Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Zmiana pigułek

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana pigułek
Autor Wiadomość
pretender
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Mar, 2009 20:27 

Mam pytanie odnosnie zmiany tabletek. Caly czas bralam Regulon i wczoraj zgubilam listek gdzie mialam 3 ostatnie tabletki.. dzis poszlam do ginekolozki i przepisala mi inne tabletki - microgynon 21. Jak mam teraz je brac, bo dzis powinnam wziac jedna z tych 3 ktore zgubilam..wczesniej zadne nie zostaly pominiete.. wziac te 3 microgynonu i nie robic przerwy,czy tez poczekac do 1 dnia krwawienia i wziac 1? i czy bede zabezpieczona przez najblizsze dni?

Patka Emka 

Wysłany: Pon 30 Mar, 2009 20:39 

pretender, a czemu przepisala ci inne?
wybralas 18 tabl wiec masz 3 opcje
-7 dni przerwy
-1 dzien krwawienia
-wez juz dzis

jak ci pasuje, dawki ee nie koliuja ze soba

kropas
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Kwi, 2009 09:05 

Jeśli któraś myśli o zmianie tabletek to ja polecam Cerazette!! jednoskładnikowe!!!

Karolina 

Wysłany: Pon 20 Kwi, 2009 09:09 

kropas napisał/a:
to ja polecam Cerazette!!

to miło z Twojej strony, ale każda kobieta, dziewczyna ma inny organizm i różnie toleruje różne pigułki. To, że są dobre dla Ciebie, nie znaczy, że będą dobre powiedzmy dla mnie, i że w ogóle będę mogła je przyjmować. Pigułki to nie cukierki, ich się nie bierze bo mi się podobają, bo moja mama/siostra/koleżanka przyjmuje. trzeba zrobić badania, skonsultować się z lekarzem, który je WYBIERZE i przepisze. Jeżeli chcesz coś polecić, to mamy temat o kosmetykach i czekoladzie.
Nic więcej."

Cala
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Kwi, 2009 09:41 

jaki sens ma polecanie tabletek :/
to lekarz dobiera najlepsze dla pacjentki a nie z polecenia się bierze :roll:

Didoczek 

Wysłany: Pon 20 Kwi, 2009 14:20 

Pewnie reklama....

Pati 

Wysłany: Czw 23 Kwi, 2009 11:45 

Cala napisał/a:
jaki sens ma polecanie tabletek :/

No właśnie żaden :) Bo i tak każdy tą "polecaną" pigulkę inaczej będzie tolerował

kropas
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Kwi, 2009 07:33 

No ale dziewczyny nie rozpatrujcie tego w kategorii polecam posłuchaj dobrej
płyty czy zjedz wspomniana czekoladę tylko uważam że są dobre i warto o nie zapytać ginekologa, a uwierzcie mi mam świadomość tego że każda z nas jest inna i długa droga nim dobierze sobie odpowiednie tabletki :) sama taką przeszłam

lena190
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Kwi, 2009 07:49 

kropas, "dobre" są w tym przypadku pojęciem relatywnym. Dla Ciebie mogą być odpowiednie, a dla innej dziewczyny z kolei będą złe. Tak jest ze wszystkimi tabletkami i jeśli się je dobrze dostosuje, to każde można nazwać dobrymi.

kropas
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Maj, 2009 08:39 

No zgadzam się złego słowa po prostu użyłam.

kropas
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Maj, 2009 08:22 

A dziewczyny jest coś ze środków antykoncepcyjnych czego na pewno nie chciałybyście uzyć? i dlaczego?

arbre
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Cze, 2009 14:58 

zaczęłam brac Yasmin na własną rękę, bo przedłuzył mi sie pobyt za granicą, nie moglam poradzic sie lekarza, a nie bylo odpowiednika Logestu, ktory bralam poprzednio. Zarówno przy Logeście jak i Yasmin czułam sie znakomicie, no może troche depresyjnie na początku po zmianie, ale poza tym wszystko dobrze. Zadnych krwawień nie w terminie, krwawienie z odstawienia jak było w czwartek po Logeście, to jest w czwartek po Yasmin, czuje sie jak jakis nie wystepujacy w przyrodzie podręcznikowy przypadek że wszystko dzieje się dobrze.

Leki tutaj mozna leki kupic nie tylko bez recepty, ale i troche taniej. Więc zastanawiałam się, czy nie zaopatrzyc sie w te Yasmin na zaś. Ale tej decyzji teznie mogę tu skonsultować :S
co byście doradziły? zostac przy Yasmin? czy nic na zapas nie kupować, tylko zdac sie na opinie gina po powrocie?

hope88 

Wysłany: Wto 09 Cze, 2009 15:31 

arbre napisał/a:
czy nic na zapas nie kupować, tylko zdac sie na opinie gina po powrocie?

dokładnie tak bym zrobiła. tabletki to nie witaminy i lepiej omówić sprawę ze specjalistą

susenna
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Cze, 2009 18:17 

Witam :)

Zmieniam tabsy z Microgynon 21 na Yasminelle w ulotce jest napisane, że w przypadku zmiany z innego złożonego środka antykoncepcyjnego można rozpocząc przyjmowanie "W dniu po zakończeniu okresu bez tabletek poprzedniego preparatu (lub po ostatniej tabletce poprzedniego preparatu nie zawierającej substanci czynnych). Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę Micro i teraz wygodniej byłoby mi bez robienia przerwy (w sobotę wesele przyjaciółki i byloby mi bardziej komfortowo;) Czy mogę nie robić przerwy i dziś wziąć pierwszą Yasminelle? Bo przecież Micro nie ma w blistrze tabletek nie zawierających sybstancji czynnych.

z Góry dzieki za podpowiedzi:)
przeszukałam wszystkie wątki o zmianie, ale nadal mam wątpliwości.

Czarownica 

Wysłany: Sro 24 Cze, 2009 18:24 

Tak, możesz. Zresztą jest to napisane na początku tematu :)

Odpowiedz do tematu