Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Zęby...

Poprzedni temat «» Następny temat
Zęby...
Autor Wiadomość
Biedronka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Sie, 2008 09:51 Zęby...

Dziewczynki mam do was pytanie: czy któraś z was miała kiedyś leczenie kanałowe?? ja właśnie wróciłam od dentystki która zakomunikowała mi, że czeka mnie leczenie kanałowe :( zupełnie nie wiem na czym to polega bo nigdy nie miałam takiego zabiegu... więc na czym to konkretnie polega i czy to boli?? :roll:

Linka 

Wysłany: Wto 26 Sie, 2008 10:29 

Ja miałam leczenie kanałowe.....średnio przyjemna sprawa, choć tak naprawdę nie boli. Dostaje się na maxa znieczulenia w ząbka, najpierw zatruwają ci zęba(to chyba najgorsze, orazu po wyjściu od stomatologa garść tablet radze) i każą przyjść po jakimś czasie, sam fakt, że po założeniu "trucizny" gdy znieczulenie zejdzie, mnie bolało bardzo, ale przed leczeniem ten ząb też tak napierdzielał.
Potem idziesz do lekarza, wyjmuje lekarstwo, rozwierca ząbka i takimi igiełkami czyści kanały czyli wyciąga martwe już nerwy.
Jeśłi pomimo znieczulenia będziesz coś czuła, odrazu każ przerwać, najprawdopodobniej nerwy jeszcze nie są martwe i lekarstwo w zębie nie zadziałało do końca.

Ogólnie tak, nie jest to bolesne jak już powiedziałam(dostaje się znieczulenie), trochę to trwa i to jest najbardziej upierdliwe w tym wszystkim (u mnie 3 wizyty po godzinie, ale miałam komplikacje właśnie ze złym zatruciem ząbka) no i w zalezności od dziurki - a to już zwykle bywa spora, trzeba założyć dobrą plombę.

Zielona 

Wysłany: Wto 26 Sie, 2008 10:36 

Wazna rzecz: zazwyczaj po tym leczeniu i zaplombowaniu juz nic wiecej w ogole nie trzeba bedzie robic z zebem(nerwy sa martwe, to co chore wyrzucone i zastapione plomba, wiec psuc sie nie powinno juz nigdy).

Linka 

Wysłany: Wto 26 Sie, 2008 10:38 

O tak zgadzam sie z Zieloną, bo nawet jak po tym leczeniu plomba jakimś sposobem wypadnie, to trzeba założyć nową albo pomyśleć nad jakimś rozwiązaniem, ale "grzebać" :D w samym zębie już nie będzie trzeba

Biedronka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Sie, 2008 10:52 

a czy nalezy w jakiś szczególny sposób dbać o niego? chodzi mi o to czy łatwiej się przebarwia lub coś w tym stylu. :?

Zielona 

Wysłany: Wto 26 Sie, 2008 10:55 

Z tego co wiem nie wyroznia sie w buzi ani nic, nie trzeba nic z tym robic, to leczenie nie jest jakies nadzwyczajne i wiele osob ma plomby.

Linka 

Wysłany: Wto 26 Sie, 2008 10:58 

Myś 3xdziennie, nitkować i płukać :mrgreen:

Jak normalny zaplombowany ząb, co do odbarwienia, to już od ciebie zależy ile jesteś w stanie wydać na wypełnienie, zwykle im droższe tym lepsze, poza tym, leczenie kanałowe jest zawsze płatne, nawet gdy chodzi się do stomatologa na NFZ.

Edzia
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Sie, 2008 12:08 

ja ma to "szczęście" ze prawie za kazdym razem mam kanałowe ;)
musisz wracać z 3 - 4 razy do gabinetu - na zatrucie kanału ( włożenie lekarstwa i fleczera - to taki delikatny gips ...
usuwanie nerwów które ma zatruć i zabić zęba ;)
ze znieczuleniem absolutnie NIC nie czujesz ja zwykle biorę znieczulenie tylko przy pierwszej "kanałowej" wizycie potem ząb zatruty i nic nie czuję ;)
to dla mnei chleb powszedni ;)

Konrad 

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Wto 26 Sie, 2008 12:34 

Ale z Was harde baby, tak normalnie do dentysty, dać się ten tegez, dzizus...
To chyba tylko ja się panicznie boję dentystów.... :P

