Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Zsuniięta prezerwatywa i Escapelle przepisane mimo wszystko

Poprzedni temat «» Następny temat
Zsuniięta prezerwatywa i Escapelle przepisane mimo wszystko
Autor Wiadomość
ariane 

Wysłany: Pią 13 Cze, 2014 17:05 Zsuniięta prezerwatywa i Escapelle przepisane mimo wszystko

Czesc dziewczyny pisze do Was bo znajduje sie w dość nie ciekawej sytuacji . Jestem mama 3 letniego synka nie planujemy z mężem kolejnego dziecka zabezpieczamy sie prezerwatywami . W zeszlym tygodniu w piątek dokładnie 7 dni temu kochałam się z mężem napisze wprost "kiedy schodzilam z męża pociągnęłam ze sobą prezerwatywę z cala jej zawartością . Prezerwatywa nie znalazla sie całkowicie w "środku " poniewaz jej prażek wystawał mi z pochwy wiec bez problemu ja wyciągnęłam . Stalo sie zapewne tak poniewaz mąż po stosunku nie mial pelnego wzwodu . Nie mam pewnosci czy nasienie nie przedostalo sie do środka . Ale wiem jedno byl to 13 dzien cyklu . Piątek godzina chwila po 9 rano . W godzinach popoludniowych zazzwonilam do swojego ginekologa i zapytalam czy moglabym umówić sie na wizyte ,opowiedzialam cala sytuacje powiedział ze jeśli nie chcemy mieć poki co dziecka powinnam zastosowac antykoncepcje "po" stosunku tzw awaryjna . Lecz nie bylo go na miejscu umowil sie ze mna ba wizyte w poniedzialek zapytalam czy nie będzie za późno powiedział ze nie mam sie martwic . W poniedzialek po wizycie lekarz przepisal mi tabletkę Escapelle polknelam ja wychodząc od razu z apteki chwile po 9 . Pytalam 10 razy lekarza czy nie będzie za późno bo te tabletkę przepisuje sie do 72 h po stosunku potwierdzam ze na pewno nie mam sie martwic . Wczoraj czyli na 3 dobę od przyjęcia tej tabletki mam straszne mdłości bole podbrzusza ... Glowy fatalnie sie czuje non stop bym spala . Moje pytanie wiem ze nie mam 100% pewnosci żaby wykluczyć ciaze ale 3 latabylam w domu zajmowalam sie synkiem w tym roku chcialam pojsc do pracy do ludzi na dzien dzisiejszy pisze wprost nie chce mieć dziecka . Kiedy wykonać test ciążowy ? Czy ktoś moze .. Odpowie na ten post i napisze jak to widzi ze swojej strony ? Czy jest sie czym obawiać ? I po trzecie kiedy mijają te skutki uboczne . Bardzo proszę o słowo otuchy

Guzik 

Wysłany: Pią 13 Cze, 2014 20:06 

jeśli chodzi o rzeczywistość - musisz zrobić test, może być różnie i wg. mnie lekarz popełnił błąd, im szybciej przyjmiesz pigułkę, tym większa jej skuteczność.
test wg przepisu na opakowaniu, ale jeśli minęło 7 dni, są już testy o takiej czułośći.

A jeśli chodzi o otuchę - nie łatwo zajść w ciążę ;)

A na koniec - dopisuj sie do istniejących temató, nie zakładaj podobnych, masz to w regulaminie ;)

SFR
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Cze, 2014 20:16 

ariane, no tabletka zdecydowanie za późno przyjęta, dla mnie bezsensu...
Test zrób po dwóch tygodniach od stosunku.

ariane 

Wysłany: Sob 14 Cze, 2014 10:21 

Podczas wizyty wiele razy pytałam lekarza czy nie jest za późno . Przed zapisaniem tabletki wykonał USG i powiedział tylko " wszystko dobrze .. Mogę przepisać preparat " pytalam Panie doktorze moze juz jest za późno na te tabletkę odpowiedzial ze mnostwo recept przepisuje na ten wlasnie preparat i nie mam powątpiewać w jego kompetencje . No ... I tak to wygladalo dzisiaj mam 21 dzien cyklu 14 dni od stosunki mija w przyszly piątek . Do tego czasu chyba naprawdę zwariuje . Dodam jeszcze ze ta sytuacja nie byla aż tak ryzykowna inaczej gdyby prezerwatywa z cala jej zawartością znalazla sie gleboko w pochwie albo gdyby pekla prezerwatywa . Tak czy siak czuje nie smak po tej wizycie i nie wiem co myslec .

