Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Zmiana pigułek

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana pigułek
Autor Wiadomość
Apple 

Wysłany: Sro 18 Maj, 2005 17:36 Zmiana pigułek

zmiana z mocniejszych na słabsze ( np z 0,03 EE na 0,02 EE):
- bez przerwy
- lub wziąc pierwsza pigulke w 1 dniu krwawienia

zmiana ze słabszych na mocniejsze (np z 0,02 EE na 0,03 EE):
- bez przerwy
- 1 dnia krwawienia
- po 7 dniowej przerwie

antykoncepcja bedzie zachowana :D
Ostatnio zmieniony przez Justyce Wto 21 Kwi, 2009 16:18, w całości zmieniany 3 razy  

heidhr
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Cze, 2007 17:32 mirena

wiem, że ogólnie mirena nie jest polecana dla kobiet przed pierwszą ciążą, ale usłyszałam niedawno, że niektórzy gineolodzy są za mireną dla młodych dziewczyn, bo hormony działają wtedy miejscowo, nie trując całego organizmu, jak przy tabletkach.
zaczęłam się więc zastanawiać nad mireną, tym bardziej, że zanim nie skończę studiów, dziecka na pewno nie urodzę, a czy później...? nie chcę mówić hop, ale jak na razie to jestem na nie.
słyszałyście o zakładaniu mireny dziewczynom przed urodzeniem pierwszego dziecka?
może macie jakieś doświadczenia z mireną?
bo szukajką nie znalazłam o niej żadnego tematu :?

magdusia 

Wysłany: Czw 28 Cze, 2007 17:43 

znalazlam cos takiego

Planowanie ciąży

Jeżeli kobieta zechce zajść w ciążę, powinna zgłosić się do ginekologa w celu usunięcia systemu Mirena®. Płodność powróci do normalnego stanu.

http://www.pfm.pl/u235/navi/197119/back/169025

wiem wiem wczesniej sie pomylilam:)
Ostatnio zmieniony przez magdusia Czw 28 Cze, 2007 17:52, w całości zmieniany 2 razy  

Justyce 

Wysłany: Czw 28 Cze, 2007 17:47 

Heidhr, podstawowym problemem Mireny - czy też Lady Insert - jest jej rozmiar (duży w ogóle jak na spiralę), dlatego nie zakłada się jej nieródkom. Nie wiem, czy którykolwiek gin w ogóle zgodziłby się na taki zabieg. Chyba za duże ryzyko uszkodzenia dróg rodnych albo w ogóle niepowodzenia, że tak powiem, misji 8)

-----------------------------------------

Rosemary 

Wysłany: Czw 28 Cze, 2007 17:47 

Khem, ale coś Ci się chyba pomyliło, magdusia ;) mirena to wkładka, nie komputerek do ustalenia dni płodnych...

Foto jak malowane

heidhr
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Cze, 2007 17:49 

Justyce, aha, o tym nie miałam pojęcia... to dużo tłumaczy :)
a są jakieś spirale 'mniejsze'?

Justyce 

Wysłany: Czw 28 Cze, 2007 17:56 

heidhr napisał/a:
są jakieś spirale 'mniejsze'

Są. Ale żadna z nich nie jest hormonalna.

-----------------------------------------

gorgusia 

Wysłany: Nie 01 Lip, 2007 10:38 

byłam kiedyś na forum,gdzie 17-sto latka (nieródka oczywiście) miała załozoną spiralę. ale to było dziwne forum,więc sma nie wiem czy warto w to wierzyć. Jesli tak to widać,że jednak niektórzy lekarze decydują się na takie ekstremalne kombinacje u młodych dziewczyn.

karolka 

Wysłany: Nie 01 Lip, 2007 14:06 

moja znajoma kilka lat temu - nieródka, k. 17 lat, twierdziła, że miała zakładaną spirale w Niemczech, ale ona miała dosyć bujną wyobraźnie, a ja nie orientuję się jakie spiralki są dostępne na zachodzie.

MagdaS
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Wrz, 2007 13:14 

Jestem posiadaczką owaj spiralki hormonalnej Mirena i muszę powiedzieć, ze nie jestem zachwycona. Zawsze były tabletki i skutki uboczne bardziej lub mniej dokuczliwe, ale nie ciało obce wewnątz.Ponieważ mam wszystkie dzieci (nie planuje więcej) wiec Mirena. Lekarze odradzali. bo ponoć jestem jeszcze "za młoda". Myśle, że wobec tego dziewczyny po 20tce, bezdzietne powinny sobie darować. Chociażby z tego powodu, że dla organizmu jest to wcześniejsza menopauza BRAK OKRESU!

Pozdrawiam

Pati 

Wysłany: Pią 21 Wrz, 2007 18:02 

MagdaS, tu nie chodzi o wiek, bo brak okresu nie jest jako tako szkodliwy. Gdy się bierze minipigułki, które za granicą biorą również młode dziewczyny też się zazwyczaj nie ma okresu. Przy Mirenie i ogólnie hormonalnych wkładkach problem z młodymi dziewczynami jest inny - mianowicie taki o jakim pisała Justyce - wkładki te są za duże dla nieródek, a większość młodych dziewczyn, które o nie pytają jeszcze nie rodziło.

a_maslowiec
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Lis, 2007 22:15 

Mam pytanie- czy znacie kogoś ko stosuje tą mirenę? mój ginekolog zaproponował mi tą metodę (miesiąc temu urodziłam drugie dziecko więc zbyt wiele innych możliwości zabezpieczenia nie mam), ale ja prawie nic o niej nie wiem- właściwie tylko to co było w ulotce. Chciałabym się więc dowiedzieć jak to wygląda w praktyce

Eirean 

Wysłany: Sro 14 Lis, 2007 23:00 

http://ginekolodzy.mirena.pl/good.html

Wiedziemka
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Sty, 2008 21:09 

dawno temu zakładany temat, a chciałam się pod niego podpiąć, bo po co tworzyć nowy - ja z kolei jestem po pierwszym porodzie i poważnie się nad wkładką zastanawiam, w związku z czym mam pare pytań - jak choćby czy można ewnetualnie skrócić te niteczki? jakoś się nimi martwię; czy faktycznie zawsze zanikają miesiaczki? i jeszcze kilka, ale niewiele jest tu mirenowiczek :( to ja się przespaceruję do wskazanej strony chyba

Pati 

Wysłany: Czw 10 Sty, 2008 21:25 

Niteczki skraca ginekolog, miesiączki nie zawsze zanikają (podobnie jak np. przy Cerazette czy zastrzyku Depo Provera). Jeśli znasz angielski lub niemiecki poszukaj przez google wypowiedzi mirenowiczek (powinny być fora temu poświęcone)

[ Dodano: Czw 10 Sty, 2008 21:29 ]
np. tu masz po niemiecku dużo opinii: http://gyn.de/produkte/pr...?g=Mirena&ID=89

Odpowiedz do tematu