Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Zęby...

Poprzedni temat «» Następny temat
Zęby...
Autor Wiadomość
Mimu 

Wysłany: Czw 22 Gru, 2016 10:18 

Cytat:
Ja miałam ronione zdjecie, nic tam nie było :( usuwalam 8, wymienilam wszystkie wypelnienja ktore byly stare, spedzilam.na fotrlu z 10 godzin. Rok pozniej - kanalowka. Nienawidze swoich zebow.

jep jep jep..... :( ja założyłam fundusz na zęby. w sensie, co miesiąc odkładam pieniądze na zęby i wykorzystuję je finalnie co do złotówki. :///
ostatnio M przykleił się do mojej wizyty u dentysty na szybkie sprawdzenie - coś go tam bolało w leczonym zebie. komentarz lekarza? wspaniałe zęby, nienaruszone, rzadko widzi się coś takiego, wszyściutko zdrowe. miał borowany chyba ząb RAZ w życiu -jakieś kilka miesięcy temu....nie musi dbać o zeby nawet w połowie tak bardzo jak ja, po prostu je myje i tyle. zdarza się popełnić grzech i wciąż nic go nie rusza. moja przyjaciółka z dzieciństwa - tak samo, zęby jak perełki. nie ma sprawiedliwości.

Hanca 

Wysłany: Czw 22 Gru, 2016 10:40 

A mnie bolą zęby... Reagują mi na słodkie... Taki przeszywający ból.. Mój dentysta mówi, że nic nie widać, że to nie ubytki. A tym samym zaleca zdjęcie co 5 lat. Chyba zmienię dentystę.

liska 

Wysłany: Czw 22 Gru, 2016 10:42 

Mnie też reagują na słodkie, a nie mam ubytków od lat.
Podobno wrażliwe zęby i już.

www.shapshaptravel.com

Hanca 

Wysłany: Czw 22 Gru, 2016 10:51 

liska, mój dentysta mówi, że to od szyjek.
Ale to jest taki wiercący, przeszywający ból jaki pamiętam z dzieciństwa jak miałam próchnicę...
I to mnie martwi.
Ciebie też tak mocno boli?

liska 

Wysłany: Czw 22 Gru, 2016 10:59 

No dość mocno, właśnie przy dziąśle, ale w środku zęba.
Tyle, że nie zawsze.

Mój dentysta mówi, że to wrażliwe zęby i stan zapalny dziąseł (wtedy są odsłonięte szyjki) a to się bierze z olewania czyszczenia między zębami.
Dopiero tutaj się spotkałam, z takim naciskiem na to czyszczenie przestrzeni między zębami. Mi początkowo dziąsła krwawiły od tego, dentysta mówił, że to normalne bo są podrażnione przez stan zapalny. I faktycznie po 2-3 dniach minęło i szczoteczki między zęby wchodzą już bezboleśnie.
Przy ostatniej wizycie, higienistka mi mówiła, że mam już dziąsła w dobrym stanie.
Może faktycznie ból przy słodkim pomogło? Bo jakoś nie pamiętam żeby mnie ostatnio bolały.

www.shapshaptravel.com

Zoe 

Wysłany: Czw 22 Gru, 2016 15:31 

Dzisiaj bylam na drugiej wizycie, jeszcze trzecia na odbudowe i czwarta na onlay. W jednym juz leczonym kanalowo u czolowego endodonty wyszedl na zdjeciu cien, trzeba mu zrobić tomografie.
Rodzyn u nas to samo, maz ma zeby jak stal, moze lata chodzic z ubytkiem i on sie nie powieksza. A u mnoe pyk i nie ma zeba.

Apple 

Wysłany: Czw 22 Gru, 2016 21:35 

Zoe napisał/a:
Ja miałam ronione zdjecie, nic tam nie było :( usuwalam 8, wymienilam wszystkie wypelnienja ktore byly stare, spedzilam.na fotrlu z 10 godzin. Rok pozniej - kanalowka. Nienawidze swoich zebow.

