Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Zmiana tabletek - brak krwawienia

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana tabletek - brak krwawienia
Autor Wiadomość
olczuch 

Wysłany: Sob 18 Lis, 2017 14:13 Zmiana tabletek - brak krwawienia

Cześć. Dzisiaj kończę pierwsze opakowanie Daylette (24+4). Wcześniej brałam Belarę -tabletki w formie 21+7. O 20 powinnam wziąć ostatnią tabletkę placebo a krwawienia nie widać. Czy to normalne? Dodam, że w trakcie przyjmowania antykoncepcji przez kilka dni miałam antybiotyk doustny. Ciążę wykluczam. Wiem, że branie antybiotyku osłabia tabletki w trakcie i 7 dni po kuracji. Antybiotyk przyjęłam pomiędzy 6 i 7 tabletką i brałam przez 3 kolejne dni 3x dziennie. Przy takim założeniu teraz, w trakcie przerwy jestem chroniona, pod warunkiem rozpoczęcia jutro nowego opakowania? kto pyta - nie błądzi :) [/quote]

Guzik 

Wysłany: Sob 18 Lis, 2017 14:19 

olczuch, dwa dnie temu udzielałam takiej oto odpowiedzi:
Cytat:
przy pigułkach krwawienie nie musi wystąpić, choć zazwyczaj jest. na jego brak może mieć wpływ cokolwiek - przemęczenie, PCOS(najpewniej), osłabienie, pogoda, podróż, cokolwiek.

moze to byc równiez wina zmiany pigułek, czy antybiotyku.

jeśli bralaś antybiotyk w środku opakowania, to należało nie robić przerwy. Jeśli uprawiałaś seks bez dodatkowego zabezpieczenia - zrób test.

Jeśli nie jesteś w ciąży, w pełni zabezpieczona będziesz od pirwszej pigułki nowego opakowania.

olczuch 

Wysłany: Sob 18 Lis, 2017 14:31 

Dziękuję za odpowiedź. Nie wiedziałam nic o tym, że nie powinnam robić przerwy, czytałam ulotkę ale być może mi umknęło. Po skończeniu antybiotyku przyjęłam jeszcze 15 tabletek aktywnych, mimo to nie jestem aktualnie zabezpieczona? Czy mogę w takiej sytuacji pominąć ostatnią tabletkę placebo i dziś zacząć opkowanie czy lepiej, jeśli przerwę zrobiłam - dokończyć ją?

Guzik 

Wysłany: Sob 18 Lis, 2017 15:11 

przede wszystkim - jaki brałaś antybiotyk, bo zapomniałam zapytać?

olczuch 

Wysłany: Sob 18 Lis, 2017 15:27 

Brałam dalacin c - klindamycynę, co się później okazało prawdopodobnie jestem na nią uczulona, mialam zmiany na skorze. Bralam jeszcze Xyzal od dermatolog wlasnie na te zmiany.

Guzik 

Wysłany: Sob 18 Lis, 2017 17:32 

olczuch napisał/a:
Po skończeniu antybiotyku przyjęłam jeszcze 15 tabletek aktywnych, mimo to nie jestem aktualnie zabezpieczona?
przepraszam,źle coś policzyłam, jeśli po antybioku brałaś pigułki 15 dni, to jest okej, jesteś zabezpieczona od 8 dnia po zakończeniu terapii.

Odpowiedz do tematu