Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Zmiana pigułek

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana pigułek
Autor Wiadomość
Guzik 

Wysłany: Czw 08 Lut, 2018 22:47 

rossihfy, kontracept nie ma tabletek placebo... wszystkie pigułki mają ten sam skład.
Rozumiem, że przyjęłąś 1 pigułkę Kontraceptu 8 dnia przerwy? O podobnej porze co wcześniej Narayę?

marrubi 

Wysłany: Sob 17 Mar, 2018 23:08 

Dziewczyny... help. Już nie wyrabiam z tym zakichanym plastrem. W piątek nakleiłam 2, ale nie wiem czy ta cholera będzie się trzymać do następnego piątku i będę musiała wcześniej nakleić nowy. I tak sobie pomyślałam czy Evrę można stosować 2 tygodnie, a później w dniu przyklejenia 3 plastra zaaplikować NR bez żadnej przerwy ? Zamierzam zmienić metodę, bo plastry wpędzają mnie w obsesję i ogólnie są beznadziejne. I jak myślę, że musiałabym wykupować kolejne opakowanie Evry tylko po to, żeby z opakowania nakleić jeden to już mnie serce boli ze względu na wyrzucone pieniądze w błoto. Nie wiem czy można tak mieszać, dlatego proszę o pomoc. W poniedziałek idę do gina, ale pewnie byłby przerażony moim pomysłem :mrgreen:

Guzik 

Wysłany: Nie 18 Mar, 2018 10:09 

marrubi, wydaje mi się, że mozesz tak zrobić, jesli chodzi o zabezpieczenie to powinno być ok.
Nie wiem za to jak zareaguje organizm ;)
A między pigułkami a plastrami robiłaś w końcu przerwę?

marrubi 

Wysłany: Nie 18 Mar, 2018 11:10 

Guzik, między pigułkami, a plastrami nie zrobiłam przerwy, za bardzo bym się zafixowała, bo lekarz mówił, żebym przykleiła plaster w pierwszym dniu krwawienia, ale u mnie z czasem na pigułkach krwawienie zaniknęło i zachodziłabym w głowę czy na pewno jest ok, jakbym go przykleiła po 7 dniowej przerwie. Za to krwawienie w 7 dniowej przerwie od Evry było tragicznie obfite... przez tabletki zapomniałam jak to jest :shock:
Jeżeli nie będę musiała przykleić wcześniej tego 3 plastra (w co wątpię, bo po każdej kąpieli plaster wygląda jakby miał odpaść :| ) , to zrobię normalnie cykl 21 dni z plastrami. Ale najchętniej nie robiłabym przerwy między Evrą, a NR. Wiem, że mogę namieszać, ale zależy mi na tym żeby zabezpieczenie powróciło jak najszybciej. Bo robiąc przerwę musiałabym się zabezpieczać w przerwie i przez pierwsze 7 dni z NR, prawda? A nie robiąc przerwy tylko przez pierwszy tydzień, tak?
Już rozumiem, czemu pytałaś dlaczego zdecydowałam się na Evrę... chyba tylko wariatka z własnej woli może się zdecydować na to szaleństwo. Nie obrażając oczywiście nikogo komu one służą. Ja dłużej niż 2 cykle nie wyrobię na 100%.

Guzik 

Wysłany: Nie 18 Mar, 2018 11:48 

marrubi napisał/a:
Już rozumiem, czemu pytałaś dlaczego zdecydowałam się na Evrę...

Ogólnie antykoncepcji się nie poleca ;) bo kazdy reaguje inaczej, ale jednak duzo dziewczyn na nią narzekało i chyba poszła trochę w odstawkę.

Jesli miałas przerwę między evrami, to wg mnie możesz przejść na NR bez przerwy.
Na dwa sposoby:
1. po dwóch plastrach - wtedy tydzień dodatkowego zabezpieczenia
2. po 3 plastrach - wtedy bez konieczności dodatkowego zabezpieczenia.

Możesz dopytać gina co o tym myśli, ale jeśli jest rozsądny, bo z nimi to też różnie bywa.

marrubi 

Wysłany: Nie 18 Mar, 2018 12:02 

Na własnej skórze przekonałam się, że Evra to nie jest najlepszy wybór. Ciągły brud i schizy czy plaster się trzyma.
To jeżeli nie zrobię przerwy 7 dniowej między Evrą, a NR to nie będę musiała się dodatkowo zabezpieczać przez pierwszy tydzień z NR? Dopytuję bo chyba NR ma mniej EE niż Evra i myślałam, że zawsze w takim przypadku należy stosować dodatkowe zabezpieczenie :wink:
Gin jest okey, od lat do niego chodzę i nie narzekam. Aczkolwiek on zawsze zalecał mi zrobienie przerwy przy zmianie metody, a ja wolę tego uniknąć :)

Guzik 

Wysłany: Nie 18 Mar, 2018 12:34 

marrubi,
Cytat:
zmiana z mocniejszych na słabsze ( np z 0,03 EE na 0,02 EE):
- bez przerwy
- lub wziąc pierwsza pigulke w 1 dniu krwawienia

Jesli nie zrobisz przerwy, to nie ma problemu. Ogólnie taka metoda jest najbezpieczniejsza pod względem antykoncepcji, ale najbardziej ryzykowna jeśli chodzi o wystąpienie efektów ubocznych - po prostu dużo sie dzieje.
Pewnie dlatego gin zalecał Ci przerwę.

marrubi 

Wysłany: Nie 18 Mar, 2018 12:40 

Guzik, dziękuję Ci serdecznie za pomoc :) Zdecydowanie wolę nie robić przerwy i nie musieć stosować dodatkowej antykoncepcji.

marrubi 

Wysłany: Pią 30 Mar, 2018 22:03 

Dziewczyny, tak dla świętego spokoju i upewnienia: odkleiłam ostatni (3 plaster) dzisiaj o 20 i od razu zaaplikowałam GinoRing, wszystko gra, prawda? Pomijam przerwę. Krążek działa od razu, tak?

Guzik 

Wysłany: Sob 31 Mar, 2018 07:26 

tak

czarnula 

Wysłany: Nie 06 Maj, 2018 13:39 

Tylko nie krzyczcie- wolę się upewnić :wink:
Przechodzę z Novynette na Vines. Pierwszą tabletkę biorę pierwszego dnia krwawienia, prawda? :wink:

Odpowiedz do tematu