Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Zmiana pigułek

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana pigułek
Autor Wiadomość
klizaa 

Wysłany: Nie 07 Cze, 2015 21:04 

hej, mam mały problem :/ przyjmowałam wcześniej yasmin (0,03 estadriolu) i teraz po 7 dniowej przerwie 8 dnia zaczełam przyjmować Yasminelle (0,02 estadriolu) lekarz kazał zrobić tą 7 dniową przerwe... teraz widzę, że lepiej było by jej nie robić. Nie stanowi dla mnie problemu zabezpieczać się teraz dodatkowo przez 7 dni.. ale nurtuje mnie jedna rzecz, jeśli współżyłam ostatniego dnia przerwy z chłopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia i 8 zaczełam przyjmować yasminelle to jestem zabezpieczona, czy istnieje szansa ciąży?? :(

Botica 

Wysłany: Nie 07 Cze, 2015 22:50 

klizaa, Bez paniki, ale ja bym pod koniec opakowania zrobila test, profilaktycznie. Moim zdaniem jest niewielkie ryzyko ciazy.

magribi 

Wysłany: Nie 07 Cze, 2015 23:22 

Jednak bym się dodatkowo przez 7 dni zabezpieczała. Z ryzykiem, jak napisała Botica.

klizaa 

Wysłany: Pon 08 Cze, 2015 20:43 

Dzięki serdecznie za szybką odpowiedż :) tak też zrobiłam i zabezpieczam się dodatkowo teraz przez 7 dni, strzeżonego Pan Bóg strzeże... na przyszłość będę wiedziała dokładniej co i jak ze zmianami :)

liliba 

Wysłany: Pią 10 Lip, 2015 12:00 zmiana

Hej.
Potrzebuję porady. Przez pół roku brałam tabletki Asubtela (0,03 mg estrogenu). Źle się po nich czułam i ostatnio ginekolog zmienił mi je na Microgynon 21 (0,03 mg estrogenu). Kazał zrobić mi między nimi 7 dni przerwy i w ósmy dzień wziąć pierwszą tabletkę Microgynon 21. Moje pytanie brzmi: czy jeśli doszło do niepełnego stosunku (partner nie kończył w środku) w drugim dniu brania nowych tabletek, to czy istnieje duże ryzyko, że mogłam w ten sposób zajść w ciążę? W ulotce Microgynon 21 nie jest nic napisane na temat ciągłości antykoncepcji, jedynie o tym, że można zrobić 7 dni przerwy JEŚLI TABLETKI SĄ TAK SAMO SILNE. I tu pojawia się problem, bo nie znam się na tym i nie wiem, czy Asubtela i Microgynon 21 są tak samo silne? Ginekolog nie wspomniał mi nic o ciągłości antykoncepcji w takim przypadku, a ja zapomniałam zapytać.
Dodam, że tabletki antykoncepcyjne biorę już 1,5 roku i nigdy nie zapomniałam żadnej wziąć i nie spóźniałam się z ich braniem.
Bardzo proszę o pomoc.

Zielona 

Wysłany: Pią 10 Lip, 2015 12:04 

Sama sobie odpowiedzialas - maja tyle samo estrogenu, do tego lekarz nie zalecalby czegos co nie daje ciaglosci antykoncepcji.

liliba 

Wysłany: Pią 10 Lip, 2015 12:05 

Mają tyle samo estrogenu, jednak różni się drugi składnik i nie wiem, czy to też trzeba brać pod uwagę.

Szczęściara 

Wysłany: Pią 10 Lip, 2015 13:32 

liliba, "siłę" tabletek opisuje wyłącznie ilość estrogenu. Antykoncepcja jest zachowana i nie musisz się przejmować ani niepełnym, ani pełnym stosunkiem.

liliba 

Wysłany: Pią 10 Lip, 2015 15:04 

Bardzo dziękuję za odpowiedzi :-)

liliba 

Wysłany: Pon 13 Lip, 2015 10:27 

Dziewczyny, to znowu ja. Jestem po tej zmianie na Microgynon (dzisiaj wezme 8 tabletke), a od 2,3 dni bolalo mnie w okolicy pepka i troszke nizej a od wczoraj caly czas 'czuje' jajniki. Czy jest to normalne po takiej zmianie?
Dodam tylko, ze 3 dni temu bralam tez Zentel na odrobaczenie (profilaktycznie robie to raz w roku) i brzuch moze bolal mnie od tego, ale co z jajnikami?

Guzik 

Wysłany: Pon 13 Lip, 2015 17:34 

liliba, i zmiana pigułek, i leki na odrobaczanie mogą powodować bóle w podbrzuszu.

unsichtbar 

Wysłany: Sob 29 Sie, 2015 19:54 

Cześć dziewczyny!
Przez kilka lat brałam Vibin Mini, ale czułam się po nim tragicznie. Mój gin uważał go za jedyny złoty środek, więc zmieniłam gina i tabletki na Madinette, czyli mocniejsze.
Jednak w trakcie wizyty u ginekologa byłam po dwóch tabletkach Vibinu Mini wziętych po siedmiodniowej przerwie. Lekarz kazała zostawić już tamto opakowanie i od razu zacząć brać Madinette. Jak będzie ze skutecznością tabletek? Dopiero od następnego opakowania?

Guzik 

Wysłany: Sob 29 Sie, 2015 21:17 

czyli po dwóch pigułkach Vibinu od razu wzięłaś Madinette? jeśli tak, to skuteczne są od razu.

dreamy 

Wysłany: Sob 31 Paź, 2015 17:21 

czy przechodząc z Angiletty na Sylvie 20 mogę wziąć 1tabletkę normalnie po 7dniowej przerwie?

Botica 

Wysłany: Sob 31 Paź, 2015 20:07 

dreamy, Moim zdaniem nie powinnas. Nie mozesz wziac w pierwszym dniu krawawienia?

Odpowiedz do tematu