Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Zęby...

Poprzedni temat «» Następny temat
Zęby...
Autor Wiadomość
Botica 

Wysłany: Pon 14 Mar, 2016 15:19 

Kurcze, bomba normalnie.
Bylam dzisiaj na porzegladzie u dentysty. U mnie po porstu nigdy nie ma tak, ze przychodze i jest wszytsko okay. Dwie plomby do wymiany, w tym jedna ogromna, ale to jest pikus.

Dostalam seria promieni X. Koles patrzy na mojego zdechlego zeba (po kanalowce 15 lat temu) i mowi, ze trzeba bedzie pomyslec o koronie (kilka tysi znow pojdzie sie walic), bo to biedaczysko jest tak oblepione plombami, ze nic juz z niego nie zostalo. To ja mowie okay, spalmy troche hajusu, raz sie zyje. Koles zrobil wiecej fot, takich bardziej dokladnych i w duzej rozdzielczosci, po czym zamilkl na chwile i sie zasepil. Taka grobowa cisza u denstysty nie zdradza nic dobrego. :roll: :roll: :roll:

Ja sie patrze na niego, on sie patrzy na mnie, potem znow na foty i normalnie wyglada jakby mu pacjent umarl na stole. Mowi do mnie - widzisz ten korzen? No korzen jak korzen, zwykly taki. No i ten korzen wlasnie jest w polowie zdechly, a w drugiej polowie sliczniutki, rumiany (no okay, fota byla cz-b) i pelny zycia. LEczenie kanalowe w PL w latach 90 - majstrsztyk. Do tego obok cien jakis, najprawdopodobniej torbiel.

Lekarz powiedzial, ze on tego zeba nawet nie bedzie dotykal, nie czuje sie na silach, nie ma sprzetu, a jak cos sie stanie z ta (domniemana) torbiela, to bedzie kaplica i on nie chce byc za to odpowiedzialny. Urosl w moich oczach, bo 99% lekarzy, a tym bardziej Arabow, pewnie zaczeloby grzebac i tyle by z mojego zeba bylo. :/

Kurde nie wiem co robic - doktor powiedzial, ze jesli przez 15 lat nic sie nie dzialo to jest duza szansa, ze przez kolejne 15 lat tez nic sie nie stanie. Nie wiem teraz czy leczyc cos, co nie daje zadnych objawow i czekac, czy moze rozprawic sie z dziadem raz na zawsze? :/ Dr. powiedzial, ze w razie czego ma dla mnie nr do specjalisty. :/

Kurde, nie wiem sama, :rozpacz:

SFR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Mar, 2016 15:37 

Botica, idź do tego specjalisty po opinię. Poza tym jeżeli zostawisz i ten torbiel pęlnie czy coś to co się będzie działo?

amisu 

Wysłany: Pon 14 Mar, 2016 15:51 

Ja też bym poszła po druga opinię. Mnie dentystka tutaj od roku przekonuje, że muszę natychmiast rozwiercic jednego zęba, bo mam ubytek pod plombą i jak tego nie zrobię już teraz to będzie kanałowe. Ale mój zaufany lekarz w PL mówi, że jego zdaniem to jest cień na zdjęciu i gdyby to był jego ząb, on by go nie ruszał. Więc nie ruszam. Od roku. Rzekomy ubytek ani się nie powiększył, ani nawet przez chwilę nie zabolał. Dodam tylko, że ta dentystka tutaj narobiła już takiej samej paniki z innym zębem. Po rozwierceniu okazało się, że ten ubytek na zdjęciu to jednak powietrze, a ona nie umie teraz zrobić wypełnienia i proponuje mi Inlay za kilkaset euro. wtf? Pojechałam do PL i mój dentysta założył mi normalnie nowa plombe. Także tego... ja bym to skonsultowala.

Botica 

Wysłany: Pon 14 Mar, 2016 16:08 

Ej, no wlasnie to samo mowi mi dr Maher - ze mam isc po druga opinie. Ale chodzi wlasnie o to, ze ja nie mam zaufanego lekarza, a nie do konca ufam lekarzom tutaj. Bo wiadomo - przyjdzie laska z chorym zebem, bo od razu dolarki sie zapala w oczach - to jest akcja na kilka tysi. Dr. Maher wie, ze ma mnie na stale i nawet jak nie zrobi mi tego zeba, to i tak bede do niego chodzic na kazda inna robote. :/
W PL tez lekarzom nie ufam za bardzo, choc duzego doswiadczenia nie mam.
Kurde, nie wiem co zrobic. :/

SFR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Mar, 2016 16:13 

Botica, a ten Twój dr Maher nie ma zaufanego kolegi, którego może polecić?

Botica 

Wysłany: Pon 14 Mar, 2016 16:26 

No chyba go spytam na nastepnej wizycie,

Apple 

Wysłany: Pon 14 Mar, 2016 21:27 

Ja bym nie ruszała, a jeśli byłaby potrzeba ruszenia, to raczej pomyślałabym o wyrwaniu i implancie, zamiast o koronie ;) Wydałam tak w Polsce na koronę kupę kasy, a teraz się okazuje, że korzeń niestety i tak się psuje, i korona idzie do wyrwania, dentysta zamiast w korzeń wkręcił koronę obok korzenia, cud miód i orzeszki. Szczerze nie ufam dentystom coraz bardziej, co jednej to lepszy. Łupią kasę jak za zboże, a potem się okazuje, że dalej źle.

Jak masz możliwość to skonsultuj to z innym lekarzem.

Idunn 

Wysłany: Sob 19 Mar, 2016 11:46 

ja też bym nie ruszała.
jadę do mojego dentysty do Krakowa w przyszłym tygodniu, ufam tylko jemu, bo boli mnie piątka, ale to tak masakrycznie, że od kości żuchwy czuje.

SFR
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Mar, 2016 17:05 

Idunn, kogo masz w Krakowie?

Idunn 

Wysłany: Sob 19 Mar, 2016 17:35 

SFR, http://agmadent.pl/twoi-s...al-szczutkowski

Guzik 

Wysłany: Pią 23 Wrz, 2016 14:27 

Czy jak na zdjęciu panoramicznym nie mam ósemek, to nie mam ich wcale?

Finka 

Wysłany: Pią 23 Wrz, 2016 14:30 

Guzik, jeśli nie ma to nie ma :P ale warto, żeby dentysta rzucił okiem na zdjęcie, bo z ósemkami jest tak, że mogą być nierozwinięte w formie zalążków.

Guzik 

Wysłany: Pią 23 Wrz, 2016 14:35 

no pokażę dentyście przy okazji, bo zrobiłam sobie tak kontrolnie, dla siebie :)
Ale nie wygląda jakby cokolwiek miało tam być.

A teraz pytanie numer dwa - jeśli w mojej rodzinie ósemki wychodziły kobietom jak były w ciąży, to ich barak u mnie oznacza, że nie będę (w ciąży)? :funlol:

Finka 

Wysłany: Pią 23 Wrz, 2016 14:36 

Guzik, :funlol: myślę, że możesz odstawić tabsy, jesteś chroniona :funlol:

Patka Emka 

Wysłany: Pią 23 Wrz, 2016 14:53 

Guzik, ale gdybyś jednak zaszła, to podaj dentyste do sądu ;)

Odpowiedz do tematu