Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Prywatne ubezpiecznie medyczne Medicover, Damian etc.

Poprzedni temat «» Następny temat
Prywatne ubezpiecznie medyczne Medicover, Damian etc.
Autor Wiadomość
Hanca 

Wysłany: Pon 09 Maj, 2011 21:12 Prywatne ubezpieczenie medyczne

Nie znalazłam takiego wątku. Wiem, że część z Was ma takie ubezpieczenie w miejscu pracy.
Moja praca tego nie zapewnia, ale zastanawiam się nad wykupieniem ubezpieczenia w mbanku (ubezpieczalnią jest Alianz). Kwota to 99zł./miesiąc.

Chciałam sie dowiedzieć jakie macie doświadczenia. Niestety, w moim mieście i okolicznych, w przychodniach, w których mogłabym się leczyć, przyjmują raczej lekarze o kiepskich opiniach. Dlatego się waham. Nie chciałabym znów zostać odesłana z kwitkiem, a liczę raczej na wykonanie kilku badań. No właśnie i jak z tym jest? Wiem, ze to pewnie zależy od konkretnego lekarza, ale jak to u Was wyglądało? Chodzi mi o takie badania jak hormony z krwi (bardzo ostatnio boli mnie brzuch przy okresie), USG piersi itp. Czy można powiedzieć, że taka "prywatna" wizyta różni się od tej z NFZtu?

Bardzo będę wdzięczna za Wasze opinie.

Rosemary 

Wysłany: Pon 09 Maj, 2011 21:16 

Ja przez 2 lata byłam ubezpieczona w Medicover i byłam bardzo zadowolona. Wprawdzie do ginekologa nawet tam były 1-2 tyg kolejki, ale ogólnie nie było problemu dostać się do specjalisty i otrzymać skierowanie na badania specjalistyczne (również np. rezonans magnetyczny, na który czekałam tylko 2 tyg.).

Foto jak malowane

Zielona 

Wysłany: Pon 09 Maj, 2011 21:27 

Ja korzystałam raczej z normalnych wizyt, plus dermatolog. Jest ok, mniejsze kolejki, wiadomo. Ogólnie bardzo polecam, raz tylko się nacięłam, ale wiadomo, wszędzie może trafić się buc.
Bardzo mi się podoba, że jak np. mam sprawę do ortopedy to się umawiam do ortopedy, a nie wpierw do ogólnego po skierowanie. Co do dalszych dokładniejszych badań nie miałam potrzeby, ale mąż mi obiecał pójść i poprosić o badania płuc, to się dowiem i dam znać jak to wygląda z takimi dodatkowymi cudami.

dina 

Wysłany: Pon 09 Maj, 2011 21:28 

Ja od paru lat chodzę do Enel Medu. Rzeczywiście, mam robione takie badania, o jakie tylko poproszę ( ostatnio wyprosiłam skierowanie na usg piersi, nadnerczy i TV), dostać się do ginekologa czy zwykłego internisty nie ma problemu. Do lepszych specjalistów są terminy dłuższe, ale przy wcześniejszym zapisywaniu się nie ma problemów. Niestety, paru lekarzy tam to konowały. Ale warto szukać tych fajnych :D

kasiulla 

Wysłany: Pon 09 Maj, 2011 21:33 

O, mnie też temat bardzo interesuje.
A czy takie ubezpieczenie obejmuje też hospitalizację? Leczenie urazów itp?

Zielona 

Wysłany: Pon 09 Maj, 2011 21:42 

Kasiulla zależy na pewno od pakietów itp. więc szukałabym info w konkretnych firmach. Ja mam klasyczne wizyty i specjaliści, plus psycholog i psychiatra, nawet w razie potrzeby jakieś konsultacje profesorskie wyczytałam(to już na skierowanie), diagnostyka, zabiegi, prowadzenie ciąży, a nawet niektóre szczepienia, stomatologia, karetka, wizyty domowe i jakaś chirurgia jednego dnia. Hospitalizacji niet, ale ogółem i tak sporo cudów.

Hanca 

Wysłany: Pon 09 Maj, 2011 21:43 

kasiulla, to co ja sprawdzałam, to tylko urazy, zwichnięcia, jakieś płukania uszy, szycia, leczenie nadżerek itp.

W przypadku rodziny można płacic 240 zł. i ubezpieczyć 4 członków rodziny, czyli wychodzi po 60 zł.

