Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Zmiana czasu, spóźnienia i inne wahania w zażyciu tabletek

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana czasu, spóźnienia i inne wahania w zażyciu tabletek
Autor Wiadomość
Zielona 

Wysłany: Czw 01 Wrz, 2011 12:08 

Nadal twierdzę, że warto poczytać forum i że nie dzieje się póki co nic niepokojącego.

leneczka21 

Wysłany: Sro 11 Gru, 2013 18:27 Czas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam ;) Chciałabym zapytac czy może sie cos stac jesli przyjalam w pierwszy dzien okresu i w drugi dzien tabletke antykoncepcyjna okolo godziny 11-12 a potem zmieniłam godzine na okolo 20 (poniedziałek ). Chciałam jeszcze powiedziec ze jets to moj poczatek przyjmowania tabletek , pierwszy miesiac . Chciałabym zapytac czy moge wspolzyc bez dodatkowego zabezpieczenia czy raczej nie powinnam ?

Finka 

Wysłany: Sro 11 Gru, 2013 18:32 

leneczka21, po pierwsze, to trzeba było dopisać się do istniejącego tematu - zakładając ten oświadczyłaś, że nie znalazłaś tematu, który pasowałby do Twojego pytania, czyli po prostu nie chciało Ci się poszukać ;)

Po drugie: nic się nie stało, nie minęło 12h między tabletkami więc jest OK.

leneczka21 

Wysłany: Sro 11 Gru, 2013 18:37 

Dziekuje za odpowiedz ;)
Ostatnio zmieniony przez leneczka21 Sro 11 Gru, 2013 18:42, w całości zmieniany 1 raz  

Finka 

Wysłany: Sro 11 Gru, 2013 18:40 

zacytuję samą siebie:

Finka napisał/a:
nic się nie stało, nie minęło 12h między tabletkami więc jest OK.

leneczka21 

Wysłany: Sro 11 Gru, 2013 18:52 

Dziekuje za odpowiedz ;) Czyli moge zmieniac godziny i nic wtedy sie nie dzieje wtedy ? jak np. wezme czasem rano a czasem wieczorem ? ;)

Guzik 

Wysłany: Sro 11 Gru, 2013 18:59 

leneczka21, możesz, jeśli się zmieścisz w 12h, ale też nie za często, jakąś regularność nalezy zachować, w ulotce masz, żeby brać o tej samej porze.

Sophie_H 

Wysłany: Pią 30 Maj, 2014 16:32 

Witam! :)
Mam takie pytanie.
Wczoraj rozpoczęłam kolejne opakowanie Microgynon 21 (biorę je od 8 miesięcy). Wzięłam pierwszą tabletkę o 7.30 (stała pora brania). Około godziny 18 kochałam się z moim partnerem. Nazajutrz, czyli dzisiaj, zapomniałam wziąć tabletki o stałej godzinie. Piątki niestety mam zabiegane, wstaję o 5 i przed porą brania wychodzę do pracy, pierwszy raz zdarzyo mi się nie wziąć tabletek ze sobą. Tabletkę wzięłam o godzinie 13, kiedy wróciłam z pracy i zajęć. Czy to 5 i pół godzinne opóźnienie nie zmniejszyło skuteczności antykoncepcji? Czy została ona zachowana?
Z góry dziękuję za odpowieź :)

Zielona 

Wysłany: Pią 30 Maj, 2014 16:36 

Do 12 godzin można się spóźnić, wszystko jest ok.

Sophie_H 

Wysłany: Pią 30 Maj, 2014 18:17 

Ślicznie dziękuję Zielona!

leila666 

Wysłany: Wto 05 Maj, 2015 14:52 

Hej, nie wiem co mam zrobić i proszę o pomoc od jakiegoś czasu biorę tabletki naraya i powinnam ostatnią zabrać w niedziele, ale niestety pomyliło mi się zamiast robić przerwę to w poniedziałek znowu zabrałam tabletkę (powinien to być mój 1. dzień przerwy) moje pytanie brzmi czy mam teraz brać tabletki dalej i nie robić 7 dniowej przerwy czy może robić przerwę ale to 6 dniową czy 7 dniową... Będę bardzo wdzięczna za odp... verfügen :cry:

Szczęściara 

Wysłany: Wto 05 Maj, 2015 15:56 

Nic się wielkiego nie stało :)
Możesz od dzisiaj zrobić 7-dniową przerwę. Po prostu przesunie Ci się dzień rozpoczęcia nowego opakowania i tyle. Bez żadnych konsekwencji. Przecież opakowania spokojnie można łączyć ;)

Guzik 

Wysłany: Wto 05 Maj, 2015 16:26 

leila666 napisał/a:
czy mam teraz brać tabletki dalej i nie robić 7 dniowej przerwy czy może robić przerwę ale to 6 dniową czy 7 dniową...

wszystkie trzy sa prawidłowym postępowaniem :)

leila666 

Wysłany: Wto 05 Maj, 2015 18:42 

Bardzo wam dziękuję za odpowiedź, trochę się boje żeby mi się nie obniżyła ochrona przed ciążą.. I dodatkowo nie robiłam w poprzednim miesiącu przerwy wiec teraz wypadałoby przerwę zrobić. Jeśli ochrona przed ciążą nie spadnie zrobię przerwę 6 dniową.. Denerwowalam się bo nie mogłam znaleźć informacji o tym jeśli się weźmie 22 a nie 21 tabletek, 22. w,pierwszy Rzutem przerwy.. Jeszcze raz dziękuję.

Szczęściara 

Wysłany: Wto 05 Maj, 2015 18:49 

Ale to przecież taki sam przypadek, jakbyś wzięła 25 tabletek, 30 czy 42 ;) Po prostu przedłużyłaś opakowanie i tyle. Dlaczego miałaby się ochrona obniżyć?
leila666 napisał/a:
I dodatkowo nie robiłam w poprzednim miesiącu przerwy wiec teraz wypadałoby przerwę zrobić.
wtedy się nie bałaś? ;) + przyjmuje się, że można brać 3 opakowania bez przerwy.
leila666 napisał/a:
Jeśli ochrona przed ciążą nie spadnie zrobię przerwę 6 dniową..
skuteczność pigułek spada tylko w przypadku przedłużenia przerwy. Jeśli skrócisz, to nic się nie stanie.

Odpowiedz do tematu