Guzik 

Wysłany: Sob 14 Cze, 2014 10:29 

preparat zażywa dię do 72h po stosunku i taką ma zasadę stosowania, wzięłaś w ostatniej chwili, jego skuteczność może być zmniejszona.
Są testy z większą czułością niż 17 dni, takie 7-dniowe tez, idz do apteki i popros o takie, no i powtórz po 2 dniach dla pewności.

Nic nie poradzisz teraz, lekarza polecam zmienić.

kasiulla 

Wysłany: Sob 14 Cze, 2014 10:33 

Nie bez powodu na te tabletki mowi sie "72h po". Jestes zadowolona z tego ginekologa (oprocz tej jednej wizyty)?

Moim zdaniem nie ma sie co martwic.

Tak jak Guzik pisze- nie jest tak latwo zajsc w ciaze. A tutaj na korzysc dziala jeszcze fakt, ze cala zawartosc prezerwatywy zostala w srodku.

Nie martw sie, a dla 100% pewnosci zrob po prostu test ciazowy za jakis czas.

ariane 

Wysłany: Sob 14 Cze, 2014 15:54 

Drogie Panie zadzwoniłam do lekarza poinformowałam o zlym samopoczuciu . Lekarz byl na dyżurze w szpitalu nie bardzo mogl rozmawiac . Odpowiedzial "absolutnie nie wiąże tego z ciaza po 10 dniach od tego stosunku proszę wykonać test " masakra ja juz nic nie rozumiem

Guzik 

Wysłany: Sob 14 Cze, 2014 18:06 

ariane, ale czego nie rozumiesz?
czytałas ulotke leku? złe samopoczucie najpewniej jjest skutkiem przyjęcia pigułki.
A ona nie ma 100% skuteczności, nawet szybko przyjęta moze przed ciążą nie uchronić i po takich stosunkach robi się test.

ariane 

Wysłany: Sob 14 Cze, 2014 18:23 

To akurat wiem . Dziwi mnie ze lekarz powiedział 10 dni po stosunku gdzie wszyscy trąbią. 14

Guzik 

Wysłany: Sob 14 Cze, 2014 18:28 

ariane, przecież Ci na;pisałam dwa razy wyżej, ze sa testy o różnej czułosci, nawet takie, które można robic po 7 dniach. Idz do apteki i poproś o taki, jaki chcesz.

ariane 

Wysłany: Sob 14 Cze, 2014 18:38 

Mam w domu test ciążowy firmy Apteo Care ale nic w ulotce nie jest napisane . Bede musiala poczekac do wieczora aż będę mieć auto i podjadę do apteki o tym teście co mam w domu nie ma nic konkretnego w necie

[ Dodano: Sob 14 Cze, 2014 18:48 ]
A jednak cos znalazlam o nim w necie . "Zadaniem tego testu jest wykrywanie wczesnego wzrostu stężenia beta hCG, powyżej 20mLU/ml
" http://av.pl/8131,test-ci...e-1-sztuka.html

Zielona 

Wysłany: Sob 14 Cze, 2014 19:26 

Ariane z mojego doświadczenia miarodajne są i tak dopiero po dwóch tygodniach. Niezależnie od czułości, po prostu czasem beta szybciej, czasem wolniej przyrasta. Najwyżej zrób jeszcze potwierdzający kolejne 7 dni później

ariane 

Wysłany: Sob 14 Cze, 2014 19:42 

Acha ... To juz teraz mam mętlik w głowie jutro będzie 10 dni od stosunku

Zielona 

Wysłany: Sob 14 Cze, 2014 19:56 

Jeśli chcesz już zrobić to zrób któryś z tych najczulszych jutro rano, jednakże uważam, że dla 100% pewności warto zrobić po dwóch tygodniach od stosunku. Dodam, że moje doświadczenie w tym zakresie wynika z odwrotnej sytuacji - po 13 dniach jak lekarz przekazał wyczekanej ciąży nie było na teście, pojawiła się 2 dni później

SFR
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Cze, 2014 20:43 

A nie lepiej zrobić sobie test z krwi? Moim zdaniem najbardziej wiarygodny
Ostatnio zmieniony przez SFR Sob 14 Cze, 2014 20:45, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu