Antyforum
dla wszystkich, którzy wiedzą, skąd się biorą dzieci i wiedzą, co robić, by się nie brały ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Drodzy użytkownicy! FAQ, regulamin, spis tematów i szukajka nie gryzą!! Zachęcamy do korzystania :)
 wyniki jako: posty, tematy

Żylaki

Poprzedni temat «» Następny temat
Żylaki
Autor Wiadomość
Justyce 

Wysłany: Czw 20 Paź, 2016 20:31 Żylaki

No dobra, zbierałam się do tego długo, ale wreszcie się zebrałam.

Otóż na wiosnę zrobiłam sobie zabieg usuwania żylaka metodą laserową i parą wodną.

Nie mając za wielkiego pojęcia o klinikach we Wrocławiu, zapytałam wujka google o poradę i wyszło, że mogłabym pójść do kliniki Ars Estetica (rodzinny biznes pewnych naczyniowców, we Wrocławiu i Warszawie). Po fakcie okazało się, że dobrze wybrałam, również w tej klinice zabieg na żylaki miał ojciec mojej znajomej, a ona ponoć robiła dobry risercz.

Pierwsza wizyta polegała na badaniu USG Dopplera, wyszło, że jedną żyłę w łydce mam chorą i trzeba ją będzie laserem zamknąć, a żylaki usunąć za pomocą pary wodnej. Umówiłam się na zabieg tuż przed Wielkanocą, bo pomyślałam sobie, że w razie czego przyda mi się kilka tych pierwszych dni po zabiegu wolnych.

Na zabieg poszłam z samiutkiego rana i towarzyszył mi na wszelki wypadek mój chłop, jak się okazało, nie było żadnego wszelkiego wypadku :) zastanawiałam się, ile to potrwa, no i wyszło, że w moim przypadku to więcej trwało rozkładanie i przygotowywanie sprzętu niż sam zabieg. Na początku znieczulenie miejscowe, niezbyt przyjemne uczucie, bo powoduje wrażenie rozpierania, podobnie jak wkładanie samego światłowodu do żyły, ale do przeżycia. Bolesne było tylko samo usuwanie żylaków parą wodną, aczkolwiek nie jakoś szczególnie nieznośne czy nie do wytrzymania, po prostu nieprzyjemne ukłucia w dość wrażliwych miejscach, jakimi są żylaki. Po zabiegu założono mi superskarpetę uciskową (w moim przypadku była to podkolanówka, to wystarczyło), po czym z zaleceniem noszenia jej przez pierwszą dobę non stop, a potem na dzień przez cały miesiąc, pożegnano mnie uprzejmie. Zaraz po zabiegu poszłam na spacer i kawę, bo w sumie to nic mnie nie bolało.

Lekarz uprzedzał, że pierwszy tydzień może być dość bolesny, szczególnie około 5 dnia, zalecił na te bóle ibuprom, który świetnie rozwiązał problem. No i potem zaczęło się chodzenie w skarpecie. Z dnia na dzień obrzęk i sińce znikały (obowiązkowe smarowanie się Liotonem), powstawały takie jakby zgrubienia, twardsze grudki w niektórych miejscach, którymi miałam się nie przejmować. Do pełnej aktywności fizycznej (czyt. hardkorowy wycisk Freeletics) wróciłam po około dwóch tygodniach, wcześniej noga w miejscu obrzęku trochę bolała, była wrażliwsza.

Po kontroli po miesiącu okazało się, że wszystko super, dostałam zalecenie, żeby zakładać skarpetę do pracy (z racji tego, że dużo siedzę), po domu na luzie. Noga stawała się coraz gładsza, a z tyłu łydki, gdzie była wcześniej chora żyła, pozostało tylko takie przebarwienie, jakby ciemniejsza smuga (do 2 lat od zabiegu ma to zniknąć).

Na początku września byłam na kolejnej kontroli, gdzie pan doktor dokonał kilku poprawek za pomocą skleroterapii, pousuwał pewne popękane żyłki i stwierdził, że jak to wszystko się pogoi, to ta noga będzie wyglądała lepiej niż zdrowa ;) znowu przez dwa tygodnie musiałam nosić podkolanówkę, no a teraz czekam na kolejną kontrolę na początku grudnia.

Ogólne wrażenia - jestem bardzo zadowolona, jak ktoś ma problem, to polecam uzbierać kasę na taki zabieg. To może niemałe pieniądze (ja płaciłam za pierwszą wizytę 200 pln, a potem za całą terapię, czyli usuwanie laserem i parą, wizyty kontrolne + 2 zabiegi skleroterapii, w sumie coś około 3000-3500 zł, nie pamiętam dokładnie), ale zważywszy na komfort nie ma co się zastanawiać, klasyczna operacja to już nie takie rurki z kremem i jest się na trochę dłużej wyłączonym z ruchu. Nie ma co czekać, żylaki bywają naprawdę niebezpieczne i nigdy nie stoją w miejscu, tylko z czasem sytuacja się pogarsza, plus obciążają zdrowe żyły.

-----------------------------------------

Mimu 

Wysłany: Czw 20 Paź, 2016 21:50 

Justyce, dzięki wielkie za opisanie. nie brzmi to strasznie :) ! u mnie żylaki są na liście do zrobienia, gdybym miała środki, nie zastanawiałabym się ani chwili.

[ Dodano: Czw 20 Paź, 2016 21:50 ]
miałaś żylaki tylko na jednej nodze?

Lady Makbet 

Wysłany: Pią 21 Paź, 2016 19:09 

Dzięki za naświetlenie sprawy Justyce, . Czekam właśnie na wizyte i docelowo pozbycia się tego paskudztwa. Dość droga sprawa jak widzę. W UK na szczęście można usunąć to świnstwo na fundusz.

Justyce 

Wysłany: Sob 22 Paź, 2016 08:11 

roisin, tak, miałam na jednej nodze. I w moim przypadku dotyczyło to tylko łydki.

magribi 

Wysłany: Nie 23 Paź, 2016 20:32 

Justyce dzięki! Ja czekam na info od lekarza, jak wróci z wyjazdu ma ni zrobić Dopplera i polecić gdzie i na co iść. Mam nadzieję, że w tym roju już mi się uda.

Kanela 

Wysłany: Wto 25 Paź, 2016 17:39 

Justyce, dziękuję za info. Ja cały czas rozważam co ze swoimi żylakami zrobić, u mnie to też tylko łydka i jedna noga. Miałam nawet skierowanie na klasyczne wycięcie, ale nie zapisałam się do szpitala ostatecznie, bo wtedy problem mi aż tak bardzo nie doskwierał. Teraz od dłuższego czasu rozważam co z tym zrobić, bo praca stojąca wyraźnie pogarsza sprawę. Dobrze wiedzieć, że ten laser taki bezproblemowy :)

Mimu 

Wysłany: Wto 25 Paź, 2016 18:10 

Lady Makbet napisał/a:
W UK na szczęście można usunąć to świnstwo na fundusz.

W Polsce zdaje się też można na NFZ, ale już ostatnie najgorsze stadium z chirurgicznym wycinaniem.
u mnie te paskudztwa są na dwóch nogach, bleh.

Justyce 

Wysłany: Wto 25 Paź, 2016 18:46 

roisin, jak się zdecydujesz, to ta sama klinika jest w Warszawie.

Kanela 

Wysłany: Wto 25 Paź, 2016 22:32 

roisin napisał/a:
Lady Makbet napisał/a:
W UK na szczęście można usunąć to świnstwo na fundusz.

W Polsce zdaje się też można na NFZ, ale już ostatnie najgorsze stadium z chirurgicznym wycinaniem.

Można też lżejsze, ale właśnie tylko chirurgicznie. No i na zabieg ten rok minimum trzeba poczekać.

Mimu 

Wysłany: Sro 26 Paź, 2016 09:11 

Justyce napisał/a:
roisin, jak się zdecydujesz, to ta sama klinika jest w Warszawie.

a jak jest z płatnością, płaci się całość od razu czy za te poszczególne elementy?

Cytat:
Wrocław / Warszawa
Leczenie obejmuje zabieg laserowy, skleroterapię uzupełniającą, pończochy II klasy ucisku, wszelkie niezbędne kontrole przez rok od wykonania zabiegu.
EVLT jedna noga

od 2500 – 4200 zł

Justyce 

Wysłany: Sro 26 Paź, 2016 09:28 

roisin, za całość, płacisz na początku.

stopka 

Wysłany: Czw 29 Gru, 2016 17:01 

Ja mam akurat mały problem z żylakami na nodze, nic z tym na razie nie robię ale po porodzie miałam żylaki odbytu, te są o wiele bardziej dokuczliwe, udało mi się je wyleczyć a teraz stosuję profilaktykę i na razie mam spokój, w razie zaparć piję dicopeg 10g i cały czas staram się jeść tylko zdrowe produkty

magribi 

Wysłany: Pią 30 Gru, 2016 11:23 

Mnie na razie polecono Troxeratio, ze względu na to, że dodatkowo strasznie łatwo robią mi się siniaki.

stopka 

Wysłany: Nie 01 Sty, 2017 14:10 

Ojej, mi też. Niosłam ostatnio 5kg torbę z ziemią do kwiatów przewieszoną przez rękę bo tak mi było wygodniej i tam gdzie ta torba dotykała ręki cały siny plac mam :(

OgOn 

Wysłany: Pon 02 Sty, 2017 15:22 

O kurde, a myślałem, że tylko ja tak mam
Mi też bardzo łatwo robią się siniaki....

Odpowiedz do tematu