Linka 

Wysłany: Pon 09 Maj, 2011 21:51 

Chyba takie z pełną hospitalizacją w pakiecie musi sporo więcej kosztować. No i fajnie, jak mieszkacie w większym mieście....w małym nie ma opcji nawet takiego ubezpieczenia, znaczy, trzeba by było kilkadziesiąt km dojeżdżać....

Zoe 

Wysłany: Pon 09 Maj, 2011 21:53 

dziewczyny, bardzo dokładnie przeczytajcie co obejmuje pakiet.
ja mam pakiet poszrzeony i jestem zadowolona, do lekarza umawiamy się z mnijeszym wyprzedzeniem niz do fryzjera :P

ale nie widziałam nigdzie pakietu,który by obejmował hospitalizację.

ogolnie jak się nic nie dzieje strasznego to takie ubezpieczenie się zaopiekuje ale po karetkę i tak dzwoni się normalną i do szpitala idzie publicznego.

Hanca 

Wysłany: Pon 09 Maj, 2011 21:57 

Wiadomo, że hospitalizacja nie. Ale przecież też nadal obowiązuje nas NFZ.

Mnie zależało na porobieniu paru badań raczej, bo musiałabym pójść do specjalistów takich jak ginekolog właśnie. Niby gwarantują do 5 dni wizytę.

Ale zastanawiam się, jak jest z badaniami. Bo iść do gina i dostać receptę na antki "na bolesne miesiączki" to bym nie chciała. A tak się to kończy u lekarzy na NFZ.

Zoe 

Wysłany: Pon 09 Maj, 2011 22:02 

haniu,
a nie wolisz się wybrac np do doktora Gacha lub dr Zygiel w Krakowie i zapłacić za wizytę i badania?
kontrakt z ubezpieczalnią podpisujesz jak okreslony czas, to nie jest tak, że płacisz 90 zł, robisz badania za 500 i rezygnujesz....

Justyce 

Wysłany: Pon 09 Maj, 2011 22:07 

Zoe napisał/a:
nie widziałam nigdzie pakietu,który by obejmował hospitalizację.

W EMC takie są, ale to już jest poważna kasa.

-----------------------------------------

Hanca 

Wysłany: Pon 09 Maj, 2011 22:13 

Zoe, ale zobacz badania + wizyty to mnie przecież niemało wyjdzie. U mnie ginekolodzy biorą po 100 zł. za jedną wizytę. A badania hormonów to przynajmniej 30 zł. za jeden hormon, do tego USG piersi - kolejne 80 zł.

Właśnie w mbanku można w dowolnym momencie zrezygnować. To też nie o to chodzi, żeby wykorzystywać ten pakiet, ale wydaje mi się, że w roku wydaję około 1000 na prywatne wizyty + badania, więc taki pakiet na stałe by mi pasował, byle obsługa była na poziomie tej podczas wizyt prywatnych.

destiny 

Wysłany: Pon 09 Maj, 2011 23:08 

u nas kroluje w domu lux med i medicover. i tak jak napisaly dziewczyny, wszytko zalezy od pakietu. te najbardziej postawowe beda obejmowaly konsultacje i podstawowe badania krwi (morfo, ob..), za pozostale swiadczenia trzeba wtedy doplacac. czesto sporo sumke, wiec naprawde warto wczesniej zorietowac sie co obejmuje umowa oraz na jak dlugo ja zawierasz.

heidhr
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Maj, 2011 23:16 

ja mam w lux med comfort plus i mam super rzeczy w nim, ale specjalistyczne badania hormonów [czyli poza tarczycą i testosteronem chyba] - to już musiałabym płacić. do mojej kardiolog są dłuuugie terminy [parę miesięcy...], ale jest naprawdę dobra - czyli jak w nfz. z badaniami to różnie, rezonans magnetyczny kolan miałam chyba po tygodniu, ale holter ekg - czekam ok. miesiąca.

wiem, że lux med otworzył teraz "szpital jednego dnia", dłuższych hospitalizacji nie mają.

ogólnie jestem mega zadowolona :)
przede wszystkim są uśmiechy, jest czysto, ładnie, nie ma tej nfz-owskiej atmosfery... straszne, że chodzi tylko o to, ale w leczeniu to niestety "aż", lwia część zdrowia jest w głowie ;)

Odpowiedz do tematu