zęba?
Chociaż sama panicznie boję się dentysty uważam to za najgłupszy pomysł na świecie, świadomie i z premedytacją narażać się na możliwy uszczerbek na zdrowiu?
Nigdy.

Norbert
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Wrz, 2008 17:29 

Oj no... To nie jest głupota. Po prostu idziesz spać i budzisz się zdrowy i uboższy o kilkaset złotych :lol:

Oczywiście mówię o pożądnej narkozie nie tam jakieś "pani se założy te maseczke i oddycha za 5 minut zaczynamy a ja skocze na kawusie". Anestezjolog ma być przy Tobie i jakbyś sie obudziła bez niego, to masz prawo nawet posądzić Twojego usługodawcę o narażenie na utratę życia i zdrowia (bo po prostu mógłby Cię uśpić na wieczność xD).

Ale w konfrontacji z naprawdę poważnym problemem natury psychicznej - oj naprawdę bida ;) IMO narkoza jest dobra, jak sie umie z niej skorzystać;]

Linka 

Wysłany: Sro 03 Wrz, 2008 17:40 

Chodzi mi raczej o to, że nawet gdyby ta narkoza była dobrze podana i jest opieka anestezjologa to de facto nigdy nie wiadomo czy nie będzie jakichś skutków ubocznych albo niespodziewanych reakcji organizmu - a jednak w szpitalu nie jesteśmy, po drugie nawet jeśli wszystko przebiegnie ok to w razie jakiegoś późniejszego wypadku, koniecznego zabiegu czy operacji organizm może potrzebować tej narkozy a okaże się, ze jest bardziej ryzykowna, bo pacjent kilka dni wcześniej miał leczonego jednego ząbka i zażyczył sobie znieczulenie ogólne.
Norbert napisał/a:
Ale w konfrontacji z naprawdę poważnym problemem natury psychicznej

Z tym mogę się zgodzić, faktycznie sa ludzie którzy chorują na nerwice i tak bardzo boją się dentysty, że naprawdę nie są w stanie usiąść na fotelu - oni nie mają innego wyjścia.

Ale nie okłamujmy się, wystarczy stomatolog fachowiec, znieczulenie leczonego miejsca i każdy jest w stanie wytrzymać leczenie kanałów.....są gorsze rzeczy.........np ból po usunięciu zdrowej stałej dwójki :D (ze względów ortodontycznych) to jest kiepska sprawa...

Zielona 

Wysłany: Sro 03 Wrz, 2008 17:46 

Linka, zeby chodzilo tu o bol.. Ja sie bolu nie boje, za to dentysty panicznie, ostatnio bylam z 3 lata temu i mimo, ze to bylo "tylko" wyrywanie to przezylam to niesamowicie, stras byl straszny, placz na miejscu tez. Jesli bede szla znow dentysty to bardzo prawdopodobne, ze bede chciala byc pod narkoza.

Linka 

Wysłany: Sro 03 Wrz, 2008 17:49 

To jest tak, że analizujemy poprostu co się bardziej opłaca organizmowi, jak masz się Zielona męczyć, przezywać horror, a potem odchorowywać psychicznie i/lub fizycznie jedną wizytę u dentysty kilka tygodni to ja się wcalę nie dziwię, że chcesz narkozę.
Lepsze to, niż unikać stomatologa przez najbliższe lata.........

Norbert
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Wrz, 2008 20:13 

No właśnie, całościowo linko Cię popieram, zwłaszcza przykład z konieczną kolejną narkozą za kilka dni - weźcie to drogie panie pod uwagę WSZYSTKIE! bo to bardzo dobra przestroga, jakiej nie uwzględniłem w swym cukierkowym opisie. :wink:

Konrad 

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2008 20:19 

Norbert napisał/a:
weźcie to drogie panie pod uwagę WSZYSTKIE!

A ja to już mogę sobie wziąć i pomachać za okne, tak? :P
No dzięki :P

Norbert
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Wrz, 2008 20:31 

O ja no, facetów spamerów z definicji pomijam :D (dżołk ofkoz! Męskie szowinistyczne świnie powinny się trzymać razem :D )

Zoe 

Wysłany: Sro 03 Wrz, 2008 21:32 

z jednej strony pacjentom przezywajacym paniczny strach moze lepiej zrobic narkoza niz przezycie takiej schizy, a z drugiej akurat leczenia kanałowego nie wspom,inam jako bolesne.
bol przychodzi dopiero jak sie skonczy znieczulenie, a nikt w narkozie nei bedzie tzrymał pacjenta wiele godzin.
dlatego nieszczególnie to trafiony pomysł.
kanałowe nie boli wcale tak bardzo, teraz sa naprawde dobre srodki znieczuleniowe, wylaczaja bol w 100%

foxy
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Wrz, 2008 21:53 

Jak bylam dzieckiem, to chodzilam do pewnego dentysty, to mi rwal zeba bez znieczulenia, masakra bol. Nie dosc, ze mialam z 3 lata, to i jeszcze facet strasznie byl niedelikatny. Od tej pory nie lubie chodzic do dentysty, ale musze isc jak wroce.
Przy rwaniu zazwyczaj dentystyka mi proponuje sama znieczulenie, ale narkozy nigdy nie mialam. Choc kolega woli na zywca :twisted:

Odpowiedz do tematu