Odwołuję po ostatnim przeglądzie nie mam nowych ubytków, ale przyłożyłam się do stosowania tej pasty na noc , polecanej przez moją dentystkę , co nie zmienia faktu że i tak nienawidzę swoich zębów, w dodatku są wrażliwe i muszę stosować pasty od nadwrażliwości

https://www.happydental.p...5-smakow-b.html

Juliette 

Wysłany: Pią 23 Gru, 2016 14:40 

Dziewczyny chyba się załamię przed świętami. Dwa tygodnie temu byłam u dentysty ponieważ w nocy podczas snu odłamał mi się kawałek zęba. Dentysta zrobiła mi plombę i wszystko gites. Dzisiaj rano przy myciu zębów, coś mnie przy dziąśle strasznie zaczęło boleć. Nie wiedziałam czy to ząb, czy dziąsło. Po chwili wyplułam kawałek zęba, patrzą w lustro a tam taka dziura z boku zęba, od razu przy dziąśle. Tam nie ma nawet milimetra zdrowego zęba tylko od razu dziura i dziąsło. Wygląda to, jakbz pod nawierzchnią się próchnica zrobiłą. Termin mam we wtorek. Nie mogę pić ani zimnego ani ciepłego bo przy kontakcie boli niemiłosiernie :(
We wtorek biorę znieczulenie porządne ale cały czas zastanawiam się, jak ona chce mi to zrobić, skoro to jest podstawa całego zęba.
Znalazłam zdjęcie w necie, to jest wprawdzie ząb psa ale przedstawia dokładnie mój problem. Dziura nie jest ani tak czarna jak na tym zdjęciu u mnie,ani tak głęboka. Tylko lekko brązowa. Mam nadzieję, że nie trzeba będzie go usuwać :shock:
http://www.swiatczarnegot.../zeby/proch.jpg

Nienawidzę swoich zębów, nie mam ani jednego roku w życiu, kiedy nie mam takich problemów. Mam wszędzie tylko plomby i już dwie korony.
" Niech żyją szaleńcy. Nieprzystosowani. Buntownicy. Możecie ich cytować, nie zgadzać się z nimi, gloryfikować ich lub oczerniać. Nie możecie tylko jednego: ignorować ich. Ponieważ to oni są motorem zmian. Oni popyjachą naprzód ludzkość. I choć wielu uzna ich za wariatów, my dostrzeżemy w nich geniuszy. Ponieważ tylko ludzie wystarczająco szaleni, by przypuszczać, że mogą zmieniać świat, naprawdę go zmieniają".

Mimu 

Wysłany: Pią 23 Gru, 2016 15:28 

Juliette, jeju, bardzo wspolczuje!!
Moja rada jest tylko taka, zebys sobie nie googlowala i nie wymyslala, wiemy, jak z tym jest... moze sie okazac, ze dentysta bedzie od razu znal rozwiazanie i bedzie zupelnie inaczej niz się prorokuje sobie samemu w sztamie z wujkiem Google.
pytalam kiedys, co jeszcze moge zrobic, zeby bardziej zadbac o zeby - zmienilam paste na blanx/elmed, to jedyne, co dentysta mogl jeszcze zmienic.

Juliette 

Wysłany: Pią 23 Gru, 2016 17:42 

roisin napisał/a:
moze sie okazac, ze dentysta bedzie od razu znal rozwiazanie

:prosze: Bede się o to z pewnością kolejne dni modlić :roll: Chyba też przejdę na pastę Elmex.
" Niech żyją szaleńcy. Nieprzystosowani. Buntownicy. Możecie ich cytować, nie zgadzać się z nimi, gloryfikować ich lub oczerniać. Nie możecie tylko jednego: ignorować ich. Ponieważ to oni są motorem zmian. Oni popyjachą naprzód ludzkość. I choć wielu uzna ich za wariatów, my dostrzeżemy w nich geniuszy. Ponieważ tylko ludzie wystarczająco szaleni, by przypuszczać, że mogą zmieniać świat, naprawdę go zmieniają".

Apple 

Wysłany: Pią 23 Gru, 2016 23:08 

Spokojne Julie dentysta naprawi :) da się takie dziury jeszcze leczyc :)

stopka 

Wysłany: Czw 29 Gru, 2016 17:06 

Mi też wiecznie coś dzieje, do dentysty chodzę przynajmniej raz w roku i za każdym razem coś jest do łatania :(

Weronikamach 

Wysłany: Wto 04 Lip, 2017 08:42 

Ja uważam że leczenie kanałowe nie musi być nieprzyjemne zależy od specjalisty miałam już robione 2 i u jednego był dramat a u drugiego było bezboleśnie.

krakuskaa 

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Czw 27 Lip, 2017 19:01 

Ja tak z ciekawości ile ty masz lat, że nigdy nie miałaś leczenia kanałowego? Pytam z czystej ciekawości, wydawało mi się że każdy chociaż raz to przechodził

Odpowiedz do tematu