Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Zmiana czasu, spóźnienia i inne wahania w zażyciu tabletek

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana czasu, spóźnienia i inne wahania w zażyciu tabletek
Autor Wiadomość
paninorris_ 

Wysłany: Sob 03 Wrz, 2016 18:45 

Kurczę, podczas poprzedniego opakowania miałam akcję z grejpfrutem, która sprawiła, że wyjątkowo rozmyślam nad skutecznością tabletek teraz i za dużo się zastanawiam. Wyszło z tego takie pytanie - czy jeśli czas przyjmowania tabletek jest zmienny, ale zawsze mieści się w przedziale 19-23, to taka nieregularność może wpłynąć na działanie antykoncepcyjne? Dostałam co prawda krwawienia z odstawienia jak zawsze, ale był stosunek również podczas przerwy i zaczęłam myśleć, że może dopiero następnego krwawienia po nim nie dostanę, jeśli coś było nie tak...

magribi 

Wysłany: Sob 03 Wrz, 2016 19:14 

paninorris_ tak jak napisano w ulotce, możesz się spóźnić z przyjęciem tabletki do 12h. Jeśli zjadłaś tonę grapefruitów to możesz się obawiać, jeśli jednego to nie ma o co.

paninorris_ 

Wysłany: Sob 03 Wrz, 2016 19:16 

Czyli jeżeli, zupełnie teoretycznie, dziewczyna spóźniałaby się dzień w dzień, ale nie przekroczyłaby nigdy 12h i między jedną pigułką a drugą byłoby mniej niż 36h, to nadal byłoby okej? Nie wiem, czemu nagle zaczęło mnie to tak nurtować, ale zawsze lepiej Was dopytać niż schizować :shock:

magribi 

Wysłany: Sob 03 Wrz, 2016 19:29 

Najlepiej przyjmować regularnie np w danej godzinie. Jeśli zmienia się godziny przyjmowania, łatwo pomyłkę. Jeśli takowej nie było powinno być OK.

Guzik 

Wysłany: Nie 04 Wrz, 2016 03:23 

W ulotce jest, ze nalezy przyjmować codziennie o tej samej porze, nie trzeba pilnowac godziny, byle nie przekroczyć 12h.
Ja od zawsze biorę rano, po wstaniu. I tak czasem to jest 6, a czasem 9-10.

Odpowiedz do tematu