Linka 

Wysłany: Wto 26 Sie, 2008 12:57 

Konrad, nie tylko ty :oops: , dla mnie za każdym razem to jest katorga, zalewa mnie pot a serducho wali jak młot........no ale co zrobić.......nagorzej iść "pierwszy raz", na sprawdzenie ząbków......potem już z wizyty na wizytkę troszkę spokojniej........ale przyznam się, że to leczenie kanałów było dla mnie najgorszym przezyciem dentystycznym......jeszcze do tego któregoś razu nie zjadłam śniadania i poszłam na głodniaka na leczenie, jak mi strzeliła znieczulenie to po 10 minutach leżałam w poziomie z nogami u góry bo mi mroczki zaczęly latać przed oczami.....
Ważne!Zjeść śniadanie przed wizytą u dentysty.

Zoe 

Wysłany: Wto 26 Sie, 2008 13:00 

co za bzdury opowiadasz zielona
mowienie ze z zebem kanałowo leczonym nie ma problemów to jakies nieporozumienie
taki ząb może byc ta samo atakowany przez próchnice jak każdy inny, tzreba o niego dbac jak o kazdego innego. plomby maja to do siebie ze czasami cos pod nie "podchodzi" i trzeba poprawiac
zab leczony kanałow jest MARTWY - tym zamym słaby i bardzo kruchy.
mozna miec leczony kanałowo ząb przez całe zycie bez problemu a moze sie okazac on tak kruchy, że np pęknie ci korzen jak bedziesz cos gryzła i bedziesz go musiała usunac.

jelsli musisz juz mic leczenie kanałowe, nie ma wyjscia, ale o wszystkie nastepne zeby dbaj tak, zeby wypełniac jak najmniejsze ubytki, zeby nie było potrzeby leczyc kanałowo

myslenie ktore prezentuje zielona ze taki zabek jest juz martwy i nie ma z nim problemów to jest głupota i brak rozwagi.

Konrad 

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Wto 26 Sie, 2008 13:00 

linka656 napisał/a:
Zjeść śniadanie przed wizytą u dentysty.

No u mnie się nie prędko na to zanosi, od 8 albo 9 lat nie byłem u BORMANA :P

Linka 

Wysłany: Wto 26 Sie, 2008 13:10 

domi napisał/a:
jeślli musisz juz mic leczenie kanałowe, nie ma wyjscia, ale o wszystkie nastepne zeby dbaj tak, zeby wypełniac jak najmniejsze ubytki, zeby nie było potrzeby leczyc kanałowo.

100% racji
domi napisał/a:
myslenie ktore prezentuje zielona ze taki zabek jest juz martwy i nie ma z nim problemów to jest głupota i brak rozwagi.

Hm, może generalnie chodzi o to, jak napisałam, zeby założyć dobrą plombę albo koronkę (czasem jest taka potrzeba), wiadomo z wypełnieniem mogą być problemy ale z samym zębem już nie - no bo chyba już raczej boleć nie będzie skoro jest martwy?
No ale nie kłócę się, stomatologiem nie jestem.

Konrad napisał/a:
linka656 napisał/a:
Zjeść śniadanie przed wizytą u dentysty.

No u mnie się nie prędko na to zanosi, od 8 albo 9 lat nie byłem u BORMANA :P

Ojoj, Konrad, grabisz sobie........kiedyś jak zaboli(czego nie życzę najgorszemu wrogowi) i pójdziesz, a pan/pani doktor przejży ząbki może być niemiło.........ale ja sama wiem jak to jest, nawet jak boli to się człowiek ledwo zbiera, a jak przestanie to się wizytę odkłada :P

Konrad 

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Wto 26 Sie, 2008 13:13 

linka656, jakby Ci borowali 5 zebów i rwali 1 bez znieczulenia ("dzięki" naszemu kochanemu rządowi, który w podstawowkach system naprawy zebow wprowadzil) to też byś uciekała z gabinetu dentystycznego, co mi sie raz zdarzyło, spierdalałem aż się kurzyło :P

Linka 

Wysłany: Wto 26 Sie, 2008 13:18 

Konrad napisał/a:
linka656, jakby Ci borowali 5 zebów i rwali 1 bez znieczulenia ("dzięki" naszemu kochanemu rządowi, który w podstawowkach system naprawy zebow wprowadzil) to też byś uciekała z gabinetu dentystycznego, co mi sie raz zdarzyło, spierdalałem aż się kurzyło

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Oj tak, zwracam honor.......

Odpowiedz do tematu